Tempratura skacząca do oporu

Awatar użytkownika
Audientix

Tempratura skacząca do oporu

Postautor: Audientix » 13 gru 2016, 19:58

Witajcie,

jakiś czas temu postanowiłem wymienić sobie dysze w swojej drukarce, no i jak to zawsze bywa po moich przeróbkach - znów coś zepsułem. Mówiąc bardziej szczegółowo chodzi mi o nagrzewanie się głowicy. Otóż wzrost jej temperatury po ok. 100C zaczyna bardzo zwalniać, następnie przy ok. 180C skacze raz w górę raz w dół (czyli mamy np. 182C, potem maleje na 180C i skacze na 184C itd.), a na końcu ok. 205C zatrzymuje się. Jeszcze przed moją przeróbką wszystko działało dobrze, a teraz... :cry: Na początku myślałem, że to zasilacz więc sprawdziłem go kilkanaście razy i działa dobrze - napięcie 12V. Zamieniłem między sobą kabelki od grzałki, ale to nic nie dało. Próbowałem nawet użyć pronterface'a zamiast repetier host - też nic :oops: . Moim kolejnym pomysłem było podłączenie grzałki do drugiego portu hotend, ale efekt ten sam.

Przy grzałce stołu ten sam problem, choć jest on o wieleeee mniejszy.

Może to coś tyrystorami od tych gniazd, albo innym stabilizatorem. A może ominąłem coś w sprawdzaniu zasilacza.

..... Mógłby mi Ktoś poradzić co zrobić i najwyżej co jeszcze sprawdzić w zasilaczu?

Drukarka: 3Novatica Gate 1.0
Firmware: Repetier
Elektronika: Unique One rev.B

Błagam Was o pomoc i z góry dziękuje :)
Pozdrawiam :)

Drukarki: 3Novatica Gate 1.0

Awatar użytkownika
Artu

Re: Tempratura skacząca do oporu

Postautor: Artu » 13 gru 2016, 20:48

Szukaj tam gdzie grzebałeś :mrgreen: czyli przy głowicy. Na moje, to jakieś błędy termistora. Może się nóżka upitoliła, lub wyleciał czujnik :roll:
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
Audientix

Postautor: Audientix » 13 gru 2016, 20:56

Ok, wielkie dzięki. Sprawdzę głowice i napiszę czy coś znalazłem, ale dopiero jutro.

Ale mimo to naprawdę dziękuje za pomoc :P

Awatar użytkownika
Audientix

Postautor: Audientix » 14 gru 2016, 16:23

Chciałem Wam powiedzieć, że rozwiązałem problem :git: .

Dzisiaj pogrzebałem trochę przy głowicy, sprawdziłem porządnie termistor, ale to nic nie dało. Jednak przypadkowo dotknąłem silnik i był bardzo gorący. Zdziwiłem się, gdyż przed moją przeróbką rama głowicy i silnik zawsze były zimne. Po krótkich namysłach :?: odkryłem, że ten bloczek do którego wkłada się grzałkę, termistor i dyszę, jest za nisko opuszczony i całą jedną ścianką styka się z ramą głowicy. Przez to dużą część ciepła potrzebnego do nagrzania dyszy odkładał na ogrzanie niepotrzebnych rzeczy. Wystarczyło go podnieść i po kłopocie :mrgreen: .

Więc Dziękuje Ci Artu za pomoc i idę drukować. 8-)

Wróć do „Unique One”