Biznes 3D opłacalność?

Proste sprawy niekiedy potrafią być trudne - zajrzyj do tematu Pierwsze Kroki
Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Re: Biznes 3D opłacalność?

Postautor: marek91 » 11 gru 2013, 18:52

marekF pisze:To ja powiem tak. Przeczytalem chyba cale forum. Wszyscy ktorzy zbudowali drukarki(zalozyli firmy) sprzedaja drukarki amatorom, sprzedaja czesci do drukarek, elektronike, akcesoria, filamenty, trybiki itd. I to sie pewnie oplaca.

Pewnie! Ale jak zerkniesz do innych wątków to zobaczysz w czym tkwi problem, nie w rynku i technologii, tylko w ludziach.

A: Szukam dobrej drukarki, jaką polecacie?
B: Określ do czego potrzebujesz.
A: Jeszcze nie wiem a co się opłaca drukować?

marekF, rozumiesz o co chodzi?

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 11 gru 2013, 18:55

marek91 pisze:
animos pisze:Czytanie książek nie zastąpi pracy, o reprapie jest jedna książka - kosztuje 50zł - tylko nikt nie poleca jej czytania.

Kolega napisał że na robieniu butów się nie zna więc tylko zasugerowałem że można się doszkolić prawie w każdej dziedzinie :git:

Szkolenie zawsze jest w cenie :git:

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 11 gru 2013, 18:55

animos pisze:
FlameRunner pisze:Dlord
Chłopie, Ty w ogóle widziałeś kiedyś drukarkę 3D na oczy? Miałeś w rękach jakiś wydruk? Rozmawiałeś chociaż z kimś, kto posiada drukarkę?

To trochę nie fair, słyszałem o pewniej staruszce z małej wsi, która nawet nie wie o istnieniu internetu, a ma na allegro 50 stron produktów do sprzedaży. Jak się chce to wszystko można, tylko trzeba chcieć.

Ona najwyraźniej wie, co chce sprzedawać i ma pojęcie o biznesie. Poza tym kogoś musi zatrudniać do obsługi sprzedaży.
Kolega wie tylko tyle, że chce korzystać z drukarki 3D i chce firmę prowadzić sam.
To jakby ta staruszka dowiedziała się o serwisach aukcyjnych i chciała zacząć handlować za ich pośrednictwem, nie mając jednak żadnego pomysłu na asortyment i osoby sprzedającej w jej imieniu przez internet. :)

edit
W takim razie co to ma do tej dyskusji? ;)
Ostatnio zmieniony 11 gru 2013, 19:21 przez FlameRunner, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 11 gru 2013, 19:02

FlameRunner pisze:
animos pisze:
FlameRunner pisze:Dlord
Chłopie, Ty w ogóle widziałeś kiedyś drukarkę 3D na oczy? Miałeś w rękach jakiś wydruk? Rozmawiałeś chociaż z kimś, kto posiada drukarkę?

To trochę nie fair, słyszałem o pewniej staruszce z małej wsi, która nawet nie wie o istnieniu internetu, a ma na allegro 50 stron produktów do sprzedaży. Jak się chce to wszystko można, tylko trzeba chcieć.

Ona najwyraźniej wie, co chce sprzedawać i ma pojęcie o biznesie. Poza tym kogoś musi zatrudniać do obsługi sprzedaży.
Kolega wie tylko tyle, że chce korzystać z drukarki 3D i chce firmę prowadzić sam.
To jakby ta staruszka dowiedziała się o serwisach aukcyjnych i chciała zacząć handlować za ich pośrednictwem, nie mając jednak żadnego pomysłu na asortyment i osoby sprzedającej w jej imieniu przez internet. :)

Ta osoba tylko figuruje, jest tzw słupem, żeby nie płacić 1000zł ZUSu co miesiąc, sprzedaż w jej imieniu prowadzi syn.
Niestety jakby mu przyszło prowadzić działalność gospodarczą na siebie to by się nie utrzymał, bo to nie jest tak dochodowa branża jak aklohole24H, które na rynku radzą sobie najlepiej.

