Nowa elektronika MKS SBase V 1.2

badboy_89
Kontaktowanie:

Re: Nowa elektronika MKS Base V 1.2

Postautor: badboy_89 » 29 lut 2016, 23:47

Krzysztof ja chetnie bym cos takiego nabyl do mojego projektu... zamiast rampsa,

Jednak nie jestem az tak obeznany w płytkach jakie sa główne roznice miedzy rampsem + arduinio a tym mks base 1.2 ?

wycztałem ze jest to elektronika 32bitowa, czy to ma wpływ na jakosć druku ?

Czy jest ona lepiej zabezpieczona przeciw przepalaniom itp ?

Wstyd sie przynac ale nie kupowałem jeszcze nic prosto z chin, zawsze wspieram rodzimy przemysł, trzeba miec jakies specjalne konto walutowe aby to oplacic ? jakie sa srednio terminy oczekiwania na taka paczke ?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 29 lut 2016, 23:52

Ostatni raz elektroniką 32bit z takim prockiem bawiłem się ok. roku temu i prawdę mówiąc nie widziałem różnicy w pracy między tą, a inną z Atmegą2560 czy AT90USB. Fakt faktem, że rok czasu w branży drukarkowej to przepaść, więc firmware Smoothie pewnie został jeszcze lepiej dopracowany (a może i nie, tego nie wiem).

Dlatego piszę o chętnych do testu :)

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 29 lut 2016, 23:55

badboy_89 pisze:Wstyd sie przynac ale nie kupowałem jeszcze nic prosto z chin, zawsze wspieram rodzimy przemysł, trzeba miec jakies specjalne konto walutowe aby to oplacic ? jakie sa srednio terminy oczekiwania na taka paczke ?
Na AliExpress płacisz w złotówkach poprzez Przelewy24 (z większości banków natychmiastowo). Dostawa w 2-6 tygodni.

WillingMagic

Postautor: WillingMagic » 01 mar 2016, 0:41

Akurat do mnie przyszła w ubiegłym tygodniu i nie miałem czasu się nią pobawić. Jakby ktoś potrzebował wiedzieć jakie to złącza są to dołączam zdjęcie, które wysłał mi Chińczyk.

Obrazek

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 01 mar 2016, 7:59

"Add thermocouple Pins( can't be used with 12864lcd together)."
Czyli fajnie, ale nie do końca, grrr...

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 01 mar 2016, 8:11

No ale do tej elektroniki aż się prosi 3.2TFT dotykowy, więc taki problem, to nie problem.

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 01 mar 2016, 9:51

krzysztof pisze:No ale do tej elektroniki aż się prosi 3.2TFT dotykowy, więc taki problem, to nie problem.

Już chyba lepiej tablet podłączyć 8-)
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

WillingMagic

Postautor: WillingMagic » 13 mar 2016, 12:15

W końcu wczoraj podpiąłem ja do drukarki(Vellman K8200) po tym jak znowu odpadło mi się gniazdo usb w oryginalnej elektronice. Podczas podpinania zdarzyło mi się parę zwarć, bo np. wtyczki od wyświetlacza (Full Graphic Smart Controller), były źle założone przez chińczyka. Jedyny efekt to restart elektroniki.

Działą dobrze z 12v i 24v. 24V testowałem tylko z podpiętym stołem i silnikami, bo grzałka w ekstruderze jest na 12v i pewnie by się spaliła. Z wyższym napięciem od razu dało się zauważyć korzyść w postaci szybszego grzania stołu, a silniki pracowały ciut sprawniej.

Co do samej elektroniki to działa całkiem sprawnie, główne zarzuty są bardziej do softu, czyli smoothieware, który na ręcznym sterowaniu potrafi ignorować endstopy i nie posiada "wirtualnych" ograniczeń, przez co np. ekstruder może usilnie próbować się przebić przez stół.

Teraz czeka mnie na nowo kalibracja, bo np. ekstruder(MK9) na tych samych krokach co w starej elektronice podaje za dużo filamentu.

Awatar użytkownika
kostek

Postautor: kostek » 24 mar 2016, 9:10

Krzysztof , to nie nowość .Była opisana tutajhttp://www.mojreprap.pl/board/viewtopic.php?f=69&t=6273.
Używam od grudnia . Działa . Przepisałem stare ustawienia , wszystko pasowało .
Wyświetlacz dotykowy TFT 28 V1.2 . Niestety na tym wyświetlaczu po przełączeniu na język angielski pozostaje sporo krzaczków.
Ciekawe jak jest w tym z tego Tematu?

Wróć do „Elektroniki 32-bitowe”