drukarka dim200 - czy warto

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Re: drukarka dim200 - czy warto

Postautor: Fabrykator.pl » 05 lut 2014, 15:41

Akurat w przypadku zastosowania profili konstrukcyjnych, dedykowanych i łączników cena by nie wzrosła diametralnie, a konstrukcja by była solidniejsza ;)

Awatar użytkownika
MiniK

Postautor: MiniK » 05 lut 2014, 15:53

Pewnie masz rację, ale czego oko nie widzi ... :-)

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 05 lut 2014, 17:20

nie widze tez jak mocowane są te płyty maskujące.... jeśli teoretycznie przyklejono je na całej długości do ramy za pomocą pianki dwustronnie klejącej to uzyska sie dwie ważne sprawy - sztywność i wyciszenie ...hmmm

a wydaje mi się że widzę dłuuugie kawałki pianki pomiędzy profilem - a maskownicą... - ale konstrukcja jest praktycznie nierozbieralna

Obrazek
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

Awatar użytkownika
pioo

Postautor: pioo » 05 lut 2014, 18:09

Aaaaa … to na klej?? A ja szukałem śrub i się zastanawiałem jak to jest przymocowane :/

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 05 lut 2014, 18:31

Ale wygląd zewnętrzny - ekstra, pierwsza klasa - widać, że markerbot swoimi nowymi modelami znacząco podniósł poprzeczkę w tym zakresie.
Można się spodziewać, że inne tego typu konstrukcje, jak chcą konkurować z dim200 to nie mogą robić obudowy dużo gorzej.
To chyba aluminium cięte laserowo i anodowane?

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 05 lut 2014, 18:44

Z zewnątrz to chyba plexy, profile wewnątrz to zwykłe profile aluminiowe. Plexy frezowane i te profile chyba też.
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 05 lut 2014, 20:29

Jeśli to plexi to może być cięte laserem.
Trochę mylnie jest napisane w opisie alledrogo, że rama z aluminium, nic nie mam mowy o plexi.
Czy to klejenie plexi przy wyższej temperaturze nie rozejdzie się?
Że profile aluminiowe zwykłe a nie te specjalne lepsze to rozumiem, ale po mimo, że koszt byłby porównywalny, to jednak pewnie liczył się fakt dostępności ich w zwykłych (nie wysyłkowych) sklepach.
Nie rozumiem tylko jednego, bo cena jest w miarę wysoka jak na konstrukcje amatorskie - to nie dało się zrobić obudowy z ALU, nawet cienkiego, skoro rama i tak jest aluminiowa? To w końcu taka obudowa spełnia głównie funkcję dekoracyjną, jak i tak całość jest na ramie AL.

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 05 lut 2014, 20:43

Wytniesz alu, ale jeszcze trzeba je wykończyć. Anodyzowanie, polerowanie, wszystko kosztuje. A plexy jako materiał wykończeniowy jest tani. Na bank frezowane, krawędzie byłyby przy laserze podtopione.
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 05 lut 2014, 20:57

Mam sporo plexi na laserze ciętej i krawędź jest szklista i rowniutka, jak nożem cięta. Plexi 6mm. Zero nadtopień materiału.

Awatar użytkownika
Biszkopt

Postautor: Biszkopt » 05 lut 2014, 21:29

u-design pisze:Mam sporo plexi na laserze ciętej i krawędź jest szklista i rowniutka, jak nożem cięta. Plexi 6mm. Zero nadtopień materiału.

Tu potwierdzam, jedynie laser da czyśćiutką powierzchnie ścianki, nadtopienia mogą się zdażyć gdy będzie odbicie od stołu na którym tniemy. Każdy laser używa również podczas cięcia gazu osłonowego(azot, tlen, powietrze, argon), wszystko zależy od ciętego materiału (tworzywa sztuczne to powietrze, nierdzewki, alu, czyste cięcie stali czarnej to azot,stal czarna to tlen)
Plexi cięte np na waterjet zawsze ma matową powierzcnie boczną( nie ważne ile urzyjemy ścierniwa z wodą), gdyż to proces cierny
Trumpf,Bystronic,Flow- jeśli pracujesz z maszynami powyższych firm zapraszam do dyskusji

Wróć do „Firmy Polecane/Niepolecane”