Wgrywanie Marlin-a do Sanguinololu 1.3a

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Re: Wgrywanie Marlin-a do Sanguinololu 1.3a

Postautor: skawikk » 09 sty 2013, 10:25

Fusebity to rodzaj podstawowych "komend"* dla procka... Tak na chłopski rozum;P
Fusebity podajesz, żeby procek wiedział czy ma korzystać z zewnętrznego kwarca, jakiego itp.. Jak coś w nich sknocisz możesz zablokować procek;D

Do wgrania bootloadera będziesz potrzebował programator;)

Zajrzyj TU, przejrzyj cały temat, ze wskazaniem na posty od ACC. Postępuj z nimi krok po kroku i będzie cacy.

M.
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

Awatar użytkownika
CZOPER

Postautor: CZOPER » 09 sty 2013, 12:05

Czy jest możliwość sprawdzenia jak mam skonfigurowany bootloader?
Jak mam ustawione "fusy"?

W pliku "boards" od Sanguino są ustawione "fusy", chciał bym wiedzieć jak mam ustawione aby tak samo wprowadzić do konfiguracji....

Czy w bootloaderze [plik konfiguracji] są do wprowadzenia jakieś zmiany ?
Zupełnie tego nie ogarniam :cry:
Jestem oazą spokoju. Pi*, ku*, zaj* wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora. Prawdę mówiąc jestem wyluzowany jak wagon pełen pi*, medytujących tybetańskich mnichów.

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Postautor: skawikk » 09 sty 2013, 12:17

Oj... Duże oj, jeśli w ogóle tego nie ogarniasz. Szczerze? Prościej dla Ciebie zamówić od kogoś Atmegę przygotowaną do włożenia do sanginololu.
Bo zanim ogarniesz wszystko, przesyłka dwa razy da radę do Ciebie dotrzeć...;)

A tak po kolei:

Da się sprawdzić fusebity. Programem mkAVRCalculator;) to nakładka graficzna na AVRdude. Pogooglaj trochę, znajdziesz bardzo dużo informacji na ten temat. Niestety nie pamiętam żadnego podręcznika krok po kroku.

M.
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

szybki_czopek

Postautor: szybki_czopek » 19 lut 2013, 18:15

A ja mam trochę kłopotów z wgraniem marlina na atmegę mianowicie mam "atmegę 644 20PU 1033", wyświetla się jako COM33 w menadżerze urządzeń, arduino jednakże wywala bąd podczas próby kompilacji
In file included from /Marlin.h:26,
from cardreader.cpp:1:
/pins.h:569:2: error: #error Oops! Make sure you have 'Sanguino' selected from the 'Tools -> Boards' menu.

dodam że powrzucałem soft z tego tematu, z Tools płytkę wybrałem a w zasadzie próbowałem na wszystkich opcjach atmegi 644. Całość elektroniki jest z tego co wiem od U-D.
Cały temat przeczytałem i z tego co rozumiem jeżeli poprzednio był tu firmware to nie potrzebuje wszystkich fusebitów itp? jeszcze tylko mnie ciekawi jaki programator wybrać w arduino 0.23 jeżeli wszystko dzieje się za pomocą zwykłego kabla usb wpiętego w sanguinololu ?

rambowietnam

Postautor: rambowietnam » 11 wrz 2014, 22:56

mam pytanie jak wgrać firmware na atmega644 za pomoca kabla usb? mam pliki z firmware jak to trzeba zrobić? a może jest ktos w warszawie kto mógłbym mi to zrobic i odrazu pokazać?

Johnny

Postautor: Johnny » 31 paź 2014, 21:50

Pozwolę się wtrącić i zadać pytanie. Zrobiłem wszystko tak jak napisał krzysztof w jednym z pierwszych postów i wywaliło mi błąd:

In file included from LiquidCrystalRus.cpp:1:
LiquidCrystalRus.h:95: error: conflicting return type specified for 'virtual size_t LiquidCrystalRus::write(uint8_t)'
C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\cores\arduino/Print.h:40: error: overriding 'virtual void Print::write(uint8_t)'

Dodam tylko że drukarka działa na firmware od producenta, ja jedynie dokupiłem LCD+SD i chciałem zainstalować zaktualizowany firmware z odhashowanym LCD.
Jakieś pomysły?

olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 31 paź 2014, 21:57

W trakcie wgrywania marlina trzymaj wciśnięty przycisk reset na sanguinololu. Daj znać czy pomogło.

Johnny

Postautor: Johnny » 31 paź 2014, 22:19

Masz może inny pomysł? Okazało się, że nie mam w płytkę wlutowanego przycisku reset. W jego miejscu nic nie ma...

drygol

Postautor: drygol » 01 lis 2014, 0:06

No to jak nie masz przycisku to masz zworke . Poszukaj zwore i ja zepnij.

konoppo

Re: Odp: Wgrywanie Marlin-a do Sanguinololu 1.3a

Postautor: konoppo » 01 lis 2014, 2:30

Johnny pisze:In file included from LiquidCrystalRus.cpp:1:
LiquidCrystalRus.h:95: error: conflicting return type specified for 'virtual size_t LiquidCrystalRus::write(uint8_t)'
C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\cores\arduino/Print.h:40: error: overriding 'virtual void Print::write(uint8_t)'

Błąd masz już na etapie kompilacji, czyli "tłumaczenia" programu na kod dla procka (ATmegi w sterowniku). Generalnie kompilator widzi dwie różne funkcje o tej samej nazwie (write) - jedna w pliku do LCD, a drugą w jakiejś swojej bibliotece. Żadne czary z resetem itp. na tym etapie Ci nie pomogą!! Nie znam Marlina za dobrze, ciężko mi teraz coś doradzić konkretnego. Ogólnie to masz coś skopane w sofcie ;). Sprobuj tak - wróć do oryginalnej wersji i zobacz czy się kompiluje. Jeśli tak, to wtedy próbuj dodawać obsługę LCD itp.

Wróć do „Sanguinololu”