H-Bot i patent na ten układ pasa napędowego

Awatar użytkownika
Sławek

Re: H-Bot i patent na ten układ pasa napędowego

Postautor: Sławek » 26 maja 2014, 16:50

Ochrona patentowa nakczesciej dotyczy danego kraju lub pstatnio UE, oplata za ochrone w wielu krajach kosztuje krocie, a druga sprawa to ochrona wygasa po jalims czasie, nie jest wieczna.

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 26 maja 2014, 18:27

Ok, drążyłem i doszukałem się treści, gdzie w grudniu 2013 patent stratasys na h-bota został odrzucony. Można to sprawdzić w USPTO :)

Na www --> http://portal.uspto.gov/pair/PublicPair
wystarczy wklepać numer patentu Stratasys --> US 20130078073 A1

Później wystarczy wejść w historię i można doczytać:
"02-10-2014 Final Rejection"

Ale widać, ze Stratasys nie odpuszcza i sprawa jest w toku (ostatnie datowanie w historii 30.04.2014)

Awatar użytkownika
emartinelli

Postautor: emartinelli » 26 maja 2014, 23:51

To co przechodzi w US często nie ma szans w UE

elaniusz

Postautor: elaniusz » 30 lis 2014, 20:25

Koledzy, macie jakiś namiar lub dokumentację po polsku na jakiej zasadzie działa ten układ H-bot? Próbuję to ogarnąć ale nie umiem. Chodzi o różne prędkości silników, czy jak??

mały_inżynier

Postautor: mały_inżynier » 30 lis 2014, 20:44

Nie wiem czy to ci pomoże, ale łap

http://www.youtube.com/watch?v=ei4lPk_aM9Y

elaniusz

Postautor: elaniusz » 30 lis 2014, 21:29

No i gitara:) już kumam. Wiecie jakie są plusy i minusy takiego napędu xy. Dokładny, mniej dokładny?? Czy coś?

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 01 gru 2014, 21:31

Tak się to czasem uważa, że patenty hamują rozwój branży.
Jednak jak chcemy coś zrobić dla siebie, nie komercyjnie to czytamy patent i wiemy co robić - to jest dobra strona tego rozwiązania.

Rzeczywiście odmienne jest nasze w UE rozumowanie w tym zakresie od amerykańskiego.
Osoba, która była już 2-3 lata w USA po powrocie do Polki zastanawia się, jak można produkować drukarki 3d bez patentu.
Sam doczekałem się poinstruowania, żebym najpierw załatwił sobie patent na drukarkę, zanim zacznę ją produkować.
To pokazuje jak szybko za "wielką wodą" zapominamy o naszych niewątpliwie gorszych ekonomicznie realiach i jak łatwo przyjmujemy to patentowe podejście.
Odwrotna sytuacja, żeby Amerykanin przyjął nasze europejskie podejście do patentów raczej nie ma miejsca.
U nas raczej nikt nie myśli, że zaczynając w garażu można stać się milionerem, a w USA to jest pewnie możliwe.

szlovak

Postautor: szlovak » 04 sty 2015, 14:03

Amerykańce stosują metodę "siania" patentów, tzn. zgłaszają wszystko co popadnie, w końcu zgłaszający płaci za zgłoszenie, a czy się patent przyjmie to inna sprawa. Tak stare rozwiązania mechaniczne oczywiście, że dawno nie objęte są już jakimkolwiek patentem. Tutaj to jedynie w układzie z filamentem mogą coś wymyślić firmy

kaloria

Postautor: kaloria » 23 gru 2015, 16:50

Może i w końcu po smarowaniu przyjmą patent na h-bota, ale przy pierwszej rozprawie patent zostanie unieważniony. Jeśli patent wygasł, to jest już w domenie publicznej, co będzie łatwo udowodnić i najprawdopodobniej jest przyczyną odrzucenia.

Anxles

Postautor: Anxles » 23 gru 2015, 20:44

zaleta ukladu hbot jest to ze podczas pracy sila 2 silnikow sie sumuje lub mnozy sie przez pierwiastek z dwoch lub jest ich kombinacja w zaleznosci od kierunku ruchu, mozna osiagac wieksze predkosci i przyspieszenia i latwiej uzywac jako frezarke ze wzgledu na wieksze sily, wada jest to ze konstrukcyjnie laczenie osi X i Y musi byc mega sztywne najlepiej frezowane z 1 bloku, ja mialem ten problem i podczas drukowania kolej wychodzily mi jajka

Wróć do „Patenty”