Tworzenie wzorca itp.

Proste sprawy niekiedy potrafią być trudne - zajrzyj do tematu Pierwsze Kroki
Hangman

Tworzenie wzorca itp.

Postautor: Hangman » 17 mar 2018, 19:40

Cześć Wszystkim!
Na początek powiem, że jestem w temacie zielony jak warzywa z Biedronki :D
Właśnie zastanawiam się nad zakupem pierwszego Prusa i3, ale jawi mi się parę pytań,
w temacie których może mnie oświecicie:

1. Czy za pomocą jakiegoś taniego skanera 3D z alledrogo można zrobić ze wzorca plik, który po
niewielkiej obróbce wystarczy drukarce do zrobienia kopii?

2. Czy jest możliwość umieszczenia na stole takiej drukarki metalowego przedmiotu, np. nakrętki
i dodrukowanie na niej tworzywowego pokrętła. To w temacie dorobienia uszkodzonych lub zagubionych elementów
starych maszyn.

3. Czy filamenty mają różną twardość bo chciałbym czasem drukować dosyć twarde elementy np. przyciski,
które nie powinny się ugiąć pod naciskiem sprężyny włącznika.

Dzięki za info i Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Przodowy

Re: Tworzenie wzorca itp.

Postautor: Przodowy » 19 mar 2018, 21:04

1. Nie wiem jak skanery, ale w tym pytaniu polecam poszukanie czegoś gotowego na grabcad.com albo traceparts.com.
Podrzuc jakis link do alledrogo to "poczaszkujemy".
2. Polecałbym odtworzenie całej cześci. Choc sam przerabiałem "odrukowanie" przedmiotu i daje to radę - chodzi o zapauzowanie pracy drukarki w odpowiednim momencie, wycofanie głowicy, włożenie przedmiotu w środek i dokończenie druku wierzchniej warstwy.
3. Tak. Filamenty maja przeróżną twardość i wytrzymałość. Polecam chociażby lekturę kart charakterystyk filamentów np. firmy Zortrax. Wszytko masz wyszczególnione jak np. wytrzymalość w MPa.

Hangman

Re: Tworzenie wzorca itp.

Postautor: Hangman » 19 mar 2018, 21:36

Dzięki za info!
Chce zakupić coś takiego:

http://allegro.pl/drukarka-3d-prusa-i3- ... 52267.html

miałoby to posłużyć do stworzenia zagubionych pokręteł od maszyny drukarskiej,
ewentualnie temat obdrukowywanych tulei można ogarnąć odpowiednim otworem i późniejszym
wklejeniem odpowiedniej stalowej tulejki, tyle że nie wiem czy są takie kleje do filamentu.
Poza tym drobiazgi typu z gumowego filamentu osłonki na śruby motocykli itp.
Co do filamentów to już wiem że są różne po dzisiejszej rozmowie z młodym zapaleńcem posiadającym 3D

Pozdro

Wróć do „Pierwsze Kroki / Pytania początkujących”