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 11 gru 2013, 19:41

@ FlameRunner:
Myślę, że przesłanie jest proste - nie trzeba czegoś widzieć, dużo o czymś wiedzieć, żeby to robić.
Nie można powiedzieć młodemu człowiekowi, nie rób tego, bo jeszcze za mało o tym wiesz - i tak się takiej rady nie posłucha.

@Marek91:
Może właśnie ciekawa była by taka informacja (dla kolegi Dlord i innych osób) na czym można teraz w branży drukarek 3D zarobić?
Czy na dystrybucji filamentu? Czy może na jego produkcji? itp.
Nie było by takiej dyskusji:
-chcę robić A - nie da się na tym zarobić
-chcę robić B - też na tym się nie da zarobić
. . .

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 11 gru 2013, 19:50

animos, do dwóch tygodni otworze na sklepie całkiem nowy dział z częściami drukowanymi, co to będzie nie powiem, jak pierwszy raz zobaczyłem drukarkę 3D to wiedziałem że jest stworzona do tego :)

Druk części do drukarek podsunął mi Krzysiek (dzięki ci wielkie!) drukarka się spłaciła :git:

Wielu z Was pewnie widziało w wiadomościach gościa w stanach który zamiast kupić synowi proteze ręki za kilkanaście tyś $ kupił drukarkę za 2 tyś $ i protezę wydrukował...
Ciekawe ile osób w polsce byłoby zainteresowanych zakupem? (nie mniej jednak mam nadzieje że jak najmniej)

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 11 gru 2013, 20:07

Ja np. pracuję nad kontrolerami dla niepełnosprawnych, co chcieliby pograć na konsoli.
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Dlord

Postautor: Dlord » 11 gru 2013, 20:07

Druk działającej protezy to nie jest chop siup, ale przyszłość to na pewno jest.
Wszystkie ataki na moją osobę, że nie znam się na tym i nie powinienem się tym zajmować dziękuje. Ze względu na to iż, złożyć papiery o dofinansowanie trzeba w najbliższym czasie więc zdecydowałem się na to iż:
Leapfrog Creatr (jako główna drukarka), Skaner 3D (jako poszerzenie działalności), i jako druga drukarka myślałem nad Jelwek Prusa i3, (nie wiem czy to dobry wybór, Kit jest za 2tys. zł, jeśli coś polecacie, to nie chciałbym wydać więcej na tą drugą drukarkę niż 2500-3000zł, reszta przeznaczę na filament oraz komputer (komputer opcjonalnie, jeśli nie starczy kasy będę siedział na tym).

marekF

Postautor: marekF » 11 gru 2013, 20:12

Przedwczoraj w "dzien dobry te fal en" byla dziewczyna(Joanna Dominiak), ktora wie jak zarobic na drukarkach 3d. (mozna obejrzec http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/tak-wyglada-bizuteria-przyszlosci,108045.html)
Zakupila drukarke, projektuje bizuterie i drukuje.
Ceny od 50 do 150(od pierscionka do naszyjnika).
Bizuteria, jak bizuteria - nowy trend 3d i najwazniejsze ze wydrukowana.
Oczywiscie widac, ze zaniedbala swoj biznes mimo takiej prezentacji w tvn, poniewaz jej strona(mozna wyszukac w google po nazwisku), jest czesciowo w budowie.
To o biznesie w drukarkach

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 11 gru 2013, 20:19

Dlord pisze:Druk działającej protezy to nie jest chop siup, ale przyszłość to na pewno jest.

projekt jest open source, poszukaj w necie, pewnie znajdziesz

Dlord pisze:Wszystkie ataki na moją osobę, że nie znam się na tym i nie powinienem się tym zajmować dziękuje.

Nikt z nas nie ma tego na myśli, nam zależy żeby druk 3d rozpowszechniać, prawda jest taka że poznasz się na tym dopiero jak zakupisz drukarkę, ja sobie dałem radę to ty też.
Czym prędzej zaczniesz się uczyć modelować w 3d tym lepiej dla ciebie.

Wróć do „Pierwsze Kroki / Pytania początkujących”