Anycubic Kossel Linear - pierwsze wydruki

Delty różne i przerózne
Awatar użytkownika
Vipcioo
Kontaktowanie:

Re: Anycubic Kossel Linear - pierwsze wydruki

Postautor: Vipcioo » 20 sty 2017, 21:54

No to dałeś ciała z modem na mocowanie.

Mam troszkę inną wersję softu. Nie zmieniałem jerków. Ale testowałem extrude na długim odcinku i skorygowałem parametr DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT, aby mieć dokładną długość filamentu po komendzie wysuwu.
Poza tym u mnie jest fabrycznie DEFAULT_ACCELERATION 3000

Z tymi ustawami testowałem różne parametry podczas testów - 30 mm/s wychodzi mi wszystko spoko, przy 40-50 potrafi się już pokaszanić, szczególnie z supportem. do tego dla PLA 195C i tyle na ten temat.
Konieczny jest jak cholera byle jaki filtr na drut. Ja używam olej do łożysk wysokoobrotowych z modeli helików. Nieważne jaki, ale jest do wysokich temperatur. Potem w hotendzie nic się nie dzieje. Szczególnie, gdy widzę fotki kolegów z forum, to im współczuję.
Retrakcję ustawiłem na 45-50, dzięki temu nie ma nitek pomiędzy pionowymi ściankami. Dystans 4 mm. Ale każda drukarka wymaga własnych testów. Podaję dla punktu odniesienia.

Z tym piszczeniem ciężko coś powiedzieć, gdy nie ma dźwięków odniesienia. Może krótki film z mojego druku da ci jakieś porównanie. Jak dla mnie, to zdecydowanie ciszej to działa.
Wkrótce wrzucę filmik z wydruków. Się kompiluje... :)
Sławek
=====================
Kossel Plus + moje mody

Vesp

Postautor: Vesp » 20 sty 2017, 22:19

Vipcioo pisze:No to dałeś ciała z modem na mocowanie.

Mocowanie jest przemyślane :) W oryginale przy przykręconej płytce nie da się jej wyciągnąć bez ściągania stepsticków - nie mieści się w szczelinie między profilami. Wszystko zależy co się chce osiągnąć, pod moje kombo wentyl+mocowanie sprawdza się dobrze.

U mnie też def_acc było 3000 ale testuje różne szybkości bo obecnie mam problem z echem. Resztę ustawień mam tak jak ty, steps per unit mam wyregulowane.

Awatar użytkownika
Vipcioo
Kontaktowanie:

Postautor: Vipcioo » 20 sty 2017, 22:47

No to dalej kombinujemy. Ważne, że do czegoś w końcu dojdziemy, a i dla kolegów dołączających w przyszłości będzie łatwiej ogarnąć...
Się jeszcze kompiluje... Albo się dogrywają ostatnie momenty. Heh, bez cycków...
Sławek
=====================
Kossel Plus + moje mody

Awatar użytkownika
Vipcioo
Kontaktowanie:

Postautor: Vipcioo » 21 sty 2017, 23:48

Sławek
=====================
Kossel Plus + moje mody

Vesp

Postautor: Vesp » 22 sty 2017, 18:22

Zdecydowanie ciszej niż u mnie. Zobaczymy, może kwestia stepsticków/silników lub cewki na płytce, leci do mnie zestaw dvr8825, może coś zmieni.

Co do wentylatora to znalazłem rozwiązanie, odkręć wentyl i zobacz czy przypadkiem cały olej nie wylał ci się na obudowę, u mnie po odkręceniu wszystko było mokre. Wlałem małą kroplę oleju PTFE do łańcuchów, odtłuściłem, zakleiłem taśmą a potem jeszcze naklejką anycubica, jak na razie jest cisza i spokój.

Drukujesz na 30stce z feedratem 100%? Jakiego slicera i softu używasz?

Awatar użytkownika
Vipcioo
Kontaktowanie:

Postautor: Vipcioo » 23 sty 2017, 4:15

Hmmm. Teoretycznie 8825 powinny chodzić ciszej, ale szczerze to oprócz 32 mikrokroków nie widzę jakoś szału. Zmienię w przyszłości na TMC2100.
Wiatrak sprawdzałem, olej był wychlapany haha. Dałem smar do łożysk, ale te taniochy chińskie już tak mają. Wkrótce dojdą turbinki to sprawdzę jak to będzie z hałasem.
Drukuję przeważnie na 30 mm/s, większe powierzchnie na 40 też z feedem 100%. Przeważnie z layerem 0.2 i w większości zastosowań to wystarcza. Slicer jak na razie Cura, chociaż zabawiam się ostatnio z Repetierem. Wszystko wymaga jednak testów i czasu...

Ostatnio dorwałem nowy soft Marlin 1.1.0 RC8 V5.3 z francuskiej grupy Kossel Plus. Robi wrażenie. Poprawili sporo błędów, maszynka chodzi inaczej. Ale to wymaga jeszcze obserwacji.
Jak na razie nie mam tych głupich znaków na X i Y, jest niby dodane wyświetlanie polskich znaków, ale nie dotarłem do końca, dlaczego tego nie mam.
Jest sporo zmian w samym sofcie. Zobaczymy, bo to świeżynka z 10 grudnia.
Sławek
=====================
Kossel Plus + moje mody

Awatar użytkownika
Vipcioo
Kontaktowanie:

Postautor: Vipcioo » 25 sty 2017, 15:49

Na gorąco poprawili w końcu pauzę druku, wymianę filamentu w trakcie, wolniejszy dojazd do endsticków po g28. Jest też kilka opcji w sofcie do dodania na LCD jak np. autotune pid.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Sławek
=====================
Kossel Plus + moje mody

Wróć do „Delta”