Krzywy stół/szyba

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Re: Krzywy stół/szyba

Postautor: skawikk » 16 paź 2015, 21:34

Po co?

Stół widzę, że masz przykręcony prawie na sztywno...
Dla mocowań 4mm zrób otwory 6mm i duże podkładki. Niech stół pływa jak się będzie nagrzewał. wbrew pozorom ma sporą rozszerzalność i na sztywno nie może być mocowany.

Dalej:
w dolnej formatce robisz otwór na środku i wkręcasz śrubę z nakrętką samokontrującą. I Tą śrubą wypychasz środek stołu ku górze.... Ot cała filozofia.

Zdzieranie na CNC warstwy mija się z celem w tych maszynach...
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

Awatar użytkownika
cobra

Postautor: cobra » 16 paź 2015, 21:35

Kupiona przeze mnie płyta alu 4mm też była wygięta w jednym kierunku.
Po użyciu listewek, drewnianego klocka i sporego młotka, jakoś ją wyprostowałem. Dobrze służy już ponad pół roku. Leży na niej szyba okienna 4mm, a od spodu przyklejona jest grzałka silikonowa.

Awatar użytkownika
Marcin1415

Postautor: Marcin1415 » 16 paź 2015, 22:42

zdzban pisze:to daj może komuś na frezarke cnc moze ci ja splanuje i wyrówna

Akurat mam dostęp do frezarki więc splanuję bo i tak powierzchnia jest w nalocie i kilka bruzd po jechaniu głowicy z wodą. Potem zrobię polerkę i b edzie lustro. Uzywam szyb 4mm float a one są wytrzymałe na temperaturę więc lekkie niedoskonałości ładnie rozleją się na całą powierzchnię. Ogólnie nie polecam tej firmy ewentualnie do zrobienia młotka albo imadła jest w sam raz.

Ktoś podawał namiary na jakąś niemiecką firmę która wysyła proste blachy, może poda namiary w tym wątku dla potomności.

Awatar użytkownika
uran

Postautor: uran » 17 paź 2015, 15:12

A nie lepiej olać te zabawy z szybą kupić czujnik indukcyjny. Ustawić, pozwolić potem aby software zrobił resztę ?

Wróć do „RepRap Prusa Mendel”