efilament3d.pl

rollcage

Re: efilament3d.pl

Postautor: rollcage » 05 gru 2015, 19:18

Ja tu jestem nowy w kwestii drukowania, więc może się nie znam, ale opowiem jakie są moje odczucia.
Zakupiłem filament po lekturze tego posta, dużo pochwał, dobry kontakt ze sprzedającym. Zakupiłem 4 kolory po 0,5kg PLA i mix 5 x 0,2kg ABS.
Dostawa szybka, zamówiłem w piątek w poniedziałek rano był kurier. PLA dostałem na czarnych szpuchal, nie mam im nic do zarzucenia, dobrze opisane naklejkami itp, jednym słowem na plus.
ABS przyszedł na białch szpulkach, ale nic mi sie nie rozwarstwia, trzymają się dobrze. Niestety ABS miał naklejki na których było zazaczone że jest to PLA, co mnie troszke zbiło z tropu, ale po napisaniu maila do sprzedawcy dostałem (i tu aż byłem zaskoczony profesjonalizmem obslugi) szybko telefon i instrukcje jak sprawdzić materiał. Podsumowując okazało się że jest błąd na naklejach, materiał to w rzeczywistości ABS.
Co do samego materiału to mogę napisać o PLA bo narazie na nim tylko drukuje, ale z moich obserwacji wynika że każdy filament ma inną średnice. Zamówiłem 1,75, a materiał ma rozrzut od 1,6 do 1,75. Temperatury dla tych materiałów to najczęściej od 200 do prawie 230 stopni w zależności od kolorów. Drukuje się dobrze, nic się nie zacina, nie czopuje, jak dla mnie jest OK. Niestety dziś zauważyłem że szpula z czerwonym plastikiem jest źle nawinięta i filament jest poplątany. Niby nic, ale straciłem drugi raz 6 godzinny wydruk bo nie zauważyłem że extruder nie miał siły ciągnąć dalej plastiku ze szpuli. Niestety przy próbie rozplątania/przewinięcia drut pęka co parę matrów.

Awatar użytkownika
Chrupek
Kontaktowanie:

Postautor: Chrupek » 22 gru 2015, 8:37

Ale dostałem przed chwilą mejla:D

Witam.

Niestety nie możemy uznać reklamacji ponieważ jak sam Pan pisze filament spełnia normy więc nie może być powodem reklamacji. Sugestie że filament jest źle nawinięty czy poplątany są raczej bezpodstawne ponieważ jest on nawijany maszynowo i nie ma możliwości poplątania podczas nawijania na szpule. Faktycznie zdarza się że w związku ze sprężystością włókien filamentu zwoje miedzy sobą zachodzą i się klinują ale nie jest to związane ze złym nawinięciem tylko właściwościami tworzywa. W takim przypadku wystarczy pilnować by było odpowiednie naprężenie filamentu na szpuli by nie był swobodnie rozwijany i problem się nie powtarza. Więcej szczegółów na temat przekładania się zwojów filamentu znajdzie Pan na stronach Druk3d w praktyce http://3dwpraktyce.pl/2015/12/druk-z-po ... filamentu/
Jeżeli jest Pan niezadowolony z naszego produktu proponuję skorzystać z naszej " Gwarancji satysfakcji klienta " i odesłać nam filament my zwrócimy pieniądze na wskazane konto.

Obsluga efilament3d jak widac w bojowym nastroju. Opisalem im problem: "niektore szpule sa zle nawiniete i nie da sie drukowac", a oni mi ze to niemozliwe, a moje twierdzenia sa bezpodstawne.

Krotko mowiac, jesli ktos nie mial stycznosci z efilament3d - nie zmieniajcie tego. ODRADZAM. Kiedys bylo warto u nich kupowac, teraz nie. Obsluga zrobila sie sliska, jakas taka... tuz po zamowieniu pan do mnie dzwoni, ze czegos tam nie maja, czy moze zamienic. Odpowiedzialem, ze ok i faktycznie jedna ze szpul przyszla zupelnie inna. Dostalem jakis daremny kolor krysztal, zamiast normalnego, ale trudno... cytujac klasyka, pomyslalem sobie, ze najwazniejsze to ubic ten interes:D Szpule sa zbyt male na filamenty 200g, dodatkowo sam filament moze byc zle nawiniety. Pan nawet nie zadal sobie trudu i nie zerknal w historie moich zakupow u nich i zaczal mi tlumaczyc jak debilowi, jak uzywac filamentu. Nie wiem czy sie tam zmienil tylko material, czy tez pracownicy, ale z calkiem sprawnie dzialajacej firmy, na dzis wszystko sie sypie.

