podlaczenie plytki

Delty różne i przerózne
jawode6

podlaczenie plytki

Postautor: jawode6 » 14 mar 2017, 0:50

Witam,mialem zwarcie na tej plytce, link zawiera zdjecie.
Zwarcie mialo miejsce w podlaczeniu grzalki.
Moje pytanie brzmi:jak moge sprawdzic lub jesli to mozliwe naprawic plytke?
A drugie z pytan to czy na ktores piny potrzebuje zwarki??
Plytka dziala z usb kabla ale nie jak jest podlaczona do zasilacza,jest mozliwosc jakos to obejsc by podlaczyc zasilanie?z gory dzieki

https://lh3.googleusercontent.com/-NubR ... C_0013.JPG

Awatar użytkownika
Vipcioo
Kontaktowanie:

Re: podlaczenie plytki

Postautor: Vipcioo » 14 mar 2017, 1:06

Zwarki nie są używane gdzieś od lat 80-tych. A trigorilla ma tyle objaśnień w necie, że szkoda gadać.
Jak się skupisz i opiszesz dokładnie, co majstrowałeś, co zwarłeś i jakie są objawy, to może dostaniesz odpowiedź.
Bo teraz to trzeba się zastanowić, czy szanujesz ludzi, czy tak strzelasz z dupy?
Bo gdy próbuję zrozumieć, co napisałeś to ręce opadają. Ani składu, ani ładu.

Jak narazie to wygląda na upalony jeden układ. Ten od zasilania. Podpowiem, że ma trzy nóżki i jest czarny w środku.
Sławek
=====================
Kossel Plus + moje mody

jawode6

Postautor: jawode6 » 14 mar 2017, 3:03

Hmm,dziekuje za szybka odpowiedz.
Nie ma ladu i skladu bo nie znam fachowych pojec.

Musze podlaczyc plytke mega 2560 z ramps 1.4.
1-Zasilacz ma byc podlaczony pod plytke mega 2560 w ktorej jest wejscie pod zasilacz,czy tez moze kable musze podlaczyc pod ramps 1.4
Jesli pod rampsa to pod jakie wejscie dokladnie?(juz jedna spalilem wiec wole dokladnie spytac;-)
2 Zwarki pod stepstick musza byc wszystkie polaczone czy mozna to pominac?(moze znasz optymalne umiejscowienie zwarek dla Kossel mini?
3- oprocz zwarek pod stepstick musze jeszcze inne piny laczyc( w pakiecie dostalem chyba 6 wiecej wiec gdzies je chyba musze umiejscowic??
Jest kupe info na necie ale nie wiem do czego ma sluzyc Ramps 1.4, zbudowalem jedna prusa i3 za pomoca jednej plytki,, jakis klon,, i zasilacza. To wystarczylo a teraz chcac budowac kossel mini kupilem zestaw z dwoma plytkami.i to mnie zgubilo.
Z gory dzieki

jawode6

Postautor: jawode6 » 14 mar 2017, 3:05

A zwarcie mialem na kablach od grzalki glowicy

jawode6

Postautor: jawode6 » 14 mar 2017, 3:19

Jezeli chodzi trigorilla to 2 zwarki znalazlem na podlodze, ktore byly wczesniej gdzies wpiete. Nie wiem gdzie...
Zwarcie mialem na kablach od grzalki, po podlaczeniu ponownym obok miejsca wczesniejszego zwarcia zaswiecila sie.jakas kontrolka i od tej pory lacze sie tylko przez Usb wiec pewnie spalona.
Teraz kupilem ramps 1.4 i nie wiem jak to polaczyc

Yorg 68

Postautor: Yorg 68 » 14 mar 2017, 11:57

Jeżeli tu coś przydatnego nie znajdziesz ...
https://www.google.pl/search?q=ramps+1. ... 78&bih=710
Drukuję... bo lubię
Jerzy

arkomania

Postautor: arkomania » 14 mar 2017, 19:12

Witam

Na zdjęciu widać jak radiatorek od stepstick-a zwiera nóżki.

Pozdrawiam Arek G. arkomania

jawode6

Postautor: jawode6 » 14 mar 2017, 23:51

Dziekuje za pomoc,najlepiej bedzie jak posciagam troche materjalow i sie poucze,poczytam zeby miec jakis zarys swiadomosci ogolnej dzialania plytek itd bo zielony jestem,
Ale naprawde dziekuje za pomoc.
Poki co to wiedza sie nie odwdziecze w tym temacie ale obecnie a dokladnie do nst tyg jestem w niemczech (pracuje jako QS Techniker - uzdatniania produkcji (uscisle-produkcja lozysk) wiec jesli komus moge pomoc w tym kierunku to jestem do dyspozycji.
To moj e-mail: amber24@onet.pl
Jeszcze raz dzieki

Wróć do „Delta”