Wyciszenie drukarki

Proste sprawy niekiedy potrafią być trudne - zajrzyj do tematu Pierwsze Kroki
jankess0493

Re: Wyciszenie drukarki

Postautor: jankess0493 » 17 lut 2016, 20:31

Ja do swojej drukarki się tak przyzwyczaiłem, że mogę z nią spać w pokoju i nie przeszkadza mi to ani trochę, tylko dziewczyna marudzi, że nie może seriali w spokoju oglądać :P Tak więc każde wyciszenie się przyda.

Awatar użytkownika
virgin71

Postautor: virgin71 » 17 lut 2016, 21:06

jankess0493 pisze:http://pl.aliexpress.com/item/3D-printe ... 43113.html
Kosztowało mnie to dokładnie 86,06 zł (wraz z przesyłką).

Na innym forum bardzo odradzali zakup z tego źródła. Podobno te TMC są strasznie krzywo lutowane, mają zimne luty, pozwierane goldpiny. Z resztą też chciałem je kupić, ale jak zobaczyłem zdjęcia, to się przeraziłem, jak to jest wysmarowane. Nawet moja żona lepiej by to polutowała. Dzisiaj przyszły do mnie oryginalne TMC, wyglądają bajecznie przy tym z Ali.
Jak ktoś chętny, to mam 2szt. wolne - zrezygnowałem z E i Z, montuję tylko na XY. 57zł z VAT + 3,5zł za polecony Inpost.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2016, 21:08 przez virgin71, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
emartinelli

Postautor: emartinelli » 17 lut 2016, 21:07

Garreth pisze:
emartinelli pisze:Za jakieś 2 tygodnie będę testował podkładki silikonowe, odlewane z wydrukowanej formy to dam znać jakie efekty.
Mam podobny problem, może dramatu nie ma ale jednak przez strop niesie. W dzień to nic strasznego ale w nocy jak próbuje się zasnąć i jest cicho a tu cały czas ziiiii, wuuuu, ziiii itd to jednak przeszkadza :(

TMC2100 a nie silikon;)

Niestety (akurat w tym przypadku) mam smoothieboard i stepsticki zespolone z płytką :(

jankess0493

Postautor: jankess0493 » 17 lut 2016, 21:23

virgin71 pisze:
jankess0493 pisze:http://pl.aliexpress.com/item/3D-printe ... 43113.html
Kosztowało mnie to dokładnie 86,06 zł (wraz z przesyłką).

Na innym forum bardzo odradzali zakup z tego źródła. Podobno te TMC są strasznie krzywo lutowane, mają zimne luty, pozwierane goldpiny. Z resztą też chciałem je kupić, ale jak zobaczyłem zdjęcia, to się przeraziłem, jak to jest wysmarowane. Nawet moja żona lepiej by to polutowała. Dzisiaj przyszły do mnie oryginalne TMC, wyglądają bajecznie przy tym z Ali.
Jak ktoś chętny, to mam 2szt. wolne - zrezygnowałem z E i Z, montuję tylko na XY. 57zł z VAT + 3,5zł za polecony Inpost.

Szkoda, że wcześniej nikt przede mną nie zamawiał z tego źródła i się tym nie chwalił :p Trochę za szybko podszedłem do tego tematu. Każdy tak zachwalał te stepsticki, że uległem presji :P Liczę, że nie będzie tak źle, że zdjęcia są tylko robione na szybko, a całość przyjdzie ładna i bez problemów. Jak tylko przyjdą, to od razu podzielę się co i jak, ale to dopiero za jakiś miesiąc :P

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 17 lut 2016, 21:42

jankess0493 pisze:Ja do swojej drukarki się tak przyzwyczaiłem, że mogę z nią spać w pokoju i nie przeszkadza mi to ani trochę, tylko dziewczyna marudzi, że nie może seriali w spokoju oglądać :P Tak więc każde wyciszenie się przyda.

Nie rób tego. Szkoda zdrowia.

emartinelli pisze:Niestety (akurat w tym przypadku) mam smoothieboard i stepsticki zespolone z płytką :(

To akurat nie problem, chętnie odkupię w atrakcyjnej cenie. ;)

rasgan
Kontaktowanie:

Postautor: rasgan » 17 lut 2016, 22:08

@virgin71 Czy wymiana stepsticków pomogła? Jest ciszej czy nie?

jankess0493

Postautor: jankess0493 » 17 lut 2016, 22:11

FlameRunner pisze:
jankess0493 pisze:Ja do swojej drukarki się tak przyzwyczaiłem, że mogę z nią spać w pokoju i nie przeszkadza mi to ani trochę, tylko dziewczyna marudzi, że nie może seriali w spokoju oglądać :P Tak więc każde wyciszenie się przyda.

W jaki sposób szkoda zdrowia :P? I tak hałasuje albo komputer, albo drukarka albo kobieta, więc co za różnica :P

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 17 lut 2016, 22:28

jankess0493 pisze:
FlameRunner pisze:

W jaki sposób szkoda zdrowia :P? I tak hałasuje albo komputer, albo drukarka albo kobieta, więc co za różnica :P

Nie o hałas chodzi, tylko o substancje wydzielane przy przetapianiu używanych przez nas filamentów.

jankess0493

Postautor: jankess0493 » 17 lut 2016, 22:56

O tym nie pomyślałem. W sumie kiedyś zauważylem zmiany w swojej cerze (jako, że jestem jeszcze a miarę młody) to przy dłuższym przyglądaniu się jak drukarka pracuje, później miałem problemy z porami, tzn pryszcze itp. Aż strach pomyśleć co w powietrzu jest, jak w zimę okno zamknięte a drukarka pracuje non stop. Przepraszam za offtop, ale jest jakieś BHP dla drukarek 3d gdzieś spisane?

Awatar użytkownika
adamJ1

Postautor: adamJ1 » 17 lut 2016, 23:15

BHP dla drukarek to forum mojreprap.pl xD

Wróć do „Pierwsze Kroki / Pytania początkujących”