Echa osi Y.

Reiju

Echa osi Y.

Postautor: Reiju » 30 maja 2014, 12:25

Witam, chciałbym znaleźć odpowiedź do dziwnej zagadki (w sumie dwóch), otóż:
- Na osi Y dosyć często pojawia mi się echo naciąg paska wykluczyłem czy to może być spowodowane zbyt małą szerokością paska(zdj. 1)? (2.5mm)
- Problem 2 to rzadko występujące wypływy filamentu z poza obiektu (zdj. 2).
Obrazek

Obrazek

Mam nadzieje że z waszą pomocą uda mi się ogarnąć ten temat. :) (a moja drukareczka to menda i2).
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
tytan

Re: Echa osi Y.

Postautor: tytan » 30 maja 2014, 12:43

To jest wynik kołysania konstrukcji powodowany zmianą prędkości i/lub kierunku wózka/stołu.
Trzeba usztywniać lub/i grzebać w przeyśpieszeniach i jerk. Elastyczność paska i jego mocowania też ma znaczenie.
Zmniejszając przyspieszenie powinno się poprawić co do jerk to może ktoś się inny wypowie jak go ustawiać i czym się kierować (chyba go też należy zmniejszać).

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Re: Echa osi Y.

Postautor: skawikk » 30 maja 2014, 14:03

Te prążki na Y mogą też być spowodowane łożyskiem na którym pasek zawraca. Jak pasek przesuwa się na łożysku to też będzie.

A Bąble to efekt albo: źle ustawionej retrakcji albo przystawania głowicy.
Ale patrząc na zdjęcie to masz źle skalibrowany extruder, wypływ filamentu i szerokość ścieżki. No i retrakcję.

Jakby co to pytaj, chętnie pomogę w kalibracji.

M.
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

Wróć do „RepRap Prusa Mendel”