3Dcolor.pl

mscichu

3Dcolor.pl

Postautor: mscichu » 20 sty 2016, 17:48

Witam!

Poszukując gumy znalazłem tę firmę z tanimi filamentami, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat jakości? Na forum wyczytałem, że jest problem z zacinaniem się filamentu, ale jak wygląda jakość samego plastiku (głównie chodzi mi o PLA)?

Awatar użytkownika
otasz
Kontaktowanie:

Re: 3Dcolor.pl

Postautor: otasz » 20 sty 2016, 18:43

Sprzedaję tego całkiem sporo i raczej nikt nie narzeka. Zawsze możesz kupić szpulę 200g i sprawdzić jeśli masz obawy kupować od razu 1kg.
...:::http://www.filaments4u.com:::... - drukarki 3D, filamenty do drukarek 3D
...:::COROPad-idealna powierzchnia do druku:::...
...:::Oprogramowanie 2D/3D CAD/CAM:::...

Awatar użytkownika
marcino

Postautor: marcino » 20 sty 2016, 18:47

może watro zapytać użytkownika @tom4cad jeśli info podane w innym temacie z dnia 28 cze 2015 potwierdza nawiązanie współpracy.
tom4cad pisze:Dobra wiadomość to poszerzenie asortymentu o materiały producenta 3d Color PL z Łodzi. Powoli rezygnuję z PlastSpawu na rzecz 3dColor PL. Jakość materiału lepsza a cena zbliżona. Będzie dostępny materiał 1.75mm i 3mm PLA i ABS.
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
virgin71

Postautor: virgin71 » 20 sty 2016, 21:26

Ciekawe na czym polega lepsza jakość materiału, bo ciężko mi coś zarzucić plastspawowi. Trzeba wywołać tom4cad do tablicy:)

Awatar użytkownika
tom4cad
Kontaktowanie:

Postautor: tom4cad » 20 sty 2016, 21:42

Witam
Niestety nie dogadałem się do końca z 3d Color, co do dystrybucji materiału. Sama firma jest natomiast bardzo znana. Praktycznie od początku na polskim rynku. Działała pod inną nazwą dystrybutora (nazwy nie podaję, żeby nie robić sobie konkurencji :mrgreen: )
TDI-CAD Filamenty Wrocław Sklep
http://TDI-CAD.PL

Moje projekty na thingiverse:
http://www.thingiverse.com/tom4cad/designs

Awatar użytkownika
virgin71

Postautor: virgin71 » 20 sty 2016, 23:03

Powiedz coś o jakości. Ja sam używam Plastspawu i jestem bardzo zadowolony. Nie widzę różnic między PS, a colorfabb.
Może ja mam szczęście po prostu, ale u mnie i wymiar trzyma i kolor, mało wisi nitek, w większości przypadków retrakcji nie wisi po prostu nic.
Jestem w czepku urodzony, to fakt powszechny, ale chyba nie aż tak. Zadrukowałem jakieś 8kg ich filamentu i nic nie mam do zarzucenia.

Brakuje finezji na pewno - colorfabb dał mi bambusa:) Kolory też są zupełnie jednolite, ale różnica w cenie jest niewymierna.

Awatar użytkownika
tom4cad
Kontaktowanie:

Postautor: tom4cad » 21 sty 2016, 19:09

Porównując PlastSpaw z 3dColor bardziej brałem pod uwagę opakowanie, nawinięcie na szpulkę i czystość materiału. W owym czasie PS sprzedawał materiał w zwojach po 2 i 5kg zawinięte w folię "strecz"
Teraz jak Wolfix wszedł w współpracę z PS to dostaniemy produkt w wyższej jakości.

virgin71 pisze:Powiedz coś o jakości. Ja sam używam Plastspawu i jestem bardzo zadowolony. Nie widzę różnic między PS, a colorfabb.
Może ja mam szczęście po prostu, ale u mnie i wymiar trzyma i kolor, mało wisi nitek, w większości przypadków retrakcji nie wisi po prostu nic.
Jestem w czepku urodzony, to fakt powszechny, ale chyba nie aż tak. Zadrukowałem jakieś 8kg ich filamentu i nic nie mam do zarzucenia.

Brakuje finezji na pewno - colorfabb dał mi bambusa:) Kolory też są zupełnie jednolite, ale różnica w cenie jest niewymierna.
TDI-CAD Filamenty Wrocław Sklep
http://TDI-CAD.PL

Moje projekty na thingiverse:
http://www.thingiverse.com/tom4cad/designs

michu556

Postautor: michu556 » 23 lut 2016, 11:28

śmiało mogę polecić białe pla mam jeszcze zielone ale jakoś nie sprawdziłem go jeszcze. drukuje się przyjemnie druki wychodzą dożo lepiej niż z pla no name.

Awatar użytkownika
s3b

Postautor: s3b » 07 mar 2016, 10:24

Właśnie przymierzam się do zamówienia kilku szpulek PLA - niestety z racji tego, że ciągle drukuję drutem 3mm to mam nieco ograniczone pole manewru. Czy w ostatnim czasie ktoś drukował tym filamentem? Zastanawiam się między e-filament3d (do tej pory było wszystko ok, ale ostatnie zamówienie robiłem tam w zeszłym roku, a ostatnio na forum czytałem, że jakość się pogorszyła), PlastyMladec (nie podoba mi się, że ich PLA nie jest w 100% kryjące) i właśnie 3Dcolor. Jak Wam się drukuje drutem od 3Dcolor?
Moje wydruki obecnie @P3Steel 2.01

Awatar użytkownika
marcino

Postautor: marcino » 07 mar 2016, 22:24

Drukowane 1.75 PLA testowo skrzyneczki na drobiazgi półprzewodnikowe
zastrzeżeń jako takich brak.Wszystkie na tych samych parametrach G-code,
mała modyfikacja temperatury była wymagana i średnica filametu mieściła się w
tolerancji, ale wartości były różne dla poszczególnych kolorów. W moim odczuciu szary
generował gorsze ścianki, jutro postaram się zrobić poglądowe foto.
Poproś lub zakup róbki jeśli jeszcze są w ofercie (otrzymałem bardzo szybko)
ogólnie polecam. Jeszcze zostaje wypróbowanie ABS ,ale to pewnie odległa sprawa.
pozdrawiam Marcin

Wróć do „Firmy Polecane/Niepolecane”