Schemat, Arduino UNO R3, EasyDriver V4.4

Proste sprawy niekiedy potrafią być trudne - zajrzyj do tematu Pierwsze Kroki
Mendziorek

Schemat, Arduino UNO R3, EasyDriver V4.4

Postautor: Mendziorek » 01 cze 2017, 12:08

Witam, jestem świeży w temacie, po paru dniach obserwacji internetu, youtube itp doszedłem do wniosku że, zbuduję swoją drukarkę. Na podstawie zebranych informacji udało mi się uszkrobać schemat instalacji takiej drukarki 3d lecz nie wiem gdzie podłączyć silnik ekstrudera (to raz, a dwa) czy instalacja z tego schematu w ogóle ma prawo działać według was? z góry dziękuje za odp.
Obrazek

Awatar użytkownika
Chemik72

Re: Schemat, Arduino UNO R3, EasyDriver V4.4

Postautor: Chemik72 » 01 cze 2017, 16:05

Po co odkrywać koło na nowo, Ramps + mega i na sieci milion gotowych schematów....
Drukarki:
PRUSA i3 MGN
SAIZEX 3D MINI
Projekty:
SAIZEX 3D 40%
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC 98%

Mendziorek

Postautor: Mendziorek » 01 cze 2017, 23:38

Chemik72, tak ja dobrze wiem, tylko tak się składa ze andruino uno r3 i easydrivery to mam w domu... chciałem użytek zrobić z tego, schemat podłączenia silników do easydriverów i easydrivery do arduino to na internecie wyszukałem (np gościu robił drukarke z cd-romów i używał tych podzespołów, ALE używał tam długopisu 3d a nie głowicy MK8 z ekstruderem) czyli da się użyć, tylko jak ekstruder i głowicę podłączyć :/

kaloria

Postautor: kaloria » 02 cze 2017, 18:31

czy instalacja z tego schematu w ogóle ma prawo działać według was?

Nie

gościu robił drukarke z cd-romów...

ale czy niue używał oprogramowania GRBL? Zawsze można udowadniać jak uniwersalnym narzędziem jest patyk, nawet można próbować zawracać nim rzekę... Sterować silnikami możesz, 1/8 kroku nie jest tu specjalnym ograniczeniem. Ograniczeniem będzie komunikacja z komputerem, bo atmega328 silnikami może ci ruszać, ale ma już za mało, aby w niej był sensowny program interpretujący Gcody.

Jak co podłączać możesz sprawdzić na podstawie tgo co istnieje, lub całkowicie to zignorować i bawić się w odkrywce rzeczy odkrytych.

Mendziorek

Postautor: Mendziorek » 02 cze 2017, 21:22

Dzieki za odpowiedz, w poniedzialek kupie mega itp jak napisal Chemik :) gdy poskladam jakis projekt to pewnie pochwale sie na forum.

Awatar użytkownika
Chemik72

Postautor: Chemik72 » 03 cze 2017, 14:36

To jak już poskładasz to zmień forum na jakieś o temacie i żyjące bo tu to jak byś miał problemy z cerą albo z psem i wszystkim innym kompletnie nie związanym z drukiem3D :bania: :git:

http://fabrykator.pl/board/index.php
https://reprapy.pl/index.php

powodzenia ;) :git:
Drukarki:
PRUSA i3 MGN
SAIZEX 3D MINI
Projekty:
SAIZEX 3D 40%
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC 98%

Wróć do „Pierwsze Kroki / Pytania początkujących”