Bardzo nie podoba mi sie taki policzek. Gosc siedzi i odczytuje mejle klientow. Przeczytal moja reklamacje, po czym mi pisze, ze to musi byc gowno prawda bo nie ma mozliwosci, zeby z ich drutem bylo cos nie tak. A na koniec mi wkleja jakies samouczki i mowi, ze jak mi sie jednak nie podoba, to moge to odeslac. Fail po calosci i jako klient, wiem, ze chocby teraz stawali na glowie, to ja juz nigdy nic tam nie kupie. Doprawdy ciekawy model biznesowy.

Nie mam zamiaru reklamowac zadnych dostawcow, ale na szczescie doczekalismy czasow internetu i w cenie drutow efilament3d mozna znalezc wiele ciekawszych ofert (a jak ktos jest z Warszawy to nawet ofert stacjonarnych!).

Marcin_M

Postautor: Marcin_M » 22 gru 2015, 12:29

Witam,

ja również zamówiłem w efilamenty3d kilka różnych kolorów ABS.
Ze swojej strony mogę powiedzieć, że:.
1. jedna szpula 0.5 kg 1.75 ABS (czerwony) przyszła splątana. Musiałem rozwinąć ponad 50m by rozwiązać problem, a zauważyłem w trakcie wydruku. Nie uznałem tego za powód reklamacji. Dlaczego? bo
2. Szpula 0.5 kg 1.75 ABS (pomarańcz) przyszła z uszkodzonym filementem. Uszkodzenie polegało na tym, iż (podejrzewam) w trakcie zwijania szpula musiała być czymś przyciśnięta (białe poprzeczne ślady na filamencie). Po wysłaniu zdjęć, niezwłocznie przesłano mi 2 szpulę.
3. Natomiast 0.5 kg 1.75 ABS (srebrny) przyszedł w pudełku z pomylonym opisem (na pudełku szary). Po rozmowie ze sprzedawcą wszystko zostało wyjaśnione. W ramach rekompesaty otrzymałem dużą ilość sampli PLA

Jeżeli chodzi o wydruk, to:
e3d lite / goliat
ABS - czerwony, czarny, srebrny, transparentny, szary - drukują się idealnie, temp 225-235
ABS - żółty, pomarańcz - drukuję się średnio, rozwarstwia się, temp powyżej 235.
ABS - biały, temp powyżej 240, druk średni.

Ja ze swojej strony polecam.

Awatar użytkownika
Chrupek
Kontaktowanie:

Postautor: Chrupek » 22 gru 2015, 12:47

Ja uważam, że jeśli kupujesz drut nawiniety na szpule (jako produkt), a przychodzi splątany, to produkt jest niepełnowartościowy. Gdybym miał czas rozplątywać sobie drut (choćby tak jak ty te 50m) to wolałbym kupić drut bez szpuli, przeciez bym taniej zapłacił. Ostatecznie powinno decydować kryterium: czy jestem w stanie drukować tym filamentem? Ja nie jestem, bo w momencie rozpakowania część moich szpul była splątana, a filament miał tendencję do wstawania - zwyczajnie sie na szpuli nie mieścił. Tutaj nawet by nie wystarczyło przewinięcie go od nowa, ale nie będę się powtarzał. Całkowicie odradzam efilament3d bo nie lubie jak sie ze mnie robi idiote.

Marcin_M

Postautor: Marcin_M » 22 gru 2015, 12:51

Jeżeli miało to miejsce więcej niż raz to ok, zgadzam się.
Natomiast, mój nie miał tendencji do wstawania.

Dla jasności nie mam nic wspólnego ze sklepem:)

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki

Postautor: evrybadykombinerki » 22 gru 2015, 16:22

Ja też nie mam nic wspólnego ze sklepem; opiszę systuację z "innego ogródka": Mieliśmy problem z ploterem wielkoformatowym na którym rozwijały się samoistnie role papieru - z kosza odbiorczego trzeba było ratowac po 15 m bieżących materiału. Przyczyną był zużyty hamulec w osi roli podawczej - nie papier.
...W swojej drukarce mam rozwiązanie tworzące lekki opór przy odbiorze filamentu. Faktycznie filamenty sprężynują (jak sprężyna w zegarku). Gdy coś takiego strzeli zwoje na rolce moga się ułożyć tak, że się to zacina. Pewnie PLA jest tu bardziej podatny bo ma mniej śliską powierzchnię niż ABS. Jedyne rozwiązanie jakie widzę to ostrożne instalowanie roli - tak żeby zawartość nie strzeliła..
...Jesli rola przychodzi zapakowana i widać że już "strzeliła" to faktycznie jest to faul...
...Faktycznie są takie filamenty, które są nawijane na rolę chyba jeszcze w stanie półplastycznym bo sciśle trzymają się na roli i prawie nie "odskakują".
Pozdrawiam

mscichu

Postautor: mscichu » 22 gru 2015, 17:13

Ja tam jestem zadowolony z PLA (ABS nie umiem drukować). Kupiłem kilka szt. 0,5kg i nie mam żadnych problemów pomimo iż wachluję kolorami w zależności od potrzeby, a zwoje się luzowały bo puściłem koniec albo spadła mi szpula. Skończyłem 2 całe rolki i reszta pozaczynana bez żadnych problemów.

