Patent na ... osłone termiczną głowicy drukującej...

Awatar użytkownika
SWJ

Patent na ... osłone termiczną głowicy drukującej...

Postautor: SWJ » 22 wrz 2013, 1:59

Nie wiedziałem w jakim katalogu dać ten post ... przeglądając bazy patentów na poskim serwisie ... coś znalazłem..

3D printer nozzle box bushing apparatus

... normalnie wariactwo ... :bania: :bania: :bania: :bania: :o :o :o :shock: :shock: :shock:

Kod: Zaznacz cały

The utility model relates to a 3D printer nozzle box bushing apparatus, which comprises a box bushing and a nozzle. The lower part of the box bushing is provided with a circular hole. The nozzle passes through the circular hole. The box bushing is connected with a frame through a bolt. When in use, the 3D printer nozzle box bushing apparatus is arranged on the nozzle of a 3D printer. Due to the adoption of the 3D printer nozzle box bushing apparatus, the lasting and stable insulation effect on the nozzle is realized, while the printing effect is improved.

.... okazało sie że patent dotyczy blaszanej osłony na głowicę - metalowego KUBKA który jest jakby "termosem" na głowicy ...

http://ip.com/pat/CN202952655U

i jest to gadżet spotykany w drukarce COME3D dostępnej na allegro a także na alibabie

WNIOSKI:
- nawet jak coś prostego i oczywistego i prymitywnego a przydatnego wymyślimy sami nie znaczy że już ktoś tego nie opatentował
- jak zrobimy drukarkę... inna niż wszystkie ( tak się nam wydaje) to zgłośmy to w urzędzie patentowym ... ( każdy innowacyjny i znamienny detal )

... no ale trzeba by sprzedać auto i jeszcze trochę by te kilkanaście patentów opłacić "world wide"

no to ja chyba opatentuje mój sposób na chłodzenie silników... ;-)

Na moim pietrze jest rzecznik patentowy ... najwyższy czas go ponownie odwiedzić.... :git: :git: :git: :git:
Załączniki
oslona głowicy patent.jpg
Chiński PATENT o zasięgu światowym
oslona głowicy.jpg
osłona głowicy w drukarkach COME3D
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Re: Patent na ... osłone termiczną głowicy drukującej...

Postautor: Fabrykator.pl » 22 wrz 2013, 7:58

Dziwne i raczej mało prawdopodobne (choć patent widoczny), bo w drukarkach profesjonalnych FFF (przykładowo w HP) tego typu osłonka z której wychodził tylko koniec dyszy to standard.

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 22 wrz 2013, 9:15

To poklikaj po linkach... co od poczatku wrzucilem ... :-)... zobaczywsz oficjalny serwer po polsku ...

Moze zaloz kategorie na forum ... PATENTS ... do wrzycania bazy wiedzy na temat :-)
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

Awatar użytkownika
Hrumque

Postautor: Hrumque » 24 wrz 2015, 14:37

To ja dam wam za darmo mój patent na osłonę termiczną głowica-radiator ;)
20150531_193201.jpg

Zwykły kawałek tekturki, wsunięty pomiędzy blok grzejny a radiator i wentylator.
Skutecznie (dość, jak na tak proste rozwiązanie) izoluje od promieniowania cieplnego z bloku, ogranicza przewiew na radiator - by nie chłodziło bloku bez sensu...
I w zasadzie każdy karton te 200'C wytrzymuje bez problemu (najwyżej trochę ściemnieje po pewnym czasie, tam gdzie bloku dotyka).

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 24 wrz 2015, 20:30

Coś mi to przypomina :mrgreen:

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
MiniK

Postautor: MiniK » 24 wrz 2015, 20:45

z całym szacunkiem do tekturki to wydaje mi się, że w osłonce na blok zaprezentowanej w tym wątku nie chodziło tylko wychładzanie bloku ale i o osłonę wydruku.
Tekturka umiejscowiona tak jak ty to proponujesz załatwia tylko część problemu.
Myślałem ostatnio trochę na temat osłony dyszy i muszę z tym poeksperymentować. Kupiłem do pracowni pistolet do kleju na gorąco i ma założony specjalny kapturek osłaniający dyszę, myślę że cos takeigo na dyszy drukarki też zrobiło by fajną robotę.

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 25 wrz 2015, 7:29

MiniK pisze:Kupiłem do pracowni pistolet do kleju na gorąco i ma założony specjalny kapturek osłaniający dyszę...

...który służy do tego, abyś się nie poparzył o gorącą dyszę :mrgreen:

Można sobie "wystrugać" coś takiego z teflonu:

Obrazek

Ewentualnie tylko "firankę":

Obrazek
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
MiniK

Postautor: MiniK » 25 wrz 2015, 9:14

...który służy do tego, abyś się nie poparzył o gorącą dyszę :mrgreen:
oraz do tego aby klej ni przywierał do dyszy i nie przepalał się po czasie i ....
No dobra ale rehabilitujesz się teflonem o który to własnie mi chodziło. :-) Walce trochę za masywne - odpadają bo będą utrudniały aktywne chłodzenie wydruku, ale coś w formie kapturka o którym pisałem wcześniej jak najbardziej.
Nie pamiętam jak było to zrobione w golemie, ale wydaj mi się że była jakaś nakładka na dyszę.

Awatar użytkownika
emartinelli

Postautor: emartinelli » 25 wrz 2015, 10:54

Nie zapominajcie jeszcze o dobrej i sprawdzonej metodzie owinięcia bloku i dyszy zwykłą taśmą teflonową do uszczelniania gwintów:
- dobrze się trzyma i łatwo owija
- jest tania i dostępna w każdym markecie budowlanym
- nie ogranicza przestrzeni
- zmniejsza emisję cieplną całego bloku grzejnego na zewnątrz i tym samym na wydruk

Wróć do „Patenty”