Sunbeam 2.0

Awatar użytkownika
SWJ

Re: Sunbeam 2.0

Postautor: SWJ » 10 cze 2014, 21:55

Sławek pisze:
SWJ pisze:
Sławek pisze:Chodzi mi o firmware a nie host.

drugi akapit ... http://www.repetier.com/documentation/r ... roduction/

Ale że co ?

w moim poście umieściłem hiperłącze - należy na niego najechać myszkąi raz kliknąć a następnie poczekać na załadowanie strony i przeczytać drugi akapit ...

W nim zamieszczony był oficjalny spis wspieranych HARDWARE (czyli sterowników). . .

To że Krzysiek prowadzi prace nad "zmuszeniem" repetiera do pracy z tym sterownikiem - wiedziałem od kilku miesięcy - ale nie czułem się upoważniony do upowszechniania tej informacji...

Teraz już wiesz ...

- Oficjalnie nie wspiera - nie ma tej elektroniki na oficjalnej stronie twórcy REPETIERa

- Trwają prace programistyczne... a ich efekcie pewnie poinformuje albo Roland Littwin albo Krzysiek

- jeśli coś nowego się pojawi pewnie znajdziesz na podanym przezemnie linku

narazie NIE DZIAŁA ...
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

tompul

Postautor: tompul » 10 cze 2014, 22:24

SWJ pisze:To że Krzysiek prowadzi prace nad "zmuszeniem" repetiera do pracy z tym sterownikiem - wiedziałem od kilku miesięcy - ale nie czułem się upoważniony do upowszechniania tej informacji...

Teraz już wiesz ...

- Oficjalnie nie wspiera - nie ma tej elektroniki na oficjalnej stronie twórcy REPETIERa

- Trwają prace programistyczne... a ich efekcie pewnie poinformuje albo Roland Littwin albo Krzysiek

narazie NIE DZIAŁA ...

Przepraszam:
-dlaczego Krzysiek miałby pracować nad TYM sterownikiem?
-dlaczego Krzysiek miałby informować o jakichkolwiek pracach programistycznych prowadzonych nad TYM sterownikiem?

Przypomnę, że temat dotyczy Sunbeam 2.0. Nie róbmy w tym temacie zamieszania, do dyskusji o każdej INNEJ elektronice jest przeznaczone do tego miejsce na forum

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 10 cze 2014, 22:54

Czy Sunbeam 2.0 czy nasza UDS3D, czy Smoothieboard - wszystkie są zrobione na tym samym procku.

tompul

Postautor: tompul » 10 cze 2014, 23:23

krzysztof pisze:Czy Sunbeam 2.0 czy nasza UDS3D, czy Smoothieboard - wszystkie są zrobione na tym samym procku.

Ale poza podobieństwami istnieje trochę różnic między tymi płytkami. Jesteś pewien że przygotowujesz firmware dla Sunbeam 2.0?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 10 cze 2014, 23:48

My pracujemy nad firmware do UDS3D, Sunbeam nie jest naszym produktem.
Wspomniałem o fakcie pracy nad Repetierem dla LPC.

Awatar użytkownika
Sławek

Postautor: Sławek » 11 cze 2014, 6:30

tompul pisze:
SWJ pisze:To że Krzysiek prowadzi prace nad "zmuszeniem" repetiera do pracy z tym sterownikiem - wiedziałem od kilku miesięcy - ale nie czułem się upoważniony do upowszechniania tej informacji...

Teraz już wiesz ...

narazie NIE DZIAŁA ...

Przepraszam:
-dlaczego Krzysiek miałby pracować nad TYM sterownikiem?
-dlaczego Krzysiek miałby informować o jakichkolwiek pracach programistycznych prowadzonych nad TYM sterownikiem?

Przypomnę, że temat dotyczy Sunbeam 2.0. Nie róbmy w tym temacie zamieszania, do dyskusji o każdej INNEJ elektronice jest przeznaczone do tego miejsce na forum

Już się zdążyłem przyzwyczaić do takich odpowiedzi, zwłaszcza kolegi o nicku trzyliterowym ;)
Tompul, dzieki za jasne info, w takim razie rozważę zakup tej elektroniki :piwo:

wulfnor

Postautor: wulfnor » 16 cze 2014, 21:02

Dziś nadarzyła się okazja aby nieco odświeżyć wątek oo sunbeamie.
Było to długa droga, ale dziś możemy ogłosić, że Sunbeam 2.0 posiada deklaracje zgodności CE co znaczy, że pomyślnie przeszedł testy EMC :) Nie było tak strasznie jak wszyscy mówili :P
Wszystko to udało nam się osiągnąć przy cenie 550zl brutto za przetestowana, zapakowana elektronikę która posiada 5 driverów silników krokowych, 3 wyjscia wysokopradowe, 3 wyjscia na średni prad [paski led, wentylatory], zintegrowana kartę ethernet oraz liczne zabezpieczenia przeciwprzepieciowe i przeciwzwarciowe.
Rozwój elektroniki jak i naszej firmy pozwolił na zatrudnienie ludzi którzy w pełnym wymiarze godzin pracują nad hardwarem i firmwarem. Sunbeam 2.0 pozostaje przy firmwarze Smoothieware, jednak aktualnie trwają prace nad dostosowaniem go do naszych celów. Wprowadzamy usprawnienia i bugfixy. Pracujemy nad tym aby elektronika posiadała zabezpieczenie znane z innych firmwarów takie jak zapobieganie wyjściu po za pole robocze, blokowanie ekstrudera w przypadku za niskiej temperatury hotendu. Dodajemy nowe opcje w menu i staramy się aby użytkowanie drukarki było jak najbardziej intuicyjne dla tych którzy zaczynają przygodę z drukiem 3d.
Nie planujemy portować takich firmwarów jak Repetier i Marlin czy innych wywodzących się z platform 8bit bo sądzimy iż nie jest to efektywne.
Chciałem też podziękować całej polskiej społeczności RepRap za wsparcie w rozwoju tego projektu.

Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Postautor: imrahil » 16 cze 2014, 21:12

planujecie jakiś mailing do klientów zachęcający do upgrade'u? albo chociaż jakieś info skąd wziąć waszą wersję i sobie ewentualnie skompilować
pozdrawiam
Jarek

wulfnor

Postautor: wulfnor » 16 cze 2014, 21:20

imrahil pisze:planujecie jakiś mailing do klientów zachęcający do upgrade'u? albo chociaż jakieś info skąd wziąć waszą wersję i sobie ewentualnie skompilować

Planujemy dodanie sprawdzania wersji firmwaru w yahhrze. Firmwaru nie trzeba kompilować, na stronie jest dostępny już skompilowany plik binarny.

Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Postautor: imrahil » 16 cze 2014, 21:27

a dla tych co lubią podłubać? macie jakiś swój fork na githubie czy coś?
pozdrawiam
Jarek

Wróć do „Elektroniki 32-bitowe”