efilament3d.pl

Awatar użytkownika
Sławek

Re: efilament3d.pl

Postautor: Sławek » 25 gru 2015, 21:20

Skoro fiłament jest kiepski to wystarczy nie kupować i to wystaczy ;)

Awatar użytkownika
Chemik72

Postautor: Chemik72 » 27 gru 2015, 20:07

Nie wierzyłem w to co piszecie o efilament ale już sam się przekonałem że podupadł na jakości :evil: Np. wymiar na odcinku 100mm ma od 1,63 do 1,83 (czarny) w ogóle kolor jest jakiś matowy a nie błyszczący jak zawsze i to nie na jednej rolce :!: Raczej są to inne partie bo brane z dużym odstępem czasu. Musiałem ściągnąć rolkę bo były przerwy w wydruku próbowałem walczyć z kalibracją ale się poddałem, po zapięciu nowej jest wyraźnie lepiej ..... Trzeba będzie poszukać innego dostawce :?
Drukarki:
PRUSA i3 MGN
SAIZEX 3D MINI
Projekty:
SAIZEX 3D 40%
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC 98%

Awatar użytkownika
Chemik72

Postautor: Chemik72 » 28 gru 2015, 13:08

Chemik72 pisze:Nie wierzyłem w to co piszecie o efilament ale już sam się przekonałem że podupadł na jakości :evil: Np. wymiar na odcinku 100mm ma od 1,63 do 1,83 (czarny) w ogóle kolor jest jakiś matowy a nie błyszczący jak zawsze i to nie na jednej rolce :!: Raczej są to inne partie bo brane z dużym odstępem czasu. Musiałem ściągnąć rolkę bo były przerwy w wydruku próbowałem walczyć z kalibracją ale się poddałem, po zapięciu nowej jest wyraźnie lepiej ..... Trzeba będzie poszukać innego dostawce :?

Chyba się pospieszyłem z tą wypowiedzią "wyraźnie lepiej" niestety ale musiałem ściągnąć rolkę bo robi przerwy w wydruku. Zapiłem resztkę starego PLA (błyszczący) od nich i na razie jakoś to nabrało wyglądu bez zmiany parametrów.
Ten matowy strasznie ciągnie za sobą nitki. Powalczę jeszcze kiedyś z tą rolką matową może uda się ją skroić jeśli nie to jak najdzie mnie natchnienie to napiszę do efilament :|
Zobaczymy nowego producenta jadzie paczka z próbkami DevilDesign :D
Drukarki:
PRUSA i3 MGN
SAIZEX 3D MINI
Projekty:
SAIZEX 3D 40%

Awatar użytkownika
Chemik72

Postautor: Chemik72 » 28 gru 2015, 21:52

Jako że jestem niedowiarkiem i tak łatwo się nie poddaję postanowiłem jeszcze raz wrócić to tematu tej nieszczęsnej rolki czarnego matowego z efilament3d. Po prawie całym dni walki zrobiłem prawie chyba wszystko co mogłem aby uratować tą rolkę.
To co robiłem i testowałem:
1.Temperatura od 190 do 245!
2.Wyczyszczenie głowicy
3.Prędkości
4.Vref
5.Docisk na radełko
6.Całkowita wymiana głowicy łącznie z radiatorem NOWA
7.Retrakcja
8.Zmiana parametru średnicy filamentu od 1,65 do 1,80
9.Zmiana stepsticka na NOWY
10.Zmniejszenie z 1/32 na 1/16

Te wszystkie działania z marnym skutkiem mimo że na tym filamencie w miarę trzyma wymiar 1,68 do 1,79 to nie chce iść co jakiś czas i się zatrzymuje wylewanie po czym wyleje tyle że się topi. Obecnie założyłem niebieski od efilament i idzie jakby lał czekoladę aż miło się patrzy.

Poddaję się z tym czarnym matowym :cry: :cry:
Drukarki:
PRUSA i3 MGN
SAIZEX 3D MINI
Projekty:
SAIZEX 3D 40%

Awatar użytkownika
Marcin1415

Postautor: Marcin1415 » 29 gru 2015, 0:04

Ja miałem przerwy w ścieżkach na tym filamencie, czopowanie i gubienie kroków okazało się że problem był po mojej stronie. Nie dokręcona dysza. Drukuję na e3dv6. Można poczytać w tym wątku: http://www.mojreprap.pl/board/viewtopic.php?f=30&t=7071. Bezpodstawnie pojechałem po firmie zamiast najpierw sprawdzić wszystko u siebie. Chemik Ty to masz zapał - podziwiam. :D
Po usunięciu usterki drukuje dobrze ale... Tak jak piszesz filament jest matowy, u mnie wydruki są niezbyt atrakcyjne tak jakby co kilka warstw zmieniała się temperatura druku. Co prawda da się to przełknąć ale wolę jednak kupić PLA od kogo innego i mieć święty spokój z jakością. Zostały mi 2 zaczęte rolki których nie mogłem zwrócić z niewiadomych powodów. Ma to jednak swoje dobre strony ponieważ drukuję z tych rolek co popadnie.

