Felga z druku 3D w ciężkim modelu RC.

Piotrek35

Felga z druku 3D w ciężkim modelu RC.

Postautor: Piotrek35 » 27 paź 2017, 20:07

Witam.
Na początek możę sie przedstawie i wyjaśnie z jakiego powodu sie tu znalazłem.
Mam na imie Piotrek , i obecnie mieszkam we wrocławiu.
Moim hobby ( w okresie jesienno zimowym ) , jest modelarstwo RC. W moim jednak przypadku , kręci mnie samodzielna budowa modeli .
W większości są to dość spore modele aut.
Z racji naszego rodzimego rynku części do tego typu aut ( skala 1:5 ) doszedłem do wniosku ,żę bardzo pomocną mi rzeczą byłaby właśnie drukarka 3D.
Za max dwa tygodnie zamówię sobie taką drukarkę do samodzielnego montażu . Na moim celowniku znalazła sie drukarka Anet A6.
Opanowałem już wstępnie pewien program do projektowania 3D, '' na sucho '' i zaprojektowałem potrzebne mi części.
Obecnie jestem w trakcie dośc ciężkiego projektu terenowego Buggy z napędem 4x4.
Auto posiada silnik bęzynowy o poj 30cm . Do konca projektu zostało juz raczej mniej ,niż wiecej ,ale zderzyłem sie z problemem który sprowadził mnie właśnie tutaj.
Mianowicie, koła jakie bedą w tym aucie zamontowanie mają średnice 25cm i szer 15 cm ( tak,są to największe dostępne opony na świecie dedykowane autkom RC). Niestety, do tych ze oponek nie ma specjalnie dedykowanych felg. Jedyna opcja dostepna w USA, to felgi aluminiowe , bodajżę po 350 USD, a do tego cło .... Raczej za drogo. Pozostaje dotoczyć coś u pana rysia na tokarce ( w głowie mam poliamid PA6 ), kleić jakieś ulepy z kilku par dostępnych na rynku felg, ale w tym momencie skłaniam sie raczej ku druknieciu tych felg samemu.
Zastanawia mnie jak wygląda wytrzymałość druku 3D? Ewentualnie, jakiego w tym przypadku użyć filamentu ?
Z racji wagi projektu , która wyniesie ok 23kg , i rozmiaru opon felgi muszą być bardzo mocne. Będą przenosić nie małe obciążenia .
Felgi zaprojektowałem na obustronnym beadlocku ,żeby uniknąć obkręcania sie felg w oponie.
Prosze o konstruktywne uwagi na ten temat. Czy dukowanie takiego projektu ma sens? Czy felgi przy odpowiednim doborze filamentu ,a przede wszystkim odpowiednim ustawieniu parametrów drukowania mają szanse wytrzymać obciążenia mojego buggy ?
Wszelkie porady mile widziane :git:
Pozdrawiam

Wróć do „Forumowy kącik RC”