Biznes 3D opłacalność?

Proste sprawy niekiedy potrafią być trudne - zajrzyj do tematu Pierwsze Kroki
Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Re: Biznes 3D opłacalność?

Postautor: marek91 » 11 gru 2013, 14:28

a dlaczego wlasnie ta? do czego podwojny extruder?

Dlord

Postautor: Dlord » 11 gru 2013, 14:31

zawsze lepiej niż pojedyńczy, poza tym ma spory obszar roboczy, kilka rodzai materiału do druku, oraz nie jest to kit tylko jest już złożona, oraz szybko dostępna w Polsce, nie trzeba czekać kilku tygodni na drukarkę.
Polecasz coś od siebie?

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 11 gru 2013, 14:53

Niestety z dotacją tak jest, że musisz wydać w określonym czasie, jak nie wydasz to przepada.

Czytanie książek nie zastąpi pracy, o reprapie jest jedna książka - kosztuje 50zł - tylko nikt nie poleca jej czytania.

Profesjonalna drukarkę zawsze można sprzedać, jak zabraknie na ZUS.
Dwa ekstrudery to możliwość zrobienia wydruku dwukolorowego.

marekF

Postautor: marekF » 11 gru 2013, 16:21

Kurcze, co wejde w jakis temat to slysze, ze sie nie oplaca.
Przepraszam za off-top ale juz w tym watku bylo o "zajmij sie aplikacjami na androida i iOs"
Proawadze dzialalnosc gospodarcza(wlasciwie to nie dzialalnosc, jestem zalozycielem(udzialowcem)), wspolnikiem, prezesem i dyrektorem; (sp. z o. o.) Wlasnie w grudniu mamy 25 rocznice dzialalnosci.
3 lata temu chcielismy wejsc w telebimy. Obcykalismy wszystko, przepisy, lokalizacje itp. Wielkie szkolenie z funduszy UE przez lewiatana, projekty i konsultacje. Nasz projekt (z programu 8.1 innowacyjna gospodarka) w pozyskaniu funduszy z UE (na duza banke) spotkal sie z poparciem specjalistow. Co z tego jak zaczela sie nagonka na telebimy przez zarzady drog, konserwatorow miejskich i plastykow/architektow miasta. Ryzyko niewykonania planu (wydatkow a takze zyskow na nastepne inwestycje z UE) podcielo nam nogi.
No to kombinuje dalej. Rok temu - android. Tu jest duzo do zrobienia. Z zawodu jestem elektronikiem, z pasji programista.
No to mam juz wg mnie super aplikacje na androida (przerobilem moje programy z PC na androida), i kolejny dylemat. Dac darmowe i zarabiac na reklamach, czy sprzedawac za 5 zl. 5 zl to za duzo, najlepiej jakby byly za 2 zl. Zrobilem ankiete na moich stronach i wlasciwie mam klientow na aplikacje za 8 zl.
Zeby wypromowac aplikacje na GP to znowu potrzeba kasy. Z kontaktow z innymi - piszacymi app to cudow nie ma. Gdybym byl mlodszy o jakies 25lat to spokojnie mialbym robote za 5k. Jak pisali programisci "My nie szukamy pracy, my wybieramy".
I nastepne podejscie - drukarki 3D. Tutaj to jest do zrobienia. A z watku - nie oplaca sie.
Moze nie bede sprzedawal drukarek, ale duzo jest do zrobienia. Elektronika? Oprogramowanie?
Moze sie zalapie.
Pozdrawiam i przepraszam za dlugi post
marekF

vinczuch

Postautor: vinczuch » 11 gru 2013, 17:15

marekF pisze:Kurcze, co wejde w jakis temat to slysze, ze sie nie oplaca.
Przepraszam za off-top ale juz w tym watku bylo o "zajmij sie aplikacjami na androida i iOs"
Proawadze dzialalnosc gospodarcza(wlasciwie to nie dzialalnosc, jestem zalozycielem(udzialowcem)), wspolnikiem, prezesem i dyrektorem; (sp. z o. o.) Wlasnie w grudniu mamy 25 rocznice dzialalnosci.

i tu jest różnica - Ty masz 25 lat doświadczenia w prowadzeniu biznesu a kolega Dlord dopiero zaczyna a to zupełnie inna perspektywa, szczególnie w polsce, a to skarbówka do czegoś się przyp.. a to klient nie zapłaci i tak wpadasz w długi a potem to juz wiadomo...

marekF pisze:Gdybym byl mlodszy o jakies 25lat to spokojnie mialbym robote za 5k. Jak pisali programisci "My nie szukamy pracy, my wybieramy".

jest więcej branż w której brakuje rąk do pracy, wystarczy poczytać raporty np http://www.manpowergroup.pl/repository/Raporty/Niedobor/PL/2013_Niedobor_talentow_Raport_ManpowerGroup.pdf

nie potrafie tylko zrozumieć dlaczego przy takiej sytuacji jak w raporcie mamy 13% bezrobocie...