Awatar użytkownika
Chrupek
Kontaktowanie:

Postautor: Chrupek » 29 gru 2015, 9:02

Podziwiam zapał godny lepszej sprawy Chemiku:P

dawidu00

Postautor: dawidu00 » 29 gru 2015, 10:41

Czyli mam rozumieć , że się nie opłaca kupować filamentów z firmy efilament3d ? Jeżeli tak , to dzięki bo już na dniach chciałem kupić i by było 50 zł w ........ . ;)

Awatar użytkownika
Chemik72

Postautor: Chemik72 » 29 gru 2015, 11:00

Dzięki Panowie za dobre słowa ale to dla naszego wspólnego dobra :git: A się pochwalę dostałem chyba z 0,5kg próbek Devil Design w tym ABS+ czarny :o będzie co testować :D

Czyli mam rozumieć , że się nie opłaca kupować filamentów z firmy efilament3d ?

Jak na razie ciężko stwierdzić może to ja miałem pecha i trafiłem na jakąś rolkę czy partię gdzie Kontrola Jakości dała ciała. Może damy im jeszcze szanse tylko kto świadomie będzie ryzykował :bania:. Ja po przespaniu się z tematem mam zamiar jeszcze wrócić po raz KOLEJNY do tej rolki matowej bo nadal nie wiem tak dokładnie jaka jest prawdziwa przyczyna że nie mogę z niej nic wydrukować :twisted: .
Drukarki:
PRUSA i3 MGN
SAIZEX 3D MINI
Projekty:
SAIZEX 3D 40%

Awatar użytkownika
Marcin1415

Postautor: Marcin1415 » 29 gru 2015, 22:38

Chemik72 pisze:Dzięki Panowie za dobre słowa ale to dla naszego wspólnego dobra :git: A się pochwalę dostałem chyba z 0,5kg próbek Devil Design w tym ABS+ czarny :o będzie co testować :D

Czyli mam rozumieć , że się nie opłaca kupować filamentów z firmy efilament3d ?

Jak na razie ciężko stwierdzić może to ja miałem pecha i trafiłem na jakąś rolkę czy partię gdzie Kontrola Jakości dała ciała. Może damy im jeszcze szanse tylko kto świadomie będzie ryzykował :bania:. Ja po przespaniu się z tematem mam zamiar jeszcze wrócić po raz KOLEJNY do tej rolki matowej bo nadal nie wiem tak dokładnie jaka jest prawdziwa przyczyna że nie mogę z niej nic wydrukować :twisted: .

Kolega domel ponoć drukował na 228stopniach i się poprawiło więc możesz spróbować. Akurat mam założony ABS więc przez kilka dni nie sprawdzę tego. http://www.mojreprap.pl/board/viewtopic.php?f=30&t=7071&start=30#p76533

Awatar użytkownika
Chemik72

Postautor: Chemik72 » 29 gru 2015, 22:46

Już pisałem że takie próby były z temp. i to o wiele większym zakresie.

1.Temperatura od 190 do 245!

Ale widzę że Miś w tym temacie co podałeś link chyba miał takie same problemy jak ja, może to ta sama partia .....

No ostatnio coś nie halo jest z tymi filamentami od efilament3d.
Kupowałem parę razy od nich i było spoko, ale ostatni zakup (sprzed jakichś dwóch miesięcy - filament PLA czarny 2kg na białej szpuli) jest jakiś podejrzany.
Też zauważyłem że czasami się na chwilę czopuje w głowicy, i wtedy albo silnik ekstrudera przeskakuje albo radełko się ślizga, ale po chwili się samo odblokowuje i dalej drukuje normalnie. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem, a ta szpula robi mi takie kwiatki. Zakładam inną szpulę ze starych zapasów i drukuje bez problemu.
Wygląda na to że w materiale są zanieczyszczenia, albo jakieś dodatki które są trudnotopliwe, i dysza się przytyka.
Drukarki:
PRUSA i3 MGN
SAIZEX 3D MINI
Projekty:
SAIZEX 3D 40%

Wróć do „Firmy Polecane/Niepolecane”