Smoothieboard na kickstarterze

Awatar użytkownika
bogda66

Re: Smoothieboard na kickstarterze

Postautor: bogda66 » 05 paź 2013, 10:39

BRAWO wulfnor. :piwo: :piwo:

Miło słyszeć że się rozwijacie, oby do przodu. A tak z ciekawości, jaki jest główny cel do osiągnięcia? Chodzi mi, na jaki element w tej całej zabawie stawiacie największy nacisk, czy jest to poprawa jakości, obniżenie ceny czy masówka, a może zrobić urządzeni bardziej przyjaznym typowemu John-owi?
(przepraszam nie wiem jakie imie czy nazwisko jest najpopularniejsze w ameryce).
RepRap, cel model SU-34 EDF.

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Postautor: skawikk » 05 paź 2013, 10:54

Kowalski...
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

Awatar użytkownika
bogda66

Postautor: bogda66 » 05 paź 2013, 18:32

skawikk pisze:Kowalski...

W ameryce też??? :bania:

wulfnor

Postautor: wulfnor » 05 paź 2013, 19:49

Mi brawa sie nie naleza, ja tam tylko sprzatam, nie mam zadnych profitów z tego :)
Co do smoothie. Po pierwsze miało byc tansze niz zestaw rams+arduino+pololu. Po drugie z tego co pamietam to Artur mysla o smoothie juz za nim mial drukarke, glownie mial sterowac ploterami laserowymi, dlatego zanim pojawil sie modul do ekstrudera to byl juz modul od lasera. Pozniej w miare rozwoju okazalo sie, ze 90% rzeczy w ploterach, frezarkach i drukarkahc to to samo. Wiec mial powstac w miare uniwersalny kontroler ruchu.
Duza waga o ile nie najwieksz azostala polozona na software. Jest napisany w c++ aby kazdy mogl cos napisal. Sa moduly ktore pozwalaja dodawac funkcjonalnosci w malych zamknietych paczkach bez potrzeby znajomosci co sie dzieje gdzies indziej.

Awatar użytkownika
bogda66

Postautor: bogda66 » 05 paź 2013, 20:19

wulfnor pisze:Mi brawa sie nie naleza, ja tam tylko sprzatam, nie mam zadnych profitów z tego :)
Co do smoothie. Po pierwsze miało byc tansze niz zestaw rams+arduino+pololu. Po drugie z tego co pamietam to Artur....

A ja myślę inacze, jesteś już cześcią zespołu, promujesz i pewnie twoje sugestie w jakimś stopniu też są uwzględnianie. No i jesteś Polakiem.
Rozumem, że masz (wcześniej miałeś) pomysły na swoją elektronikę ale to nie przeszkadza pomóc kolegom (zespołowi) w rozwijaniu ich koncepcji. Takie łączenie doświadczenia też może być owocne.
Dlatego, że twój zespół na tym forum nie występuje to przekazuje gratulacje tobie jako przedstawicielowi. :git:

randrall

Postautor: randrall » 20 lis 2013, 8:53

Bardzo chętnie włączę się w temat nowej platformy bo mam drukarkę tak od niedawna że będę robił drugą (trochę nudno tylko patrzeć jak się drukuje kolejny badziew :lol: ).
Jak można wejść w temat, najchętniej zrobiłbym płytkę na podstawie BOM, (jestem na etapie szybkiego kursu lutowania SMD) :geek: czy jest dostępna czysta PCB czy model do wytrawienia.?
Jak wejść w jej posiadanie :twisted:
Urodziłem się zmęczony - żyję aby odpocząć

Wróć do „Elektroniki 32-bitowe”