drukarka coreXY problemy na start

Proste sprawy niekiedy potrafią być trudne - zajrzyj do tematu Pierwsze Kroki
Matte3D

drukarka coreXY problemy na start

Postautor: Matte3D » 07 maja 2017, 12:04

Witam, mam w planach budowę drukarki na konstrrukcji coreXY, ale mam kilka prostych pytań:
1. Z czego wykonać ramę?
2. Lepsza będzie mata grzejna czy raczej stół z PCB?
3. Czym różni się program/firmware do konstrókcji Prusa i3 od tego z coreXY, chodzi mi o to czy będę mógł wykorzystać kod Arduino przeznaczony do Prusy w konstrukcji coreXY - wiem, że jest inny układ osi ale niewiem czy ich układ jest zawarty w kodzie?
Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli nie w tym dziale

Awatar użytkownika
McKee

Re: drukarka coreXY problemy na start

Postautor: McKee » 07 maja 2017, 14:30

Matte3D pisze:Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli nie w tym dziale

... żeby tylko "nie w tym dziale" ... fora chłopie pomyliłeś :bania:
To forum umiera, tu głównie spamerzy szaleją + nowi ludzie, którzy trafili tu przez google.
Fabrykator (bardziej konstrukcje) lub reprapy (bardziej drukowanie) są miejscem do zadawania takich pytań.

kaloria

Re: drukarka coreXY problemy na start

Postautor: kaloria » 07 maja 2017, 17:09

Etam, etam, pomylił tylko "pierwszą" drukarkę.

Kup kit. Najlepiej Prusa i3 Mk2. To wyjdzie taniej niż niż wprowadzanie w czyn odpowiedzi na twoje pytania. Potrzeba zacięcia, wiedzy, umiejętności i możliwości technicznych. Pomysłów na ramę może być wiele, na pewno nie nadaje się na nią żelatyna ;). Znajdziesz metalowe, ze sklejki czy z akrylu. Z grzaniem stołu jako początkowa rada - bez udziwnień - PCB. Większość wymaga podniesienia napięcia na zasilaczu, ale wszytko mieści się w możliwościach sprzętu. Oprogramowanie zaś różni się paroma wpisami #define w pliku konfiguracyjnym przed kompilacją.

Fabrykator (bardziej konstrukcje) lub reprapy (bardziej drukowanie) są miejscem do zadawania takich pytań.

Ta część wpisu pokazuje logikę obu lokacji. Nazwa pierwszej wskazuje na fabrykację, a druga na konstrukcje drukarek. Jeśli chodzi o merytoryczność to więcej wie dobry/zły wujek google.

Wróć do „Pierwsze Kroki / Pytania początkujących”