Czterowirnikowiec Spyda 500

Awatar użytkownika
robertm

Re: Czterowirnikowiec Spyda 500

Postautor: robertm » 09 lut 2015, 13:01

w nazie zwłaszcza lite problem leży w jej cienkiej obudowie co powoduje dużą penetracje promieni słonecznych i ogłupienie.

Jakkolwiek to co już zostało napisane wcześniej poprawne wykonanie "procedury" startowej to podstawa. Widziałem już phantomy wyciągane z torby - power on i do góry ...
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
ExPrezes

Postautor: ExPrezes » 10 lut 2015, 19:41

No cóż, ja latam od roku, ale w większości samolotami. Fakty są takie, że każda elektronika może zawieść i z takim nastawieniem trzeba iść latać (między innymi dlatego nie bawię się w FPV, za duży strach... póki co :D ).
Niezależnie od tego, to użytkownicy powodują większość przykrych wypadków na własne życzenie. Niedbałe wyważenie, ustawienia na szybko, brak okresowej kontroli, rutyna...

W sieci jest sporo o problemach z NAZĄ, owszem - ucieczki, "flip of death" i tak dalej. Ale zazwyczaj nikt przy okazji kraksy nie wypowiada się czy kopter nie miał wibracji, czy nie dały popalić za sztywne śmigła, czy sprawdzał przed lotem co tam na Słoneczku słychać i kiedy ostanio odświeżył styki (no, panowie, kto regularnie pryska "kontaktem" po złączach..?). Sam miałem parę kretów na początku przez euforię i szczeniackie popisy. Staram się o nich pamiętać, na szczęście bolały tylko moją kieszeń i dumę.

Właśnie się połapałem, że zrobiłem sobie wypaśny składany maszt do GPSa żeby łatwiej transportować pokraka, po czym... wstawiłem wąsy od odbiornika w rurki na sztywno :bania:

Awatar użytkownika
ExPrezes

Postautor: ExPrezes » 15 lut 2015, 11:16

Nadszedł czas, by pozbyć się tych kompromitujących niewydrukowanych nóżek znanej firmy. Zastąpiło je moje autorskie tłumiące podwozie na domykaczach meblowych:

https://www.youtube.com/watch?v=tAvisljNIx4&feature=youtu.be

Dodatkowo jakby się ktoś niewtajemniczony pytał, to w momencie schowania się nóżek, specjalny czujnik zatrzymuje śmigła (co ewidentnie widać na nagraniu) :lol:

Awatar użytkownika
ExPrezes

Postautor: ExPrezes » 28 kwie 2015, 21:37

Wczoraj wylatałem cały pakiet regulując kontoler - muszę przyznać, że mimo iż nie jest to rajdowa 250-tka, tylko póltora kilograma szpejów - nawet w trybie GPS śmiga całkiem żwawo. Teraz kolej na regulacje AlexMosa, bo przy szybszym locie słychać jak się wzbudza.

[youtube]6g3W0nt11kg[/youtube]

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 28 kwie 2015, 22:09

niezły rozpylacz :)
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
Sławek

Postautor: Sławek » 29 kwie 2015, 18:58

Fajne widoczki :piwo:

Wróć do „Forumowy kącik RC”