Walentynkowo

Awatar użytkownika
Veeteck

Re: Walentynkowo

Postautor: Veeteck » 14 lut 2014, 12:35

acc pisze:a tak przy okazji - ile trwa wydruk jednego ?

Długo :mrgreen: . Dokładnie nie pamiętam, ale jedno w pełnym rozmiarze około 10-12 godzin. Takie pomniejszone do 80% oryginału drukowało się 5:47 bez pinów, ale piny się drukują max pół godziny.

emartinelli pisze:A ty wiesz ile to pracy kosztowało, wydrukowanie i złożenie tego? Przecież trzeba wszystko poustawiać, doglądać w nocy czy na pewno nic się nie zwaliło itd... Druga połówka powinna to docenić ;)

Dokładnie! Od wtorku wieczorem do piątku rano drukarka była włączona praktycznie non stop, bo jeszcze zaliczyłem dwa faile :?. Jak pomniejszyłem do 80% to podstawy się zrobiły malutkie i na zimnym stole na taśmie Tesa elastycznej mi się odrywały... Dopiero jak pierwszą warstwę wprasowałem w stół, to poszło ładnie.

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Postautor: skawikk » 15 lut 2014, 21:56

Veeteck pisze:
emartinelli pisze:A ty wiesz ile to pracy kosztowało, wydrukowanie i złożenie tego? Przecież trzeba wszystko poustawiać, doglądać w nocy czy na pewno nic się nie zwaliło itd... Druga połówka powinna to docenić ;)

Dokładnie! Od wtorku wieczorem do piątku rano drukarka była włączona praktycznie non stop, bo jeszcze zaliczyłem dwa faile :?. Jak pomniejszyłem do 80% to podstawy się zrobiły malutkie i na zimnym stole na taśmie Tesa elastycznej mi się odrywały... Dopiero jak pierwszą warstwę wprasowałem w stół, to poszło ładnie.

Dajcie spokój chłopaki, jedna próba i jeden test;) Patrzysz na STL, dobierasz parametr zgodnie z tym co chcesz osiągnąć, oglądasz gcod, poprawiasz parametry cięcia, robisz drugi gcod i puszczasz na drukarkę...

tylko ja jeden mam drukarkę, do którą włączam, wkładam kartę pamięci, klikam plik gcod i "drukuj" i sobie idę nie czekając na nic?
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

Awatar użytkownika
Veeteck

Postautor: Veeteck » 16 lut 2014, 1:06

skawikk pisze:tylko ja jeden mam drukarkę, do którą włączam, wkładam kartę pamięci, klikam plik gcod i "drukuj" i sobie idę nie czekając na nic?

Ja też puszczam i sobie idę. Ale PLA na zimnym może się oderwać i czasem tak się dzieje. Wtedy jest parę godzin w plecy i rozczarowanie. Na grzanym stole nic się nie oderwie, więc wtedy spokój większy.

Awatar użytkownika
GigaBajcior

Postautor: GigaBajcior » 16 lut 2014, 10:45

skawikk pisze:tylko ja jeden mam drukarkę, do którą włączam, wkładam kartę pamięci, klikam plik gcod i "drukuj" i sobie idę nie czekając na nic?

Nie tylko :D

Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Postautor: imrahil » 16 lut 2014, 12:50

wracając jeszcze na moment do tematu wątku :) moje Walentynkowe wydruki
IMG_20140216_124042.jpg

IMG_20140216_124022.jpg
pozdrawiam
Jarek

ego

Postautor: ego » 17 lut 2014, 14:27

Ja się przyznam że popełniłem błąd i elementy składowe serca wykąpałem w acetonie żeby się łanie świeciły, chociaż wiadomo że "nie wszystko złoto..." :bania: i zrobiły się śliskie w wyniku czego, przy obracaniu mechanizmem wyskakują z pinów. Spróbuje wydrukować osobno mocowania odrobinkę większe, może będą lepiej 3mać. Acha, mnie się drukowało jakieś 4,5h ale z pewnością miałem mniej wymagające ustawienia :D

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki

Postautor: evrybadykombinerki » 23 lut 2014, 1:18

Jakby ktoś potrzebował coś jeszcze na 8 marca to popełniłem taki wyczyn właśnie ;)
http://www.thingiverse.com/thing:255980
A z supportem wygląda to tak:
_DSC2986s.jpg

Awatar użytkownika
mikun

Postautor: mikun » 23 lut 2014, 2:23

Piękny wydruk wygląda jak z gipsu :-) teraz do 8 marca wygrzebywanie supportu :lol:

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki

Postautor: evrybadykombinerki » 23 lut 2014, 16:38

:) Tak, bo "Ivory" ma taki kościano-słoniowy ale chłodniejszy odcień.
To było drukowane UDS 4.5. Filament 3mm w temperaturze 222 stopnie zewnętrzne ścieżki - 30 mm/s, wszystko pozostałe 50 mm/s
Ważyło 200g. w tym support równo 80g.

cieszyn

Postautor: cieszyn » 26 lut 2014, 21:35

Piękna ta róża, faktycznie może popełnię ją na 8-go...
Jak już się wszyscy chwalimy walentynkami, to ja (trochę późno) też :)
Zapraszam na mojego bloga: http://www.monofaktura.net.pl/2014/02/w ... zenia.html

Wróć do „Nasze Wydruki”