Nie grzeje głowica

Uzi

Nie grzeje głowica

Postautor: Uzi » 16 kwie 2017, 15:26

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;) Ukończyłem właśnie budowę drukarki wg swojego projektu i jako, że jestem mechanikiem a nie elektronikiem pojawił się pierwszy problem z elektroniką. Elektronika Ramps 1.4 z Chin.
Problem polega na tym, że nie grzeje się głowica extrudera. Odczyt temperatury jest prawidłowy, reaguje na zmianę temperatury otoczenia. Niestety, gdy na próbę podpiąłem głowicę w miejscu stołu, ten ciągle się nie nagrzewa. Gdy mierzę napięcia wyjściowe dla extrudera i stołu, te wynoszą 0V mimo włączonego grzania w Repetierze. Chłodzenie głowicy działa prawidłowo i tam napięcie wyjściowe jest ok. Zasilacz jakiego używam to kultowy Fortron 350W z gwarancją sprawności 80% (oczywiście obciążony 2 równoległymi rezystorami na linii 5V).
Tak więc co może być przyczyną mojego problemu? Czy to mogą być uwalone tranzystory? Musiało by wskazywać na to, że oba nie działają prawidłowo skoro po podłączeniu głowicy w miejscu stołu napięcie wyjściowe z układu wynosi również 0V.
Bardzo gorąco proszę o pomoc. Pozdrawiam

Wróć do „RAMPS”