Problem z osią Z

KFDwro

Problem z osią Z

Postautor: KFDwro » 07 gru 2013, 14:10

Witam. Mam problem z osią Z w moim reprapie. Przy uruchomieniu silników przez chwile jadą równo, po czym jeden się zacina. Pryz sterowaniu ręcznym działają dobrze pod warunkiem, że zmniejszę prędkość. Zmieniałem już naprężenie sprężyn. Moja płytka to sunbeam rev. B, do sterowania używam pronterface'a. Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Zwierzu

Re: Problem z osią Z

Postautor: Zwierzu » 07 gru 2013, 17:26

W Marlinie zmniejsz prędkość i przyśpieszenia w tej osi. Akurat w tej osi to prędkości nie potrzebujesz.
Nie bierz życia zbyt poważnie – i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

Silniki, zębatki, plastiki, szyby - czegoś potrzebujesz? PW.

Awatar użytkownika
madbarber

Postautor: madbarber » 07 gru 2013, 18:08

Jak jeden się zacina to pewnie silniki podłączone równolegle. Temat przerabiany wiele razy, jak podłączysz szeregowo to powinny działać dobrze :)
Jakby nie pomgło to możesz też spróbować bez sprężyn...
Pozdrawiam
Kasper

acc

Postautor: acc » 07 gru 2013, 20:47

Silniki nie powinny się zacinać niezależnie od sposobu podłączenia. Tu podejrzewam jednak mechaniczny problem. Na początek może wywal sprężyny, bo tylko przeszkadzają - z taką opinią można się tu spotkać najczęściej. Po drugie - nasmaruj pręty smarem, co by łatwiej to chodziło. A po trzecie możesz próbować z prędkością - ustaw w firmware prędkość max dal osi Z np. na 3mm/s.
Pozdrawiam,
Adam

Wróć do „RepRap Prusa Mendel”