Kalibracja po wymianie głowicy

Delty różne i przerózne
Awatar użytkownika
badman
Kontaktowanie:

Kalibracja po wymianie głowicy

Postautor: badman » 19 kwie 2015, 17:58

Panowie ratujcie - już drugi dzień walczę z kalibracją mojej delty - zakupiłem i zainstalowałem Lamę- musiałem pod nową głowicę zmienić MANUAL_Z_HOME_POS
i do tego DELTA_DIAGONAL_ROD i DELTA_SMOOTH_ROD_OFFSET - jak udaje mi się wykalibrować oś X i wydaje się, że witam się z gąską okazuje się, że oś Y jest źle czyli w punkcie centralnym jest ok a czym dalej w osi Y tym odległość od stołu wyższa. Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć co robię źle ? nie wiem w jaki sposób ustawić stół - czy go maksymalnie dokręcić czy też ustawić jednakową wartość od platformy. Obejrzałem już wszystkie filmiki jakie wrzucił Krzysztof ale to nie rozjaśniło mi problemu. .....

Awatar użytkownika
badman
Kontaktowanie:

Re: Kalibracja po wymianie głowicy

Postautor: badman » 21 kwie 2015, 11:18

udało się wykalibrować deltę - problemem był parametr axix steps per unit. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować Piotrowi z http://www.3dimension.info/
za pełne wsparcie w dostosowaniu Delty do nowych podzespołów, nieocenioną pomoc i fachowe porady!

witek557

Re: Kalibracja po wymianie głowicy

Postautor: witek557 » 22 kwie 2015, 17:48

Czy możesz pochwalić sie swoją Deltą jakieś zdjęcie?
Szkoda ze porady nie znalazły sie w tym wątku na forum. Ja jestem na ukończeniu swojej delty, pozostało polutowanie kabli do Rampsa a później czeka mnie kalibracja, której się trochę obawiam.

Wróć do „Delta”