Problem z wydruku z hosta

Reiju

Problem z wydruku z hosta

Postautor: Reiju » 15 cze 2014, 17:46

Witam, mam problem z sangu a mianowicie ostatnio całkowicie przestałem drukować z hosta i wszystko szło przez SD i działało bez żadnego problemu. Niestety dzisiaj uszkodziłem moduł czytnika przez co nie mogę drukować z SD i pozostaje mi PC-host.
Niestety po podłączeniu Peceta pod drukarkę można wszystko robić, przesuwać osie załączać grzanie i odczytać temperatury. Niestety po włączeniu pliku do druku drukarka się zawiesza i nie można nic zrobić. A drukować też nie chce.
Cóż się mogło posypać? Czyżby marlin był źle skonfigurowany?
Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
michu
Kontaktowanie:

Re: Problem z wydruku z hosta

Postautor: michu » 16 cze 2014, 10:31

Spróbuj przygotować plik gcode innym slicerze. Miewałem podobne problemy np. yarrh'u drukując gcode z Cury (jedna z starszych).

Awatar użytkownika
Sławek

Postautor: Sławek » 16 cze 2014, 10:52

Zapewne drukarka czeka az zagrzeje sie stół i głowica ;)
Jezeli startujesz od zimnego stolu to i pewnie kilkanascie minut moze minąć w zalezności od konstrukcji.

Pozdr

Reiju

Postautor: Reiju » 16 cze 2014, 22:37

Sławek pisze:Zapewne drukarka czeka az zagrzeje sie stół i głowica ;)
Jezeli startujesz od zimnego stolu to i pewnie kilkanascie minut moze minąć w zalezności od konstrukcji.

Pozdr

Sławku nie drukuję pierwszy dzień.
Chociaż to tak wygląda jakby czekała to jednak w gcodach nie używam komend M109 , M140 oraz M190.

Wróć do „Sanguinololu”