Moje zmagania z budową i kalibracją drukarki

kulek

Re: Zestaw DIY - Sunbeam C

Postautor: kulek » 03 maja 2013, 14:01

@Bloski Gdy podłączyłeś te rezystory jak na obrazku, ile czasu się nagrzewały? Mi błyskawicznie i ze wzorów na forum wynika, że dostały o wiele za dużo mocy =/

mifau

Postautor: mifau » 03 maja 2013, 17:20

Obrazek z pierwszego postu ma niepoprawnie oznaczone piny w wejsciach silnikowych na plytce.
Powinno byc A,A',B,B' .

Awatar użytkownika
Bloski

Postautor: Bloski » 03 maja 2013, 21:06

mifau pisze:Obrazek z pierwszego postu ma niepoprawnie oznaczone piny w wejsciach silnikowych na plytce.
Powinno byc A,A',B,B' .

Nie jest źle oznaczone. Oznaczenie A B A' B' jest tak jak są cewki w silnikach - przewody na schemacie krzyżują się, i wchodzą do elektroniki w opisany przez Ciebie sposób.

kulek pisze:@Bloski Gdy podłączyłeś te rezystory jak na obrazku, ile czasu się nagrzewały? Mi błyskawicznie i ze wzorów na forum wynika, że dostały o wiele za dużo mocy =/

Nie podłączyłem ich jeszcze do prądu... :P
...Więc nie wiem.

Na razie udało mi się prawie wszystko podłączyć (nie złożyłem jeszcze do końca stołu) i generalnie mam za sobą fazę składania (silniki się kręcą w dobrą srtoneę ;) ). Zacząłem się bawić elektroniką i z pomocą kumpla udało mi się z nią dogadać na poziom edytowania tych czarnomagicznych "configuration.h". Więc jestem chyba w domu. Jeszcze "tylko" skończyć wszelkie połączenia i chyba kalibrować.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2013, 21:16 przez Bloski, łącznie zmieniany 1 raz.

mifau

Postautor: mifau » 03 maja 2013, 21:15

Na 100% jest zle.
A i A' to wyprowadzenia jednej cewki.
W gniezdzie sunbeama C (chyba,ze piszesz o innym - nie znam) wyprowadzenia ida wprost do stepstickow. Zobacz co jest napisane na stepstickach...
1A i 1B w stepsticku to oznaczenia wyprowadzen jednej cewki.
Strasznie mylace sa te oznaczenia w stepsticku i stad pojawiaja sie bledy.

Edit: podsumowujac... W gniezdzie sunbeama:
2 kolejne piny od lewej to jedna cewka,a dwa kolejne piny od prawej to druga cewka.

Awatar użytkownika
Bloski

Postautor: Bloski » 03 maja 2013, 21:24

Nie będę się kłócił. Generalnie to miejsce może być rozpatrywane metodą prób i błędów, więc eksperymentowanie nie niesie za sobą większych konsekwencji (oczywiście jeśli robicć to z głową).
Grunt, że u mnie działa :)

mifau

Postautor: mifau » 03 maja 2013, 21:30

Nie kloc sie:)
Wczoraj sie przez to przebijalem i wkurzalem sie na ten schemat;) (spalilem stepsticka! Nie wolno tak podlaczac!!!)

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 03 maja 2013, 21:46

Bloski zrobił schemat do posiadanych silników. Akurat silniki, które widnieją na foto nie mają kolejno wyprowadzonych przewodów cewek. Schemat jest poprawny. Jeśli ktoś posiada silniki, z których przewody cewek wychodzą kolejno, to tak samo (w tej samej kolejności) podłącza się pod elektronikę.

OIKO

Postautor: OIKO » 03 maja 2013, 22:59

Witam.

Dziś dolutowałem przewody i wtyczki do silników osi X i Y.

Jutro mam zamiar podpiąć je pod elektronikę Sunbeam C

Bardzo proszę mądrzejsze ode Mnie osoby weryfikacje, nie chciał bym czegoś na starcie popsuć.

Silnik osi X - 8 przewodowy ( http://allegro.pl/silnik-krokowy-1-9nm-1-4a-lub-2-8a-8-p-cnc-nowy-i3130629052.html )
Silnik osi Y - 4 przewodowy LDO-42STH47-1684A

Proszę nie sugerować się kolorami dopisanymi długopisem, to kolory przewodów pomiędzy silnikiem i wtyczką

I przy okazji jeszcze jedno pytanko bo jutro będę też lutował krańcówki.
Domyślnie ustawione są jako NO czy NC
Załączniki
F silnik 8p.jpg
Silnik osi X
F silnik 4p.jpg
Silnik osi Y LDO-42STH47-1684A

Awatar użytkownika
Bloski

Postautor: Bloski » 03 maja 2013, 23:54

A ja mam pytanie od siebie:
Ponieważ wiem już jak modyfikować pliki do kompilacji, to jako że nie znalazłem na forum ustawień bezpośrednio do Sunbeam C, to mogę skorzystać z TEGO pliku? (Oczywiście wprowadzając tam zmiany w pliku configuration.h)
Czy może jednak gdzieś na forum znajdę lepszy link do ustawień?
Ewentualnie czy mógłbym prosić Krzysztofa o paczkę plików, które wgrywa do tych zestawów...?

@OIKO: Wg moich skromnych doświadczeń 4-żyłowy silnik jest dobrze połączony, tylko musisz sprawdzić woltomierzem który przewód jest który (zwarcia)
6-żyłowy teoretycznie też dobrze, tylko nie wgłębiałem się w to jak się łączy pół-cewki. Odpowiedź pewnie znajdziesz w TYM albo TYM poście.

mifau

Postautor: mifau » 04 maja 2013, 0:24

Krzysztofie...z punktu widzenia semantyki...schemat nie jest absolutnie poprawny.
A jesli jest...to rozumiem,ze spalony stepstick wroci do mnie w ramach gwarancji?;)

Wróć do „RepRap Prusa Mendel”