Pantilt do kamery oraz antenki z pomocą drukarki :)

Hawana

Pantilt do kamery oraz antenki z pomocą drukarki :)

Postautor: Hawana » 10 sie 2014, 4:12

No dobra,

Jeszcze jakiś czas temu prosiłem Was o pomoc w wyborze drukarki. Dziś mogę się pochwalić efektami moich projektów i wydruków w kąciku RC ;-)

Składany Pantilt - takie coś do obracania w dwóch osiach kamera płytkową. Dodatkowo z funkcją chowania w modelu - jeśli montujemy go od "brzucha" naszego latadła nie chcemy go urwać przy lądowaniu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Anteny - zrobiłem sobie prowadnice do promienników, oraz pachołki korygujące:

Obrazek
Obrazek

Następny w kolejności PanTilt umożliwiający obracanie kamerą w nieskończoność, bez ukręcenia kabli. Niestety tu mam problemy i poruszę ten temat w osobnym wątku. ;-)

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Re: Pantilt do kamery oraz antenki z pomocą drukarki :)

Postautor: Fabrykator.pl » 10 sie 2014, 17:41

Z ciekawości, to jak się sprawdza ten moduł kamery? Mam takie zamówione i brałem w ciemno :/

Awatar użytkownika
arteq
Kontaktowanie:

Postautor: arteq » 10 sie 2014, 19:00

Można wiedzieć jaki to model/symbol modułu ?
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl - technika LED | podzespoły elektroniczne | druk 3D

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Postautor: skawikk » 10 sie 2014, 21:06

Ja mam u siebie bardzo podobną tylko wyontowaną z kamery CCTV kopułkowej. I jest ok;) Do FPV wystarczy. Do nagrywania i FPV trzeba lepszą.
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

Hawana

Postautor: Hawana » 11 sie 2014, 0:14

Kamera jest na matrycy Sony, z własnego doświadczenia wiem, że nie warto inwestować w inne. Ten konkretny model to
SONY Effio-E DSP 700 lini działa prawidłowo i ładnie, ale go NIE polecam. Kamery na układach Effio często są konfliktowe z urządzenia peryferyjnymi - np OSD, splittery sygnału, czy przełączniki obrazu. Co mocno ogranicza kreatywność. Ja na szczęście mam tylko jedną taką.

O wiele lepsze pod względem softu i kompatybilności są NEXT DSP, czyli Super HAD-y:
HD 700TVL Color Board Camera 1/3 Inch SONY CCD D-WDR
oraz trochę starszą i zmniejszą ilością lini, ale sprawdzona (mam takich 4).
600TVL SONY SUPER HAD CCD D-WDR

Ogólnie różnice w obrazie są ogromne, jeśli porównamy kamerkę na chipie "No Name", (nawet jeśli obsługuje on matrycę Sony) do kamery z chipem firmowym, kiedyś kupowałem kamerki za 12 dolców, potem Sharpy, ale i tak najlepszy efekt jest dopiero na Sonym, który ma porządną matrycę i WDR w przetworniku.

Wróć do „Forumowy kącik RC”