Ramps 1.4 - Nie reaguje po włączeniu

Sami88

Ramps 1.4 - Nie reaguje po włączeniu

Postautor: Sami88 » 28 gru 2016, 20:15

Witam po kilku próbach rozwiązania problemu zabrakło mi pomysłów. Po włączeniu drukarki nie reaguje całkowicie wyświetlacz a na rampsie leciutko świeci się czerwona dioda od grzania stołu. Mam drugi zestaw Ramps 1.4 i arduino więc podmieniłem płytki, jednak efekt dokładnie ten sam lekko świeci się dioda przy tranzystorze grzania stołu i zero reakcji.
--------------------------------------------------------------------------------------
Miej serce i patrzaj sercem... :)
--------------------------------------------------------------------------------------

Sami88

Re: Ramps 1.4 - Nie reaguje po włączeniu

Postautor: Sami88 » 05 sty 2017, 15:18

Nowy zasilacz w drukarce, nowa elektronika a objawy te same. Po włączeniu elektroniki zapala się lekko led na grzaniu stołu. Czyli to samo co było wcześniej.

PS: Jedyne co sprawdziłem to wszystkie trzy płytki Arduino reagują poprawnie na zasilaniu USB. Brak reakcji na zasilaniu z nowego zasilacza. Jedna płytka arduino reagowała. Wyświetlacz lekko migotał na niebiesko bez wyświetlania czego kolwiek. Teraz Zero reakcji na zasilaniu.

PS2: Tu znowu ja, chyba nikt tego wątku już nie czyta. Właśnie odkryłem, że na dwuch płytkach gdzie jeszcze reaguje mi elektronika. Na arduino błuskawicznie nagrzewa się stabilizator napięcia aż paży w palec płytka po 2 sekundach że dotknąć się nie da. Trzecia wogóle nie reaguje. Z zewnątrz stabilizatory nie mają uszkodzenia na obudowie.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 05 sty 2017, 19:58

Jak dziala na USB a nie dziala prz3z zasilacz to najprawdopodobniej uwalony stabilizator. Ale jak uwaliles stabilizatory na 3 plytkach to nie wiem moze gdzies masz zwarcie? Moglo byc nawet na kiepskich lutach w rampsie i po kolei uwalalo stabilizatory.

Sami88

Postautor: Sami88 » 06 sty 2017, 5:08

We wszystkich trzech płytkach arduino padły mi stabilizatory. Na jednej co już wcale nie dawała obiaw życia, przylutowałem nowy. Uruchomiła się, lecz stabilizator zaczął po chwili pażyć. I wyłączyłem, wieczorem sprawdzę jeszcze raz tranzystory od grzania stołu to ostatni pomysł jaki mi został.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 06 sty 2017, 9:17

Szukaj miernikiem zwarc. Chinskie te arduino? Jak tak, to chinczyk potrafi bardzo czesto zostawic gdzies plytke ubabrana resztkami cyny, w tym pod gniazdami.

Sami88

Postautor: Sami88 » 06 sty 2017, 21:12

Wszystkie zestawy były chińskie, kompletne arduino i ramps 1.4 . Co do jednego Rampsa 1.4 to po krótkim czasie strzeliła mi ścieżka schajczyła się, więc zrobiłem bajpas i jakiś czas działała. Pozostałe Rampsy 1.4 przepaliły mi gniazda na wsadzanej zielonej wtyczce w przylutowane gniazda zielone. Więc wywaliłem je z obydwu płytek i wlutowałem bezpośrednio skręcane listwy AK co przynajmniej nie powodowało topienia styków na listwie wtykanej. Teraz znowu sprawdzałem luty na Rampsie miernikiem, nie ma objawów przebicia. Wszystkie płytki posiadają nowe tranzystory IRF 3205 P615P 4LV4 , wcześniejsze były podmienione na IRF 3205 IOR P519P X68X mocniejsze i na tych działały. Aż zaczeły się problemy właśnie zauważyłem różnicę na oznaczeniu obudowy. Wlutuje jeden stary co mi pozostał. Choć nie powinno mieć to wpływu. Skutek ciągle ten sam przegrzewanie stabilizatora na Arduino i palenie jakiego rampsa nie podpinam to samo.

Coś jest nie tak, z tranzystorem. Wlutowałem stary i objawy te same. Tym razem zero reakcji napięcia ale gdy palcem dotykam za górę tranzystora to zapala się dioda led im mocniej docisnę tym mocniej się zapala dioda na grzaniu stołu. To jedyne co zauważyłem na wszystkich rampsach

Sami88

Postautor: Sami88 » 07 sty 2017, 9:50

Dobra temat rozwiązany, znalazłem uszkodzenia na padach płytek ramps.

Sami88

Postautor: Sami88 » 21 sty 2017, 11:03

Nowa płytka przyszła po ponad 10 dniach, ale potwierdzam uszkodzenie padów na pozostałych płytkach RAMPS 1.4 jakie miałem. Uszkodzone pady od odsysacza po kilkurazowej wymianie tranzystorów od grzania stołu. Muszę kupić odsysacz z mniejszym odrzutem :|

Awatar użytkownika
Vipcioo
Kontaktowanie:

Postautor: Vipcioo » 23 sty 2017, 3:55

Albo używać plecionki miedzianej do odciągania cyny. Z nią przestałem używać odsysacza.
Sławek
=====================
Kossel Plus + moje mody

Wróć do „RAMPS”