prusa i3 wałki 12mm

Konstrukcja i3 oraz podobne, bazujące na niej drukarki
adambrejniak

prusa i3 wałki 12mm

Postautor: adambrejniak » 29 kwie 2017, 21:13

Panowie i Panie ostatnio ukończyłem swój projekt drukarki na wzór prusy i3 na ramie z mdf 6mm i wałkach liniowych 8mm. Obecnie składam drukarkę również na wzór prusy, ale w tej mam ramę ze stali 6mm, problem polega na tym, że chciałbym zastosować wałki 12mm na osi X i Y, ale nie mogę znaleźć żadnych gotowych projektów do tej modyfikacji. Może ktoś z Was je ma i chciałby się podzielić?

AlexWest

Re: prusa i3 wałki 12mm

Postautor: AlexWest » 04 maja 2017, 21:10

heja ja zrobilem tak samo zrobilem sobie prusa i3 ze sklejek 6mm i jest strasznie niestabilna(chybotliwa) ale działa
łóżyska liniowe drutem poskręcałem i paskami elektrotechnicznymi
na wałki osi X i Z dałem wałki 12mm a na os Y 10 MM. Łożyska liniowe najtańsze 12mm za 6 zl z allegro i wałki
na allegro jest masa sprzedawcow wałki za 10cm i wiecej ... teraz robie druga wersje tej drukarki
na sklejkach 18 mm zeby była sztywna uchwyty na łozyska sam sobie rysuje w Openscad i drukuje ,nawet
trzyma ,mozna kupic juz gotowe droższe łozyska liniowe (zamkniete) juz z uchwytami pod śruby lub wkrety
uchwyty rysuje tak z głowy (faktycznie jak piszą na wałkach/łozyskach 8mm chodzi troche lżej mniej oporów
ale wałki 12 mm i 10mm spokojnie mogą być u mnie działa bez zarzutu

Wróć do „Prusa i3”