Delty projekt Krzysztofa / D-MATE

Delty różne i przerózne
witek557

Re: Delty projekt Krzysztofa / D-MATE

Postautor: witek557 » 04 kwie 2015, 21:10

Dzięki za rady odnośnie wózka mam model MGN12H pochodzenia Chińskiego.
Mam trzy sztuki i w każdym egzemplarzu brakowało po 2 kulki. Więc to nie błąd ale tak musi być.
Zgodnie z radą rozebrałem je przemyłem i nasmarowałem i jest znaczna poprawa poruszają sue teraz płynnie.
3Droid - jak prace nad Deltą zakupioną od Krzysztofa (są jakieś postępy w pracy). W tej drukarce silniki zamontowano na górze czy to dobre rozwiązanie ? Zaczynam skręcanie swojej Delty i zastanawiam sie gdzie zastosować silniki ? Przykręcenie silników w dolnej podstawi wydaje mi sie bardziej stabilne.

3Droid

Postautor: 3Droid » 04 kwie 2015, 22:48

A postępy są, jeszcze nie spektakularne ;) ale zaprojektowałem sobie ekstruder wydrukowałem i złożyłem, pcha nieźle. Radło pochodzi z chińskiego direct ekstrudera, który nie spełnił moich oczekiwań- okazał się za wolny i wyskakiwał mu teflon z łącznika, nie polecam. Coś takiego jak to:http://www.aliexpress.com/item/12V-0-2-0-3-0-4mm-Nozzle-Thermocouple-Single-Nozzles-3D-Printer-Print-Head-Extruder/1829043359.html
a mój ekstruder wygląda tak:
Obrazek

Stolik-grzałkę zamówiłem okrągły PCB MK2Y 200, ale jeszcze czekam:).

Co do mocowania silników u góry Witek557, też się nad tym zastanawiałem ale na górze i tak są stabilne a pracuje to świetnie. Zrobiłem sobie nawet pierwsze próby pracy(ok 4h), nic im się nie stało i stać nie powinno. A jak widzisz na zdjęciu w górną część wrzuciłem jeszcze ekstruder, bo chcę zamknąć trochę górę Delty i zamontować obrotowy stolik na filament ale to z czasem, niech zacznie najpierw drukować.
3droid.pl - części, drukowanie, projektowanie

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 06 kwie 2015, 1:18

3Droid pisze:wyskakiwał mu teflon z łącznika
Ciekawe jakim cudem, bo te łączniki nie są przelotowe i teflon nie ma prawa wyjść górą.
No chyba że go odwrotnie założyłeś :lol:

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 06 kwie 2015, 10:34

Miś, widziałem też takie w chińczykowie, które mają przelot i rurka ma prawo się wysunąć pod wpływem ciśnienia w głowicy. Może kolega na taką właśnie trafił :roll:

3Droid

Postautor: 3Droid » 06 kwie 2015, 11:14

Dokładnie tak, moja była przelotowa a jak już teflon wyskoczył to kumulował się filament w łączniku i tylko radło rzeźbiło w filamencie.
Nie miałem jeszcze MK2Y 200 i zastanawia mnie jak to będzie grzało, miał ktoś z was może takie cudo? ..... W sumie to pewnie niewiele się różni od MK2a/b więc tragedii nie będzie, początkowo chciałem dać alu komorowe, rezystory i ładnie to wyizolować od spodu ale skusiła mnie cena 8$ :D

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 06 kwie 2015, 14:59

No to miałeś pecha. Ja mam bardzo podobny extruder i hotend (Greetech MK8) i jeszcze mi się ani razu nie zatkał. Ale w mojej wersji łącznik jest nieprzeltowy, więc teflon nie ma prawa się przesunąć. Jedyne na co narzekałem to dość kiepsko wykonane dysze - krzywe czoło, niecentryczny wylot. Ale przetoczyłem czoło i już jest dobrze. Może se kiedyś na próbę kupię bardziej "profi" dyszę, i zobaczę czy będzie jakaś różnica.
Aaa, i radzę poprawić osadzenie termistora w bloku grzejnym, bo jest tylko włożony bez pasty termoprzewodzącej i przekłamuje. Trzeba go wysunąć, nacisnąć do otworu trochę kleju termoprzewodzącego, posmarować nim też termistor i wsunąć z klejem spowrotem do otworu.

3Droid

Postautor: 3Droid » 06 kwie 2015, 15:55

Pech jak pech poradziłem sobie.Miś A szybko tym ekstruderem drukujesz? Bo to był chyba główny powód wrzucenia tego ekstrudera na regał o ile dobrze pamiętam to 20mm/s to był max gdzie nakładana była ładna ścieżka a nie kropki, z wysuwającym się teflonem to nawiercona, szlifowana, kryta nakrętka i dało się żyć ;)
Twój czarny Budda, mimo że nie znalazłem wszystkich parametrów to w miarę szybko. To z tego ekstrudera?

Miś pisze:Aaa, i radzę poprawić osadzenie termistora w bloku grzejnym, bo jest tylko włożony bez pasty termoprzewodzącej i przekłamuje

Na zdjęciu dyszy, gdzie przedstawiłem mocowanie, nie ma termistora, grzałki też nie ma :bania:

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 06 kwie 2015, 21:03

Wypełnienie leci bez problemu na 70mm/s. wewnętrzne obrysy na 60, a zewnętrzne obrysy na 50mm/s. Extruder daje radę cisnąć PLA jak podkręce z LCD szybkość (przy tych parametrach) do 130%. Potem zaczyna przeskakiwać silnik, ale mam na silnik (ten oryginalny od ekstrudera) puszczone tylko 1.15A (a wytrzymuje 1.4A), bo nie chciałem go męczyć i żeby się grzał.
Budda jest z tego ekstrudera na podanych wyżej parametrach (prędkość 100%, temperatura głowicy 195 stopni). Dysza 0.4mm.

Wróć do „Delta”