Nierówna walka z wydrukami by KOPYTKO

Awatar użytkownika
Miś

Re: Nierówna walka z wydrukami by KOPYTKO

Postautor: Miś » 22 mar 2016, 19:56

Ale szybciej działać nie będzie, bo to ten sam procesor...

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 22 mar 2016, 21:03

Miś pisze:Ale szybciej działać nie będzie, bo to ten sam procesor...

To to jasne ale zwolnienie kilku opcji i zmniejszenie wagi repetiera spowodowało mniejsze zacięcia.
Dodatkowo nie spotkałem się często z podobnym problemem, więc pewnie moja mega słabo wykonana i również wpływa to na jakość działania. Liczę że rumba troszkę zmniejszy te problemy, z zacięciami.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki:
:idea: Prusa i3 półakryl 10mm :idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 22 mar 2016, 21:56

Mega to Mega. Nie ma różnicy czy chińska czy amerykańska :lol:
Zacięcia występują na wszystkich megach jeśli zostanie spełnione kilka warunków:
1. LCD graficzny a nie tekstowy (graficzny dużo mocniej obciąża procesor)
2. Drukowanie okręgów lub łuków, szczególnie takich gdzie w plik stl miał dużą dokładność.
3. Duża szybkość drukowania co oznacza konieczność szybkiego przetwarzania danych.
4. Próba łażenia po menu właśnie w momencie z punktu 2.

Pomóc może przejście na 32 bitową elektronikę, lub półśrodek, czyli wymiana graficznego LCD na tekstowy 4x20

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 22 mar 2016, 22:12

Miś pisze:Mega to Mega. Nie ma różnicy czy chińska czy amerykańska :lol:
Zacięcia występują na wszystkich megach jeśli zostanie spełnione kilka warunków:
1. LCD graficzny a nie tekstowy (graficzny dużo mocniej obciąża procesor)
2. Drukowanie okręgów lub łuków, szczególnie takich gdzie w plik stl miał dużą dokładność.
3. Duża szybkość drukowania co oznacza konieczność szybkiego przetwarzania danych.
4. Próba łażenia po menu właśnie w momencie z punktu 2.

Pomóc może przejście na 32 bitową elektronikę, lub półśrodek, czyli wymiana graficznego LCD na tekstowy 4x20

Dzięki Miś za informację , właśnie nie spotkałem nigdzie podobnego problemu, dlatego myślałem ,ze to u mnie dzieją się takie rzeczy.
Z tego co widzę to duży wpływ miało wyłączenie opcji "Animate menu switches (UI_ANIMATION)" i wszystkich języków prócz PL.
Mam nadzieje ,ze przy prędkościach do 60 już nie będzie się to działo. Testy przed updeate ponownym repitera robiłem dokładnie na tym samym pliku z karty SD.
Przed ponownym wgraniem wsadu zacinało się juz przy 55mm/s po zmianie wsadu. do 110mm/s bez zacięć , jedynie klikanie i kręcenie w menu powodowało zacinki.
Mam też wyświetlacz mniejszy, tekstowy, sprawdzę przy jakich prędkościach wymięknie ponownie:P Choć 60 nie przekraczam w standardowych wydrukach. Powyżej tylko techniczne w których na jakości mi nie zależy.
Jeszcze raz dzięki Miś.

PS. ale faktem jest że przycinki powstawały właśnie w miejscach gdzie Cura pozostawiała własnie te mikro przerwy.
PS2. Czy można jakoś odciążyć procesor np. wyłączając opcję wyświetlania położenia głowicy, wiadomo ciągle się te parametry zmieniają na wyświetlaczu co zapewne obciąża procesor , a na tą chwilę nie potrzebna mi ta opcja... niestety w programowaniu tylko podstawy :(:(
Aktualne drukarki:
:idea: Prusa i3 półakryl 10mm :idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 23 mar 2016, 1:00

