Program polecany do tworzenia obiektow 3d .stl

O programach i dodatkach do nich
Awatar użytkownika
Bard

Re: Program polecany do tworzenia obiektow 3d .stl

Postautor: Bard » 09 mar 2013, 10:29

Tak potwierdzam, wersja studencka Inventora jest najlepszą opcją, bardzo intuicyjny program do tworzenia brył, dodatkową opcją jest również Inventor Alias - lepsza powierzchniówka.
"Cwaniak, szyfrem gada"

Awatar użytkownika
bogda66

Re: Program polecany do tworzenia obiektow 3d .stl

Postautor: bogda66 » 09 mar 2013, 11:03

A ja kupiłem Alibre. Nie jestem już studentem więc wersji edu nie mogłem kupić a w darmowych programach zawsze czegoś brakowało. Mogę polecić jeżeli ktoś rozważa zakup dobrego programu ponieaż ma najlepszy stosunek możliwości do ceny a do plików stl ma praktycznie wszystko co potrzeba. Z ciekawości to ma też złożeniówkę dosyć intuicyjną, czyli jak kilka elementów projektujesz to można je połączyć i sprawdzić czy będą pasowały i szybko nanieść poprawki, super sprawa. Oczywiście zawsze jest jakiś minus, brak mozliwości importu projektów z innych programów, to znaczy możliwość jest ale kosztuje dużo więcej dlatego dałem sobie z tym spokój. :D

Można sobie przetestować 30 dni pełna wersję profesjonal, mozna potem zadzwonić do nich i mogą przedłużyć na następne 30 dni no i potem pewnie jeszcze raz zadzwonić... :git:
link: http://www.alibre.pl/
RepRap, cel model SU-34 EDF.

szybki_czopek

Re: Odp: Program polecany do tworzenia obiektow 3d .stl

Postautor: szybki_czopek » 09 mar 2013, 11:07

bogda66 pisze:A ja kupiłem Alibre. Nie jestem już studentem więc wersji edu nie mogłem kupić a w darmowych programach zawsze czegoś brakowało. Mogę polecić jeżeli ktoś rozważa zakup dobrego programu ponieaż ma najlepszy stosunek możliwości do ceny a do plików stl ma praktycznie wszystko co potrzeba. Z ciekawości to ma też złożeniówkę dosyć intuicyjną, czyli jak kilka elementów projektujesz to można je połączyć i sprawdzić czy będą pasowały i szybko nanieść poprawki, super sprawa. Oczywiście zawsze jest jakiś minus, brak mozliwości importu projektów z innych programów, to znaczy możliwość jest ale kosztuje dużo więcej dlatego dałem sobie z tym spokój. :D

Można sobie przetestować 30 dni pełna wersję profesjonal, mozna potem zadzwonić do nich i mogą przedłużyć na następne 30 dni no i potem pewnie jeszcze raz zadzwonić... :git:
link: http://www.alibre.pl/

Ewentualnie na czas sprawdzania licencji zmienic date w kompie na te kiedy mielismy aktywna licencje. :) Alibre polecam, sam uzywam.

Wróć do „Projektowanie 3D”