Biznes 3D opłacalność?

Proste sprawy niekiedy potrafią być trudne - zajrzyj do tematu Pierwsze Kroki
Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Re: Biznes 3D opłacalność?

Postautor: marek91 » 10 gru 2013, 23:31

Wybór technologi FMD czy innej jest uzależniony głównie od tego co chcesz drukować i dla kogo, więc najpierw musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć i do tego dobierać sprzęt.

"A pozatym w okolicy większej i mniejszej jest przesyt wszystkiego że ciężko znaleźć pomysł do 25tysięcy, bo co bym nie wymyślał to albo nie mam kompletnie o tym pojęcia (typu szewc - jako przykład tylko daję :D ), ale jest tego tyle że szkoda gadać, a jednak druk 3d to taka nisza jeszcze."

Dobrze że nie chcesz założyć kolejnego spożywczaka na ulicy na której są już 3 inne :)
Niszy jest dużo więcej niż ci się wydaje, ja od 2-3 tygodni pracuje nad czymś zupełnie nowym, nad czymś co w polsce nie istnieje a w stanach jest cała branża :)
Jeśli nie masz o czymś pojęcia to nic trudniejszego... google... google... google :git: filmiku, kursy, książki.

"czy jakieś czeście zamienne (na zlecenie - motoryzacja np.)" - za to kolego grozi schylanie się po mydło przez kilka lat :bania: wszystko co wsadzisz do auta musi mieć stosowne atesty, oczywiście pomijam tu zabawki typu uchwyt na telefon

Pomysł do 25tyś? Pisanie aplikacji na andka lub iosa, wiem że trochę tego jest, jednak drobne, proste gierki (jak angry birds czy flight control) cieszą się ogromną wręcz popularnością

Dlord

Postautor: Dlord » 10 gru 2013, 23:37

Przecież nie mam zamiaru drukować tłoków czy wału korbowego, tylko np. plastyki do starszych aut gdzie część np. trudno dostać albo kosztuje równowartość 1/4 auta.
Pisanie aplikacji? Trzeba znać języki i na co niby miałbym przeznaczyć te 25 tysięcy, na komputer - uprzedzam że nie mam zamiaru zatrudniać ani jednego pracownika to ma być 1 os. DG.

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 10 gru 2013, 23:55

Pisanie aplikacji? Trzeba znać języki i na co niby miałbym przeznaczyć te 25 tysięcy, na komputer - uprzedzam że nie mam zamiaru zatrudniać ani jednego pracownika to ma być 1 os. DG.

Na swoją edukacje, znowu jak wyżej, masz kursy książki itp. To oczywiście tylko luźny pomysł, mam takich jeszcze 999 w głowie :)
p.s Jednoosobowa działalność to jeden z rodzajów działalności i NIE oznacza to że nie możesz zatrudniać pracowników :)

plastyki do starszych aut gdzie część np. trudno dostać albo kosztuje równowartość 1/4 auta.
Jeśli wiesz że na takie coś jest zapotrzebowanie, bo np. w starych mustangach urywają się klamki, to wtedy super, dopiero w tym momencie zastanawiasz się czym musisz taki element wydrukować żeby spełniał swoją funkcje (jeden element ma dobrze wyglądać bo jest częścią deski rozdzielczej a druki to np jakiś uchwyt pod fotelem którego nie widać)

Dlord

Postautor: Dlord » 11 gru 2013, 12:46

ta, na książki i kursy 25tysi...
Ja nie że nie mogę zatrudnić pracowników, ja nie chce.

Na pewno jest na takie coś zapotrzebowanie, niektóre rzeczy są bardzo chodliwe i po prostu graniczy z cudem znalezienie niektórych części do aut min. 15 letnich.

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 11 gru 2013, 13:08

Na edukację to się nie dostanie dotacji, bo od tego są inne programy aktywizacji bezrobotnych.
Dotacja jest głównie na sprzęt, narzędzia - jest chyba ustalony jakiś minimalny limit procentowy.
Na reklamę własnej działalności też trochę można, ale bardzo mało.

