Omijać szerokim łukiem - Propox / lixfactory

porlock

Omijać szerokim łukiem - Propox / lixfactory

Postautor: porlock » 14 maja 2017, 14:04

Kupiłem wiatraczek do chłodzenia extrudera.. podłączyłem i katastrofa .. a ten film niech powie sam za siebie o jakości towaru który sprzedają za krotność tego co na aliexpresie, no ale chciałem mieć szybciej to k*wa mam

https://youtu.be/7SY4ICZLrHU

Awatar użytkownika
Chemik72

Re: Omijać szerokim łukiem - Propox / lixfactory

Postautor: Chemik72 » 14 maja 2017, 17:16

W jakim ty świecie żyjesz, czego się spodziewałeś za 5.49 :!: na milion wyprodukowanych szt. trafia się jedna lub kilka wadliwych.
Nikt o zdrowym podejściu do biznesu nie zrobi 100% kontroli za takie marne grosze. To jest produkcja masowa która idzie w milionach szt. i nie ma siły aby 100% było w pełni sprawnych.
W takich przypadkach wystarczy złożyć reklamację do sprzedawcy i na 99.99% będzie uznana bo to żadna nowość. Co ten sprzedawca jest winien że trafia się wadliwa sztuka, ma przyjąć pracowników do 100% kontroli zrobić stanowiska wyposażyć w sprzęt do testowania, tak? no tak powinien zrobić tylko w tedy ten wiatrak będzie kosztował 40zł. a nie 5.45...

dodam że nie mam nic wspólnego z tą firmą/sprzedawcą tylko nie mogę zrozumieć takiego podejścia i wypisywania takich rzeczy.

proponuję zapoznać się z artykułem przykładowym pierwszym z brzegu jaki znaleźć można w sieci:

http://www.impex.net.pl/kontrola-jakosci-AQL.html
Drukarki:
PRUSA i3 MGN
SAIZEX 3D MINI
Projekty:
SAIZEX 3D 40%
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC 98%

porlock

Postautor: porlock » 14 maja 2017, 18:56

W jakim swiecie Ty zyjesz, czasy PRL juz sie skonczyly, "nie mamy pana plaszcza i co nam pan zrobisz" to troche haslo nie aktualne. Co biedny sprzedawca winien.. no nic oczywiscie cala wine za sprzedawanie crapu z 100% marza ponosi klient wiadomo... Glupi kupil to sam sobie winie nie ? Dzieki takim jak Ty konsumenci maja ciezko, ale na szczescie za par/parenascie lat to sie zmieni.
Sa rozne klasy usterki a zwarcie na czyms tak prostym jak wiataczek to juz dno i metr mułu, nie mowie ze krzywy, ze brzeczy, ze slaby.. ... On ma do cholery zwarcie ktore pali sprzet do ktorego sie go podlaczy. I co ze niby sprawdzenie czy nie ma zwarcia podnosi cene z 5.40 do 40 zl, prosze Cie bez zartow jak to wyliczyles powiedz prosze bo to super ciekawe.

Awatar użytkownika
Chemik72

Postautor: Chemik72 » 14 maja 2017, 22:52

No właśnie ja wiem w jakim świecie żyję i wentylatora za 5.49 bym nie kupił a gdybym nawet kupił to zdaje sobie sprawę że mam 50% szans na to że będzie działał. Niestety ale takie są realia.Dla tego to tyle w chinach kosztuje bo nikt tego nie sprawdza tylko leci masówka.
Aby unikać albo zmniejszyć ryzyko takich sytuacji warto dołożyć kilka zł. i kupować firmowe choć tu też jest pytanie co to znaczy w dzisiejszych czasach firmowe. I stwierdzenie że dzięki takim jak ja jest ciężko jest trochę przesadzone i chyba mnie nie zrozumiałeś, ja tylko wyraziłem swoje zdanie z tego co widzę i co się dzieje i chciał bym dożyć lepszych czasów tak jak piszesz. :git:
Drukarki:
PRUSA i3 MGN
SAIZEX 3D MINI
Projekty:
SAIZEX 3D 40%
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC 98%

Wróć do „Firmy Polecane/Niepolecane”