Który program najlepszy do projektów 3D

O programach i dodatkach do nich
Piko Nitro

Re: Który program najlepszy do projektów 3D

Postautor: Piko Nitro » 07 mar 2016, 18:21

Porównanie SolidWorks - 123D Desig - Blender?

Jeśli szukasz najlepszego programu do projektowania to takiego nie znajdziesz, bo czegoś takiego po prostu nie ma. Catia, SolidWorks, Rhino to programy z najwyższej półki, ale chyba nie sposób powiedzieć który jest najlepszy. Najlepszy do czego? I dla kogo? Ten, który używa Solida powie, że jest najlepszy a użytkownik Inventora, że Inventor. Pod względem łatwości obsługi na przykład szczególnie wyróżnia się wspomniany Fusion 360, ale brak mu bardziej zaawansowanych funkcji. Zastanów się, czy będziesz w ogóle potrzebował zaawansowanych funkcji.

Wybór programu 3D na którym się pracuje to ciężka decyzja i zazwyczaj za pierwszym razem nie trafisz w sedno, nie zrażaj się tym. Po opanowaniu pierwszego każdego kolejnego będzie Ci się nauczyć łatwiej. A jeśli Ci się to spodoba, to wierz mi, że na jednym się nie skończy.

rasgan
Kontaktowanie:

Postautor: rasgan » 07 mar 2016, 19:43

Dodam swoje 3 grosze. Używam solida i miałem iść na kurs. Wystarczyło zrobić tutoriale.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Olek87

Postautor: Olek87 » 31 mar 2016, 13:06

Ja używam AutoCada. Miałem tego farta, że kolega pracuje w UP i były wolne środki na szkolenia i się załapałem na nie.

Girgi54

Postautor: Girgi54 » 25 lis 2016, 5:25

Ja jestem bardzo zadowolony z programu Kompas 3D V15z licencją bezterminową, a teraz w sklepie Szansa.net.pl można go trafić w duzo niższej cenie. Tworze w nim bryły oraz powierzchnie na podstawie szkicu. można wykonywać gięcie blach oraz rozwinięcia elementów typowych - np. przejście kwadratu w okrąg, rozwinięcie trójnika, czy złożenia (możliwość sprawdzania kolizji). Warto przetestować, bo śmiga bardzo dobrze, ja jestem mega zadowolony.

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 25 lis 2016, 6:34

My też witamy Ciebie na forum... Pierwszy post, i od razu reklama :evil:
Pozdrawiam, Artur

Wróć do „Projektowanie 3D”