Krzywy stół (ustawienia)

Delty różne i przerózne
Mix

Re: Krzywy stół (ustawienia)

Postautor: Mix » 12 lip 2015, 15:10

Qjr na pewno wie co tam nie działa i tak naprawdę nie oczekuje odpowiedzi tylko chce prowadzić tutaj bloga. :evil: Nie odpowiada nawet na moje pytania i jest bardzo prawdopodobne że ich nawet nie przeczytał. Wiec może koledze po prostu nie przeszkadzajmy w pisaniu.

Awatar użytkownika
Sławek

Postautor: Sławek » 12 lip 2015, 15:20

Mix pisze:Qjr na pewno wie co tam nie działa i tak naprawdę nie oczekuje odpowiedzi tylko chce prowadzić tutaj bloga. :evil: Nie odpowiada nawet na moje pytania i jest bardzo prawdopodobne że ich nawet nie przeczytał. Wiec może koledze po prostu nie przeszkadzajmy w pisaniu.

Mix, najwyraźniej :git: już żałuję, że chciałem mu kolejny raz pomóc, ale dotrzymam słowa, więcej nie zamierzam 8-)

Pozdr

Awatar użytkownika
Qjr

Postautor: Qjr » 12 lip 2015, 16:32

Nie odpowiada nawet na moje pytania i jest bardzo prawdopodobne że ich nawet nie przeczytał.

Przecież Ty nic nie wiesz o deltach:
Mechaniki delty nie przerabiałem i na razie nie tego planuję.

Nie składałeś i nie użytkowałeś, jak chcesz pomagać?
Mix, najwyraźniej :git: już żałuję, że chciałem mu kolejny raz pomóc

Twoja pomoc jak zwykle okazała sie nieoceniona (to sarkazm)

Znacie powiedzenie że jak nie ma sie czegoś mądrego do powiedzenia to lepiej nic nie mówić?
Weźcie to do serca sobie.

Czy zbyt sztywne połaczenia na przegubach moga być przyczyną moich problemów?
Zastanawiam się czy to nie wina paska, kupiony w chnach, gdy napinam go bardziej musze zmieniać wysokość w firmwerze, czyli pasek sie wyciaga, a chyba nie powinien?
"Sam ustalam zasady" - Q

Shadowpl

Postautor: Shadowpl » 12 lip 2015, 19:00

Elektronika w pełni sprawna? Może coś tam jest uszkodzonego i jakiś ustawień nie trzyma.

Akurat porada Sławka jest tutaj słuszna, na zagranicznych forach osobie z takim samym problemem pomogło. No i z punktu widzenia mechaniki nie wykluczałbym tego, szczególnie że wymieniłeś już prawie wszystko.

Zawsze możesz wymienić po kolei wszystkie elementy. Może to i łatwiejszy sposób. Wymiana ramion dałaby pozytywny skutek gdyby poprzednie były krzywe lub wykonane z plasteliny 8-)

Awatar użytkownika
Qjr

Postautor: Qjr » 12 lip 2015, 19:18

Elektronika w pełni sprawna?

Tak, nie świruje.
Wezmę wyjmę łączenia przegubów i rozwierce otwory do 3.5 mm.
Bo jak pisałem chodzą dość ciężko, innych pomysłów już nie mam.
Jak można połączyć jeszcze inaczej ramiona, bo teraz używam drukowanych łączników?
"Sam ustalam zasady" - Q

Mix

Postautor: Mix » 13 lip 2015, 14:39

Shadowpl pisze:Elektronika w pełni sprawna? Może coś tam jest uszkodzonego i jakiś ustawień nie trzyma. ...

Czy kolega składał i użytkował delty że ma czelność paniczowi zadawać pytania i doradzać ?? :bania:

Awatar użytkownika
ptrkchn

Postautor: ptrkchn » 13 lip 2015, 16:43

Qjr może zrób jakieś foty, nagraj filmik jak to wszystko się przemieszcza. Może uda się komuś coś dopatrzeć
:twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Qjr

Postautor: Qjr » 13 lip 2015, 21:32

Sukces! Puki co połowiczny bo pojawiły sie inne problemy.
Wyjąłem łączenia przegubów ramion, pojechałem do leroy merlin kupiłem śrubę 3.5mm i rozwieciłem otwory, poprzednie były bardzo ciasne.
Wszystko zajęło mi około pół dnia. Ale po wszystkim chodziły luźno. Okazało sie że już ładnie śmiga nad stołem :)
Problem pojawił sie taki że przekłamuje mi wymiary. Zmierzyłem ile opuszcza mi głowice gdy zadam mu obniżenie o 100, wychodzi ~107.
Wygląda tak jakby źle była wyliczona ilość kroków na silnik. Ale sprawdziłem i wychodzi że dobrze są wyliczone.
Kolejna zagadka ;/
"Sam ustalam zasady" - Q

Awatar użytkownika
Qjr

Postautor: Qjr » 16 lip 2015, 15:07

Okazało sie że winne były zębatki na silnikach, nie zazębiały sie z paskiem, Wydrukowałem nowe i jesli chodzi o ten aspekt to jest dobrze.
Problemem sa tylko wydruki testowe, znów mi przekłamuje wymiary (na 15cm około 2mm).
"Sam ustalam zasady" - Q

aniol310

Postautor: aniol310 » 16 lip 2015, 15:17

Teraz musisz przeliczyc kroki na wymiar. To co liczyles na poczatku to byla teoria a teraz jet rzeczywistosc

Wróć do „Delta”