Z drugiej strony zachowali się ok, bo dali możliwość odesłania (weźmiesz następną szpulę przy następnym zamówieniu). Kiedyś był serwis z koszulkami, który w razie jak komuś rozmiar nie pasował to dosyłali inny bez odbierania starej koszulki i cwaniaki się znalazły co to wyłapali i mieli 2 koszulki w cenie 1. Sklep się dowiedział i skończyło się dosyłanie została tylko wymiana. Zauważ, że kolega Marcin miał problem widoczny to dosłali drugą szpulę. Złe nawinięcie jest ciężko sprawdzić na odległość czy jest faktyczne więc odsyłasz, dostajesz zwrot i zamawiasz albo inną partię albo w innym miejscu. Ewentualnie mogłeś się domagać aby wymienili Ci te szpule na inne po odesłaniu czy jakoś tak, kwestia jednego maila.

Jak dla mnie PLA jest spoko bo ładnie drukuje na standardowych ustawieniach, tylko średnicę wpisuję odpowiednią i jestem zadowolony z efektów (jak na świeżaka). Zero przestawiania w zależności od koloru czy innych partii. Plusem jest też, że dorzucają próbki co cieszy przy rozpakowaniu :piwo:

Swoją drogą jak masz namiar na inne dobre PLA w dobrej cenie to daj cynk w wiadomości będę wdzięczny!

Awatar użytkownika
Chrupek
Kontaktowanie:

Postautor: Chrupek » 22 gru 2015, 18:30

Nie no jasne, dali mozliwosc odeslania. Ale po prostu az mnie skreca jak dostaje odpowiedz na mejla: "cos ci sie pomylilo, nasze filamenty sa nawijane maszynowo, wiec wszystko jest ok". Naprawde szkoda zachodu, bo ile taka rolka 200g jest warta? Parenascie zlotych. Czuje sie po prostu zazenowany odpowiedzia i wiem, ze z zasady nie chce mi sie z nimi juz teraz robic zadnych interesow. To zadna laska przedsiebiorcy, ze ma mi zapewnic produkt za ktory place. Mleko sie rozlalo, trudno, stac mnie na te pare zlotych, ale koniec koncow efilament3d wiecej na tym straci niz zyska.

O tyle szkoda, ze efilament3d wyglada jakby przechodzil typowa droge polskiego 'byznesmena'. Zaczelo sie dobrze, ale kazda kolejna zmiana (w domysle dla oszczednosci) to takie przeciaganie liny. Tu czegos brak, to damy cos innego. Tu zmienimy szpule na pewnie jaki promil tansze, to sie przyoszczedzi. Ale jak przesadzili, a ja im zwyczajnie napisalem, ze nie akceptuje takiego produktu, to gosciu mnie zaczal pouczac. Nie tedy droga, ale oczywiscie kazdy przedsiebiorca ma prawo do wlasnej wizji. Nie bede trzeci raz pisac, ze odradzam wiec tutaj zakoncze:P

PS: A i ostatnie zdanie, bo moze nie wyjasnilem tego zbyt dokladnie. W swojej wiadomosci do sklepu nie pisalem zadnych roszczen. Z zasady w takich sytuacjach po prostu pisze, ze cos jest nie tak i oczekuje, ze to sklep zaproponuje rozwiazanie satysfakcjonujace dla obu stron. Gdyby zaproponowali, abym odeslal szpule to dosla nowa to tez bym machnal reka, naprawde szkoda mi fatygowac cztery litery dla tych paru zlotych, ale na pewno bym nie pisal zadnych kompromitujacych handlowca wiadomosci na forum. Tylko to smutne korporacyjne podejscie efilament3d mnie sklonilo do naskrobania mejla, bo jak juz wspominalem nie trawie bezczelnosci i robienia w konia.

Marcin_M

Postautor: Marcin_M » 25 gru 2015, 17:26

Marcin1415 pisze:. Oddałem to co mogłem i już nigdy nic u nich nie kupię. Co prawda dostałem jakieś próbki ale wolałbym dostać dobry filament.

Czyli już go nie masz? Chętnie sprawdził bym u siebie
ABS czy PLA?

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 25 gru 2015, 19:20

chętnie odkupię taki czopujący się filament od efilamenty3d.pl :) zwłaszcza taki co się czopuje na e3dv6 :git: to celem sprawdzenia pewnych przepuszczeń :ugeek:
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Wróć do „Firmy Polecane/Niepolecane”