Osobiście znam kilka firm które poszukują ludzi, a 5k to dają na początek...
"Albo znajdziemy drogę albo ją sami wytyczymy" - Hannibal

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 11 gru 2013, 18:30

Przepraszam, nie pisałem, że się nie opłaca - w wypadku kolegi Dlord to tak na prawdę nie ma innego wyjścia niż założyć własną firmę.

Pytanie jest tylko takie, co ma robić? czy zająć się drukarkami czy czymś innym?
Android nie jest złym pomysłem - to też jest rozwojowe - sam o tym myślałem. Teraz jeden mój kolega z poprzedniej pracy napisał aplikację na androida i sprzedaje ją sieciowo.
Innym pomysłem mogą być np. tworzenie wirtualnych przedmiotów do gier komputerowych.
Albo pisanie aplikacji na tzw "rzeczywistość rozszerzona" - ostatnio na need 4 street w Warszawie była taka prezentacja.
Ale były tam też i drukarki i skaner 3D.

Kolejne pytanie to czy skupić się na jednej rzeczy, czy na kilku?
Generalnie jak się pracuje w drukarkach to powinna być i strona internetowa (czasem też forum), często też własny model drukarki lub importowany a także wykonywanie modeli na zlecenie i serwis drukarek. Na stronie, aby przyciągnąć ludzi warto też zrobić dział "nowości druku 3D". Jeśli uda się utrzymać tylko z jednej z tych rzeczy to ok, ale to wymaga pełnego portfela zamówień.

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 11 gru 2013, 18:35

Dlord
Chłopie, Ty w ogóle widziałeś kiedyś drukarkę 3D na oczy? Miałeś w rękach jakiś wydruk? Rozmawiałeś chociaż z kimś, kto posiada drukarkę?

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 11 gru 2013, 18:44

FlameRunner pisze:Dlord
Chłopie, Ty w ogóle widziałeś kiedyś drukarkę 3D na oczy? Miałeś w rękach jakiś wydruk? Rozmawiałeś chociaż z kimś, kto posiada drukarkę?

To trochę nie fair, słyszałem o pewniej staruszce z małej wsi, która nawet nie wie o istnieniu internetu, a ma na allegro 50 stron produktów do sprzedaży. Jak się chce to wszystko można, tylko trzeba chcieć.

marekF

Postautor: marekF » 11 gru 2013, 18:48

To ja powiem tak. Przeczytalem chyba cale forum. Wszyscy ktorzy zbudowali drukarki(zalozyli firmy) sprzedaja drukarki amatorom, sprzedaja czesci do drukarek, elektronike, akcesoria, filamenty, trybiki itd. I to sie pewnie oplaca.
edit:
to dobre zjawisko bo napedza zainteresowanie. Gdyby nie tacy pasjonaci to nic by nie bylo.
W ub wieku w ksiegarni technicznej kupilem ksiazke- bazy danych d-baseIV. Przeczytalem. Refleksja(pamietam), po co ludziom bazy danych jak wszystko mozna zapisac w notatniku. Teraz bd to podstawa. Z drukarkami 3d tez sie tak stanie.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2013, 18:59 przez marekF, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 11 gru 2013, 18:48

Dlord pisze:zawsze lepiej niż pojedyńczy, poza tym ma spory obszar roboczy, kilka rodzai materiału do druku, oraz nie jest to kit tylko jest już złożona, oraz szybko dostępna w Polsce, nie trzeba czekać kilku tygodni na drukarkę.

No widzisz, to już jakiś konkret, tylko musisz jeszcze przemyśleć czy nie dobrać do tego jeszcze jednej tańszej drukarki, jedna drukarka wierz mi że to mało a ten sprzęt bardzo lubi się zepsuć.

animos pisze:Czytanie książek nie zastąpi pracy, o reprapie jest jedna książka - kosztuje 50zł - tylko nikt nie poleca jej czytania.

Kolega napisał że na robieniu butów się nie zna więc tylko zasugerowałem że można się doszkolić prawie w każdej dziedzinie :git:

animos pisze:Profesjonalna drukarkę zawsze można sprzedać, jak zabraknie na ZUS.

...

marekF pisze:Kurcze, co wejde w jakis temat to slysze, ze sie nie oplaca.

Eh... zależy jak chcesz na tym zarobić/co drukować, tutaj niestety wszyscy proszą o nazwę jakiejś dobrej drukarki a nie wiedzą po co im ona.

marekF pisze:Przepraszam za off-top ale juz w tym watku bylo o "zajmij sie aplikacjami na androida i iOs"

Ja to napisałem i biorę za to pełną odpowiedzialność, kolega napisał że ciężko znaleźć jakiś biznes do 25 tyś., więc podałem to jako przykład (przeczytaj dokładnie wątek), zresztą, jak sam napisałeś:
marekF pisze:"My nie szukamy pracy, my wybieramy"

marekF pisze:I nastepne podejscie - drukarki 3D. Tutaj to jest do zrobienia. A z watku - nie oplaca sie.

Tak jak już pisałem wcześniej wielokrotnie, zależy do czego chcesz to użyć, jeśli możesz zrobić dobrą elektronike - to sie nie zastanawiaj :git:

Wróć do „Pierwsze Kroki / Pytania początkujących”