Który program najlepszy do projektów 3D

O programach i dodatkach do nich
Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Re: Który program najlepszy do projektów 3D

Postautor: imrahil » 18 sty 2016, 11:33

Sławek pisze:Projektujesz w nim ? jestem ciekaw opinii ludzi którzy go używają ;)

tak, chciałem zmniejszyć ilość pirackiego softu u siebie więc przeskoczyłem z Solidworksa (w zasadzie bezboleśnie)
jeszcze jeden bajer to fakt że korzystają z niego moi ulubieni jutuberzy - NYC CNC i Grimsmo Knives :)

aha. i ma wbudowany CAM (to tak przyszłościowo) - za który w innych programach płaci się extra
pozdrawiam
Jarek

Awatar użytkownika
Sławek

Postautor: Sławek » 18 sty 2016, 12:00

A masz porownanie z DSM ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

rasgan
Kontaktowanie:

Postautor: rasgan » 18 sty 2016, 18:36

LoL. Nawet o połowie tych programów nie słyszałem. Dziś robiłem test. Zrobiłem zatyczkę do rynny w 3d w solidworks i w acad a później w 123design.

Solidworks - boli mnie obracanie modeli 3d, ich wyciąganie z 2d do 3d
ACAD - konwerja z 2d do 3d okropna, rysowałem z kresek, dopiero po pzejsciu na polilinie mi wyszło wyciąganie
123 - wymiarowanie i rysowanie wg wymiarów... masakra.

Jak wyglądał element? Podstawa o grubości 1mm i kształcie trapeza. Po 1mm od brzegów wypust na 3 sciankach na 3cm wysoki o grubości 1.5cm. Oczywiście żadnego z programów nie znałem więc moje uwagi mogą być śmieszne. Spróbuję dziś Fusion 360

jaccajc

Postautor: jaccajc » 18 sty 2016, 22:54

Biorąc pod uwagę to co piszesz o aktualnych doświadczeniach z Solidem i ACAD może spodoba ci się Space Claim. Cena licencji porównując do Solida również wypada ciekawie. Niestety zdobycie triala od dystrybutorów na jakiś rozsądny okres to porażka. Sprawnie działają za to dystrybutorzy Creo. Podobną półka cenowa..
Zdecydowanie polecam testować wszystkie te programy robiąc to co finalnie będzie twoim głównym zadaniem. Większość tych programów ma zbliżoną funkcjonalność. Kwestia tego, który interfejs najbardziej będzie ci odpowiadał..

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 19 sty 2016, 0:36

Ja mogę polecić IronCad. Dobre wsparcie techniczne w kraju (na ichnim forum, przez telefon czy zdalny pulpit), bardzo konkurencyjny cenowo, bardzo przyjazne środowisko pracy.
Ściągnij testowkę - na 30 dni pełna funkcjonalność.

mitar

Postautor: mitar » 20 sty 2016, 8:23

Dla mnie ideałem do prostych zastosowań byłby Autodesk 123D bo niewiele trzeba się nauczyć aby szybko w nim śmigać.
Szkoda tylko że ma jakiś słaby silnik i nawet na dobrej maszynie dławi się z bardziej złożonymi obiektami, lubi się zawiesić podczas obróbki złożonych elementów.
Dodatkowo wymiarowanie to koszmar.
Także przydała by się opcja "upraszczania" obiektów do mniejszej ilości vertexów. (Może to meshmixer z bliźniaczego pakietu ale pozostawia wiele do życzenia)

rasgan
Kontaktowanie:

Postautor: rasgan » 22 sty 2016, 18:59

Kilka dni walk. Rysowałem te same elementy w kilku programach zaproponowanych przez was. Różnic wielkich nie ma w nich. Najlepiej się sprawdza dla mnie solidworks a później 123d.

namdu

Postautor: namdu » 07 mar 2016, 14:33

Jak dla mnie 3DCrafter albo Art of Illusion. Z tym, że ten pierwszy jest tylko dla Windows.

olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 07 mar 2016, 14:44

Jest jeszcze DesignSpark.

wefhy

Postautor: wefhy » 07 mar 2016, 15:19

Art of illusion? Co ja czytam :D Myślałem, że projektując w blenderze już przekraczam granice masochizmu ;)
A tak serio, to blender nie jest zły. Jest to program, do którego się z pewnością trudniej przyzwyczaić komuś, kto miał styczność z komercyjnymi odpowiednikami, ale po opanowaniu podstaw(w które wchodzi kilkadziesiąt skrótów klawiszowych, których nie sposób znaleźć w interfejsie :P) projektuje się łatwo, szybko i dokładnie. Ja jestem na tyle do niego przyzwyczajony, że nie zamierzam zmieniać. A opensource mi bardzo na rękę, szczególnie jak trzeba mały fragmencik zmodyfikować i dostosować do swoich potrzeb.

Wróć do „Projektowanie 3D”