Ad PS2 :)
No niestety, ale z 8 bitów pershinga nie zrobisz. Wyświetlacz jest odświeżany raz na pół sekundy i wolniej to nie ma sensu. Ale nie tylko display zżera zasoby, bo kręcenie impulsatorem też to robi, a nawet bardziej. Po każdej zmianie impulsatora jest "dodatkowe" odświeżenie LCD bo musi być, inaczej komfort obsługi byłby do bani. Tak więc kręcimy przy prostych długich przejazdach, albo zmieniamy elektronikę na 32 bit, albo nie znęcamy się zbytnio nad impulsatorem podczas drukowania :lol:

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 23 mar 2016, 8:39

Tak wiec pora na 32bit. Dzieki :piwo:
Aktualne drukarki:

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 09 kwie 2016, 20:32

Witam, po wielu wielu testach obserwacjach , kombinacjach wiem ,ze to jednak będzie wina procesora moich przycięć a dokładniej jego mocy obliczeniowej.
jako ,ze zacząłem zabawę w projektowanie ( a dokładniej podstawy podstaw) wiem już kiedy powstają zacięcia, jak zapisuje stl z bryły bez kombinacji jest ok, jak dam np mega szczegółowość STLa z miliardami trójkątów na walec to niestety Mega się gubi podczas drukowania i prędkości powyżej 60mm/s. Więc problem rozwiązany. Pisze dla wszystkich ,ze przesadzenie (jak ja to uczyniłem ) ze szczegółowością krągłości obiektu nie zawsze wyjdzie na dobre. :P A na wydruku nie widać różnic :P
Aktualne drukarki:

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 26 cze 2016, 15:36

Jako ,że w końcu się udało nam z rodzinką przeprowadzić, mogę zacząć drukować nie przeszkadzając nikomu wydruki dłuższe niż 5h:) Wcześniej drukarki stały w salonie teraz mają własny pokój:) dlatego postanowiłem sobie wydrukować takie cudo
Obrazek

http://www.thingiverse.com/thing:1327093 .

PO Co? a dla miecia:) tak aby postawić sobie na półce:)
I po zużywać masę próbek filamentów, więc będą wszelkie odcienie czerwonego dla wirnika, mam chyba z 4 różne próbki o różnych odcieniach :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Filamenty: do tej pory czerwony efilament i malinowy DD wszystko PLA będzie. Następne elementy się drukują - zielony gumaplast czerwony się skończył. Ale teraz żałuje ,że będzie to tęcza bo mógłbyć naprawde fajny eksponat, kiedyś wydrukuje się ponownie:P
Temperatury:
eFilament 180
DD : 195 przy 180-185 zepsuł się wudruk, przez poślizg radełka, przy 195 poszło jak malina:)
Temp stołu tak aby było 35, plus coropad
Dysza: 0,4mm chinol hotend
Ekstruder BOWDEN
warstwa : 0,2mm
Obrysy: 2
Wypełnienie: 30%
Prędkości (nowa cura wg mnie zajefajna jest ale o tym później napisze jak potwierdzę moje spostrzeżenia)
Infil 45mm/s
Obrys wewnętrzny: 35mm/s
Obrys zewnętrzny: 25mm/s
Pierwszy raz się bawię różnymi prędkościami obrysów , wcześniej jakoś nie wychodziły mi one i zawsze jakieś artefakty przez to powstawały, nie wiem czy z mojej winy czy ustawień.
Suporty ori dodane do plików.

Drukarka nadal prusa i3 w wersji p3s v4.00 ze stołem 200x300
Prędkości wyższych nie daje bo mi się zacina na łukach Mega nie wytrzymuje obciążenia ze wszystkimi silnikami 400kroków.
Aktualne drukarki:

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 03 wrz 2016, 20:23

Dzisiejsze wydruki z nudów:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aktualne drukarki:

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 03 wrz 2016, 21:23

Wow fajny filament ten NUDÓW :P
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Wróć do „Nasze Wydruki”