Gówniany filament, czy firma ?

Sami88

Gówniany filament, czy firma ?

Postautor: Sami88 » 20 lis 2017, 13:26

Witam, właśnie nerwica mnie wzięła, gdyż strasznie dużo z zakupionego filamentu u mnie jest wadliwa. Na ostatnie 20 Kg zakupionych 30% jest wadliwa. Chciałem się zapytać czy też macie z tym do czynienia i nie polecacie jakichś firm ? Zakupiłem już jakiś czas temu filament od pewnej firmy w ilości 20 Kg. Po cenie hurtowej był to drugi mój zakup, pierwszy zakup był 10 Kg. Z którym nie miałem większego problemu. Jednak druga partia mnie dobija, przedrukowałem już 10 Kg. Jakoś dało radę to przeżyć, na szczęście wydruki w większości mojej obecności. Problem z filamentem jest taki, że jest pocięty. Co kilka metrów niemal przecięty w poprzecznie i wręcz trzyma się na włosku. Przez co pęka i drukarka mimo iż działa poprawnie nie drukuje bo filament się rwie. Poniższe zdjęcie prezentuje szczyt absurdu !!! Nowa rolka wyciągnięta z pudełka.

https://zapodaj.net/e9da6eda782b6.jpg.html

https://zapodaj.net/86b94248ea029.jpg.html

Co z takim filamentem można zrobić ? Co najwyżej nadaje się do recyklingu bo innego zastosowania dla niego nie ma, a mam kilka takich rolek. Z czego inne rolki są pocięte na dłuższym dystansie. Jeśli co 1 h czy co 2 h muszę być bo być może dojdzie rolka do przyciętego filamentu. Ostatnie druki wzięły wnerwiły mnie. O ile dla siebie jakoś wykorzystam ten filament do końca, tam gdzie się da. To już na zlecenie, bo czasem komuś coś robię, to jest to katastrofa. Dwa wydruki mi szlak trafił i to tylko ze względu na pocięty filament. Czy ktoś ma jakiegoś dostawcę gdzie kupuje filament. Po prostu wolę kupować raz a więcej, za nieco niższe pieniądze. W granicach powiedzmy 40 zł/1 kg ? Bo coś przyznam mam zamiar zmienić dostawcę.
--------------------------------------------------------------------------------------
Miej serce i patrzaj sercem... :)
--------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Re: Gówniany filament, czy firma ?

Postautor: FlameRunner » 21 lis 2017, 11:49

Reklamacja.
I raczej nie chciałbym wymiany, tylko zwrotu pieniędzy.

Z drugiej strony, założona cena za kilo jest bardzo niska, nawet jak na zakup 20 kilo na raz.

Wróć do „Nasze Wydruki”