Kilka Pytań o Tevo Black Widow

Konstrukcja i3 oraz podobne, bazujące na niej drukarki
Paragon

Kilka Pytań o Tevo Black Widow

Postautor: Paragon » 28 gru 2016, 17:02

Witam, mam na imię Leszek, mam pytanie do osób zoorientowanych co mogą powiedzieć na temat Drukarki Tevo Black Widow, chciałbym zakupić wspomniany sprzęt ale chciałbym jeszcze usłyszeć opinie bardziej doświadczonych osób na temat tej drukarki, po raz pierwszy mam do czynienia z tego typu drukarka w pracy posiadam Maker i Bota i 3D Gence, to gotowe rozwiązania a chciałbym spróbować sil z DIY, z góry dziękuje za każdą pomoc :)

Awatar użytkownika
animos

Re: Kilka Pytań o Tevo Black Widow

Postautor: animos » 28 gru 2016, 17:21

Bardzo dobry design i to by było na tyle.

Nie wiem po co mając w pracy 3d Gence potrzebna w domu drukarka DIY?

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 28 gru 2016, 17:39

Jesli chcesz probowac sil z DIY to po co kupowac chinski chłam? zrob cos swojego, pelno projektow na necie na ktorych mozna sie wzorowac, a drukarki w pracy (o ile mozesz cos prywatnie na nich puscic) moga pomoc w przygotowaniu jakis czesci do Twojej konstrukcji:)

Paragon

Postautor: Paragon » 28 gru 2016, 17:51

animos pisze:Bardzo dobry design i to by było na tyle.
Nie wiem po co mając w pracy 3d Gence potrzebna w domu drukarka DIY?

Tak wiem ale drukarka w Pracy to nie drukarka w domu :),

Ok ale schodzimy z toru pytanie dotyczyło wspomnianej drukarki może ktoś coś sensownego napisać na jej temat, odpuśćmy sobie zagadnienia po co Ci itd...

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 28 gru 2016, 18:07

Coś podobnego Masz na Alledrogo: Drukarka 3D Prusa i3 wersja Tevo Tarantula DIY. Kompletna mechanika drukarki w przystępnej cenie.
Ewentualnie można sobie "poskładać" dowolną "maszynę" wykorzystując elementy openbuilds.
Pozdrawiam, Artur

Paragon

Postautor: Paragon » 28 gru 2016, 18:11

Dzięki Artu, wiesz będę zamawiał z Chin, zastanawiałem się właśnie miedzy tymi dwiema Tarantula połowa ceny black widow, ale jednak postawiłem na Black widow jedna i druga ma auto leweling w opcji, szukam jakichś konkretnych info na jej temat, ogolne na YT jest sporo zachwycają się mocno, ale może ktoś z rodaków już miał z nią do czynienia?

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 28 gru 2016, 19:16

Paragon pisze:...ale może ktoś z rodaków już miał z nią do czynienia?

Nie sądzę :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

Paragon

Postautor: Paragon » 28 gru 2016, 19:21

aha no trudno pewnie będę pierwszy :/, niżej link znalazłem porównanie Tarantuli i Black Widow:
https://www.youtube.com/watch?v=f9F8tcan2a4

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 28 gru 2016, 21:21

Uważaj na opisy i opinie, sporo jest "fałszywych"/wątpliwych, bo ta firma dawała spore zniżki w zamian za dobre wpisy na blogach i filmach YouTube. Nie wszyscy o tym informowali, że ich wpisy są "sponsorowane".
To jest ciekawe: http://makerhacks.com/tevo-black-widow/ i podrzuca kilka ciekawych podpowiedzi.
Grupa użytkowników jest spora, więc jeżeli nie masz problemów z angielskim to na pewno dasz radę.
Jak już kupisz to pochwal się - nie jesteś pierwszą osobą, która pyta o tą drukarkę, ale nikt się nie przyznał do jej zakupu i nikt jej po polsku jeszcze nie opisał.

PS.: Gość poleca wersję bez autolovelingu (żeby kasy w błoto nie wyrzucać).

Paragon

Postautor: Paragon » 29 gru 2016, 7:44

McKee dziękuję bardzo właśnie czekałem na jakąś konkretną pomoc :), poczytałem artykuł ciekawe bo potwierdziło się, że support jest dobry szybko reagują i nie olewają, a każdemu może zdarzyć się wtopa bez względu czy to chinol czy nie, właśnie tak jak piszesz domyślam się że euforia na YT mogła być nie szczera ze względu na sponsoring do którego nie koniecznie każdy chce się przyznać, co do Auto Levelingu z artykułu wynika, że nie jest zły jedynie co autor pisze, że poziomowanie manualne jest tak proste, iż nie będzie korzystał z BLT, ja przyznam że jestem gadżeciarzem i muszę to mieć :), podoba mi się jak kompensuje sobie przy użyciu BLT nierówny poziom osi Z osia X i Y, nawet jak podłożysz monetę to i tak będzie drukować w osi :)

https://www.youtube.com/watch?v=9JwNg1mT6u0

Wróć do „Prusa i3”