Unique One Rev.A + enkoder + repetier

kylo

Unique One Rev.A + enkoder + repetier

Postautor: kylo » 12 lut 2016, 17:41

Witam,

od dwóch dni próbuję podłączyć LCD z enkoderem do swojej drukarki. Z LCD o dziwo poszło w miarę łatwo, mam natomiast problem z enkoderem.
Elektronika sterująca to Unique One Rev.A. Zestaw LCD/SD/Enkoder to dosyć popularny RepRapDiscount Smar Controller. Po podłączeniu na wyświetlaczu pojawia się kilka informacji o drukarce a następnie wybór języków, gdzie nie mogą ani przewijać, ani zatwierdzić. Elektrycznie wydaje mi się że wszystko jest dobrze podłączone. Posługiwałem się schematem z http://www.mojreprap.pl/board/viewtopic.php?f=65&t=2548. Dodatkowo sprawdziłem multimetrem że obracanie enkoderem powoduje pojawianie się "0" na ENC1 i ENC2, a wciskanie, ustawia "0" na ENC C. Podejrzewam więc że problem jest w ustawieniach firmware.
Na drukarce wgrany jest najnowszy Repetier 0.98.8 wygenerowany przez konfigurator, z wybraną elektroniką "Unique One Rev. A" i wyświetlaczem "Gate Controller from 3Novatica". Wybranie jako wyświetlacza "RepRapDiscount Smart Controllera" powoduje błędy kompilacji w Arduino(brak definicji dla kilku pinów), bo w teorii nie da się tego podłączyć - nie pasujące złącze. Reszta parametrów na razie domyślnie. Czy powinienem wybrać w konfiguratorze jeszcze inną kombinację, ewentualnie zmienić coś ręcznie? (np piny odpowiadające za enkoder?). W załączniku wygenerowany firmware.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Załączniki
Repetier-Firmware-2016-02-11.zip
(428.31 KiB) Pobrany 79 razy

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Re: Unique One Rev.A + enkoder + repetier

Postautor: Fabrykator.pl » 24 lut 2016, 10:31

Tu znajduje się ostatni Repetier ustawiony dla tej właśnie elektroniki
viewtopic.php?f=72&t=2860