Nierównomierny druk, wina głowicy?

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Re: Nierównomierny druk, wina głowicy?

Postautor: marek91 » 11 mar 2014, 11:37

Stepstick to sterownik silnika krokowego, nie jest "zaprogramowany" potrzebuje sygnału sterującego z elektroniki do działania, gdybyś podłączył silnik bezpośrednio pod mikroprocesor to byś go spalił, stepstick pracuje jako taki "wzmacniacz".

Jeśli chcesz sprawdzić czy uszkodzony jest stepstick to zamień go miejscami z innym.

Jeśli kupisz nowy to w zasadzie powinno działać jedyne co musisz zrobić to ustawić odpowiedni prąd na stepsticku.

quzyn

Postautor: quzyn » 11 mar 2014, 12:34

Dzięki za info:) stepstick też jest sprawny. Czego to w takim razie może być jeszcze wina? Zostaje płyta do wymiany?:(

Reiju

Postautor: Reiju » 11 mar 2014, 12:45

Jakiej płytki używasz?
Wrzuć tutaj plik Configuration.h z marlina(jeśli używasz Marlina).

quzyn

Postautor: quzyn » 11 mar 2014, 12:57

Płytka to Ramps V1.4 i niestety nie używam Merlina. Chyba, że muszę zacząć?

quzyn

Postautor: quzyn » 11 mar 2014, 16:02

Okazało się, że problem był chyba po stronie komputera. Zainstalowałem od początku Cure i zresetowałem komputer, bo rzadko to robię:] i silnik działa.
Ponownie wyczyściłem głowicę bardzo dokładnie. Jednak przy odkręcaniu silnika zauważyłem, że zębatka z silnika zachodząca na tą większa od HobbetBolta ma wytarte dwa ząbki tak, że jest możliwość, że przeskoczą podczas pracy. Trochę je docisnąłem do siebie i po pierwszym wydruku chyba jest znacznie lepiej :)
Bóg zapłać serdecznie za pomoc, zwłaszcza Tobie Reiju :)

Wróć do „RepRap Prusa Mendel”