Nowa Delta w PL

Delty różne i przerózne
Awatar użytkownika
yOOrek

Nowa Delta w PL

Postautor: yOOrek » 26 lis 2015, 20:52

Jakiś czas temu przez przypadek trafiłem na takie cosik -
http://www.atom3d.pl albo na aledrogo http://allegro.pl/drukarka-3d-atom-2-0- ... 98046.html
Co szanowni forumowicze sądzą o tej drukarce? Warto w to wchodzić? Czy lepiej samemu coś zmajstrować?
Chciałbym kiedyś mieć Deltę obok mojej Gate 2.0.
Reality is in fact virtual

Awatar użytkownika
robertm

Re: Nowa Delta w PL

Postautor: robertm » 26 lis 2015, 21:52

jak by tak rzec - za prawie 8000zł to można wydrukować plastiki na GATE i skompletować z 10 delt :) a tu nawet stolika grzanego nie ma jak mi się wydaje ...
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
MiniK

Postautor: MiniK » 27 lis 2015, 11:43

Pełne aluminium, fajny marketing, wydaje się że drukarka bardzo dopracowana. Nie dotykałem i nie widziałem na żywo, ale chyba "warta" tej kaski.

Awatar użytkownika
yOOrek

Postautor: yOOrek » 27 lis 2015, 22:06

robertm pisze:jak by tak rzec - za prawie 8000zł to można wydrukować plastiki na GATE i skompletować z 10 delt :) a tu nawet stolika grzanego nie ma jak mi się wydaje ...

No tak, Masz rację. Chodzi mi po głowie budowa własnej drukarki. Tylko jaką Deltę warto zacząć składać? Sama budowa mnie nie przeraża. Widziałem gdzieś zajawkę o Delcie zrobionej przez Wolfnor'a który chyba jest na tym forum.
Reality is in fact virtual

Awatar użytkownika
Chrupek
Kontaktowanie:

Postautor: Chrupek » 28 lis 2015, 9:58

Zdaje sobie sprawe, kto stworzyl i sponsoruje to forum, ale czy naprawde odpowiedz w kazdym temacie trzeba zaczynac od "Gate"? Nie mozna po prostu napisac: droga ta delta/dobra ta delta/nieciekawa itp itd. Co za duzo to niezdrowo i staje sie to karykaturalne. Pol biedy jak to zwykla polemika, ale ostatnio widywalem tu tematy: "Co wybrac o DWOCH ekstruderach i polu roboczym wiekszym od gate'a?" a stos odpowiedzi to: "Bierz Gate'a". Nie zglosze moderatorowi, bo to moderator tak pisze. A i ja pewnie zaraz jakies ostrzezenie wylapie. Nie uwazacie, ze to nieuczciwe podejscie? W regulaminie forum nie ma zadnego punktu, ktory by usprawiedliwial takie lobbowanie na sile. Musialem to z siebie w koncu wyrzucic.

Awatar użytkownika
MiniK

Postautor: MiniK » 28 lis 2015, 10:55

Chrupek, normalnie to może bym się z tobą zgodził, ale wyjątkowo w tym temacie kolega pisze o "mojej Gate 2" i rozumiem, że takową juz posiada :-). :bania: :piwo:

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 28 lis 2015, 17:06

Chrupek pisze:Zdaje sobie sprawe, kto stworzyl i sponsoruje to forum, ale czy naprawde odpowiedz w kazdym temacie trzeba zaczynac od "Gate"? Nie mozna po prostu napisac: droga ta delta/dobra ta delta/nieciekawa itp itd. Co za duzo to niezdrowo i staje sie to karykaturalne. Pol biedy jak to zwykla polemika, ale ostatnio widywalem tu tematy: "Co wybrac o DWOCH ekstruderach i polu roboczym wiekszym od gate'a?" a stos odpowiedzi to: "Bierz Gate'a". Nie zglosze moderatorowi, bo to moderator tak pisze. A i ja pewnie zaraz jakies ostrzezenie wylapie. Nie uwazacie, ze to nieuczciwe podejscie? W regulaminie forum nie ma zadnego punktu, ktory by usprawiedliwial takie lobbowanie na sile. Musialem to z siebie w koncu wyrzucic.

Jak to pięknie napisano w Piśmie Świętym "Poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli" ...

Drogi Chrupku nie ukrywam, że dążę sympatia 3Novatice jak też jej założycieli. Mam GATE 1, wiem na co go stać. Wiem jakie ma wady. Sam niedawno nakręciłem się na budowę drukarki innego kolegi z tego forum tylko ze względu na to że podoba mi się i ciekami mnie użyta tam kinematyka. Jakkolwiek daleko mi do lobbowania, a tym bardziej temu forum. Masz tu tematy o wszystkim co związane z tematem druku, jak się dobrze rozejrzysz znajdziesz tu wielu producentów i jeśli dana osoba nie jest nachalna to raczej przymyka się oko niż od razu leje po łapach.

Co do tej delty nie uważam aby była super specjalnie wykonana, nie ma nawet grzania stolika - fakt jest ładna optycznie ale to tylko tyle, zwykła elektronika, itd itp - więc serio nie kumam za co tu płacić aż tyle. Chociaż to naturalne, że cena produktu to nie jego wartość ale to ile klienci zechcą zapłacić.

Popatrz ile kosztuje przeciętna delta na http://www.aliexpress.com/item-img/MICR ... 36752.html a przeciąż ATOM 2.0 to też tylko chińska drukarka ...
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Wróć do „Delta”