Co do samochodów, to tymi częściami też zajmują się firmy prowadzące złomy, szroty.
Jak się szuka części to starego modelu samochodu to tam można sporo znaleźć.
Dobrze by było ogłaszać się w takich miejscach, że jest ktoś kto może dorobić brakujące części.

DG w zakresie drukarek jest chyba tak samo ciężkie jak w innych dziedzinach.
Teraz liczenie na etat to mrzonka, czyli DG i tak raczej trzeba mieć.
Dojdzie do tego prowadzenie KPIR, albo to może też zrobić jakaś firma księgowa na zlecenie.
W zasadzie to nie musisz się nastawiać wyłącznie na drukarki.
Komputer i tak będzie Ci potrzebny, pewnie też hosting i strona internetowa, gdzie będziesz miał swoje "portfolio" z przykładami tego co już zrobiłeś, aby dla klientów być wiarygodnym.

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 11 gru 2013, 13:26

Dlord pisze:ta, na książki i kursy 25tysi...

W tym momencie kolego przestaje cię rozumieć, szukasz biznesu ZA 25tyś czy DO 25 tyś?
Książki to góra 250zł i wtedy brać dotacji nie musisz.

animos pisze:Co do samochodów, to tymi częściami też zajmują się firmy prowadzące złomy, szroty.
Jak się szuka części to starego modelu samochodu to tam można sporo znaleźć.

Masz racje, to ma sens jeśli szukasz części do samochodu 20-30 letniego, tu raczej mamy na myśli samochody 40+ lub bardzo unikalne.

Generalnie widzę że temat jest zbyt szeroki żeby opisać go na forum i zastanawiam się czy dalsza dyskusja ma sens ;)
To jest już 3 lub 4 temat o treści "staram się o dotację, jaką drukarkę kupić? co się opłaca drukować?", dostać za friko 25tyś i źle zainwestować to żadne ryzyko, tak to każdy potrafi, ale żeby wziąć zamiast tego kredyt na 25k to już trzeba mieć jaja i być pewnym tego co się robi.
Lepiej dać te 25 tyś komuś kto będzie wiedział co z nimi zrobić.
A nikt chyba nie powie że osoba która pisze "napiszcie proszę co najbardziej opłaca się drukować?" jest pewna tego co robi :)
(mówię tu o poprzednim wątku na ten temat)

Tylko nie odbieraj tego jako ataku na ciebie czy coś, po prostu szkoda żebyś zrobił sobie kuku.
Podsumowując, najpierw produkt/usługa, później dobierasz sprzęt i finansowanie. Nigdy odwrotnie.

Dlord

Postautor: Dlord » 11 gru 2013, 13:52

Moje pytanie brzmiało czy jest sens zakładania biznesu na podstawie drukarki FDM (mała dokładnosć).

grpiotr
Kontaktowanie:

Postautor: grpiotr » 11 gru 2013, 14:03

Nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli zamierzasz korzystać z urządzeń bazująchych na projekcie RepRap to duuużo czasu zajmie Ci dojście do zadowalającej dokładności wymiarowo - kształtowej. Musisz być na to przygotowany.
Profesjonalny druk 3d:
http://3dl.tech

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 11 gru 2013, 14:04

No to napisze ci jeszcze raz ZALEZY DO CZEGO ;)

Dlord

Postautor: Dlord » 11 gru 2013, 14:18

grpiotr pisze:Nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli zamierzasz korzystać z urządzeń bazująchych na projekcie RepRap to duuużo czasu zajmie Ci dojście do zadowalającej dokładności wymiarowo - kształtowej. Musisz być na to przygotowany.

Leapfrog Creatr Dual-Extruder

Wróć do „Pierwsze Kroki / Pytania początkujących”