DLP po tanixie

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

DLP po tanixie

Postautor: Fabrykator.pl » 30 sty 2014, 19:12

Materiał obrazujący jakie to jest wszystko proste. Przy minimum wkładu można robić mikro wydruki.
Dodatkowo na stronie pliki prezentacji do ręcznego naświetlania przykładowych przedmiotów

https://nano-cemms.illinois.edu/materia ... nting_full

Miłej zabawy :git:

Balgator

Re: DLP po tanixie

Postautor: Balgator » 30 sty 2014, 23:53

To jest g e n i a l n e !

Aż mnie korci, by samemu coś takiego spróbować. Nie wiem tylko skąd wziąć to "staging device", bo rozumiem, że żywica może być normalnie kupna do drukarek (niekoniecznie trzeba samemu ją przygotowywać).

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 31 sty 2014, 1:32

ważne - nie może być użyte szklane lustro ( zwykłe) - tylko powierzchniowe... to tak informacyjnie :-) (jest o tym na linku)
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 31 sty 2014, 7:19

Żywicę możesz kupić, zamiast lustra projektor zawiesić w pionie nad tacką drukującą (wyżej, ale bez potrzeby zakupu lustra), mechanizm - to prosta rzecz - kilka elementów drukowanych, prowadnice, łożyska. Do zrobienia stolika możesz użyć podbierak aluminiowy z AGD (wygniesz sobie dobrze rączkę i zrobione) ;)

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 31 sty 2014, 8:12

A jakie projektory się do tego nadają?Bo coś widzę, że dlp jest duuuużo prostrze od fdm;P
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Balgator

Postautor: Balgator » 31 sty 2014, 9:01

Dawno temu kupiłem na allegro przerobiony projektor na lampę xenonową za ułamek ceny. Jakość odtwarzania filmów była znośna, ale nie do końca zadowalająca. Od tego czasu projektor leży i się kurzy. Może przyszedł czas na inne wykorzystanie?

Żywicę kupię, lustro poszukam a jak nie znajdę, spróbuje pomysłu Krzysztofa.

Podbierak aluminiowy z AGD? No nie wiem, szukam raczej rozwiązania pośród sprzętów laboratoryjnych, ale nie wiem nawet jak sformułować nazwę tego "staging device". Statyw laboratoryjny? Niekoniecznie poszukiwania dają jakiś rezultat.

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 31 sty 2014, 9:32

wymontuj z niego filtr UV - jeśli ma ... tez oglądałem na allegro te projektory na Xenonach za kilka stówek ..... ale brak czasu na eksperymenty ..

pierwsze próby rób bez lustra - naświetlanie pionowo :-)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2014, 9:38 przez SWJ, łącznie zmieniany 1 raz.
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki

Postautor: evrybadykombinerki » 31 sty 2014, 9:34

OK, a czy macie jakiś sprytny sposób na kasowanie odkształceń sferycznych soczewki?
(Nie próbowałem), jedyne co mi przychodzi na myśl to użycie "lense profiles" w Photoshop czy Lightroom, ale to nie wygląda wydajnie i nie wiadomo tak na prawdę czy na efekcie można polegać..

Awatar użytkownika
Sekal
Kontaktowanie:

Postautor: Sekal » 31 sty 2014, 10:10

Wydaje mi się, dla seryjnej soczewki, tym zajmuje się już kontroler procesora DMD na spółkę z optyką (przede wszystkim konstrukcja lampy). Problem powinien być nie zauważalny, jeśli nie grzebiesz w budowie (i programowaniu) samego rzutnika.

Awatar użytkownika
madbarber

Postautor: madbarber » 31 sty 2014, 11:14

W OpenCV są funkcje, które pozwalają odwracać zniekształcenia obrazu spowodowane soczewką. Można bardzo szybko przerobić dużą ilość obrazów. Trzeba by było tylko dobrać współczynniki za pierwszym razem, a potem już tylko przed drukowaniem trzeba by przepuścić przygotowane pliki przez program.
Pozdrawiam
Kasper

Wróć do „SLA / SLS / DLP”