Nauka DLP

Proste sprawy niekiedy potrafią być trudne - zajrzyj do tematu Pierwsze Kroki
asrt

Nauka DLP

Postautor: asrt » 05 sie 2016, 16:01

Zbudowałem drukarkę 3D w technologii FDM i wiem jakie są jej komponenty i jak ze sobą współgrają.
Jeśli chodzi o DLP to niestety wiem niewiele.
Nurtuje mnie pytanie w którym momencie synchronizuje się wyświetlacz (który pełni powiedzmy rolę hotenda) z silnikiem na ośce Z.
- Czy sterownik lcd jest wpięty do komputera i wskazanie wyjścia obrazu jest w aplikacji hostowej?
- Czy sterownik lcd jest wpięty do arduino i wskazanie wyjścia obrazu jest w firmware na arduino?

Szukałem ciekawych artykułów, które w jasny sposób wytłumaczą laikowi jakie są komponenty w drukarce DLP, za co odpowiadają i w jaki sposób się komunikują między sobą.
Znalazłem jedynie zaawansowane wypowiedzi, gdzie bez podstawowej wiedzy muszę się domyślać jak coś działa.

Będę wdzięczny za wyjaśnienie powyższej kwestii, lub przekierowanie mnie do artykułu(może być w języku angielskim).

Dziękuję za poświęcony mi czas.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Re: Nauka DLP

Postautor: FlameRunner » 05 sie 2016, 16:36

Może po prostu instrukcja składania i obsługi B9Creator?

asrt

Postautor: asrt » 05 sie 2016, 16:42

Dziękuję za nakierowanie, już się zagłębiam w lekturę.

Awatar użytkownika
bonk

Postautor: bonk » 10 kwie 2018, 15:16

Hej. Ja mam pokrewny temat... Czy wiecie jak uczyć dzieci języka rosyjskiego? Ja się właśnie zastanawiam, czy np. ten język rosyjski dla dzieci online jest ok. Co o tym myślicie?
Strach rodzi się wtedy, gdy nagle dostrzegamy, że to, co zwykłe, nagle wypuszcza pazury.

Wróć do „Pierwsze Kroki / Pytania początkujących”