Zbiór przydatnych tematów przy budowie drukarki

Proste sprawy niekiedy potrafią być trudne - zajrzyj do tematu Pierwsze Kroki
vomestein

Re: Zbiór przydatnych tematów przy budowie drukarki

Postautor: vomestein » 13 cze 2013, 6:37

Mam pytanko odnośnie wstępnej/wyjściowej konfiguracji Marlina od której zacząć ustawiać. Dokładnie chodzi mi o silniki, bo mam wrażenie, że jak ruszam je w pronterface, to jakoś wolno chodzą. Prosiłbym o wartości takie jak:
HOMING_FEEDRATE
MAX_FEEDRATE
MAX_ACCELERATION
DEFAULT_ACCELERATION
DEFAULT_RETRACT_ACCELERATION
XYJERK
EJERK
ZJERK
Drukarka to prusa z zestawu DiY.
Z góry dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 19 cze 2013, 16:30

Podaj symbol silnika - ostatnio pakowaliśmy do zestawów silniki 0.9 stopnia z nowej dostawy (400 kroków).

vomestein

Postautor: vomestein » 27 cze 2013, 6:10

jeśli masz silniki LD0-42STH47-1684MA to ja mam:

Jerków z tego co pamiętam nie ruszałem chyba nawet. Jak na razie drukarka śmiga, nie mam większych zastrzerzeń, choć dopiero pierwszy kg filamentu zaraz będzie za mną;)

Kod: Zaznacz cały

#define HOMING_FEEDRATE {4000, 4000, 130, 0}  // set the homing speeds (mm/min)

// default settings

#define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT   {145.7, 145.4, 4995.12,660}   // default steps per unit for ultimaker
#define DEFAULT_MAX_FEEDRATE          {1500, 1500, 6, 130}     // (mm/sec)   
#define DEFAULT_MAX_ACCELERATION      {1500,1500,100,2000}    // X, Y, Z, E maximum start speed for accelerated moves. E default values are good for skeinforge 40+, for older versions raise them a lot.

#define DEFAULT_ACCELERATION          1000    // X, Y, Z and E max acceleration in mm/s^2 for printing moves
#define DEFAULT_RETRACT_ACCELERATION  1200    // X, Y, Z and E max acceleration in mm/s^2 for r retracts

//
#define DEFAULT_XYJERK                17.0    // (mm/sec)
#define DEFAULT_ZJERK                 0.1     // (mm/sec)
#define DEFAULT_EJERK                 10.0    // (mm/sec)

igorigor

Postautor: igorigor » 13 kwie 2015, 17:06

Witam wszystkich forumowiczów,

Jestem tu nowy, planuje zbudować swoją pierwszą drukakre 3D. Orientowałem się co nieco i znalazlem na allegro taki zestaw składający się na konstrukcję drukarki MendelMax : http://allegro.pl/mendelmax-reprap-druk ... tabsAnchor oraz zestaw elektroniki na aliexpresie: http://www.aliexpress.com/item/Reprap-R ... 92171.html . Oprócz tego wiadomo że jeszcze silniki i inne elementy . Mam do was pytanie, czy cena za tą konstrukcję jest według was okej czy raczej drogo to wychodzi ?

Pozdrawiam
Igor

Shadowpl

Postautor: Shadowpl » 10 lip 2015, 14:50

uP elektroniki raczej taniej nie znajdziesz

Cześć, dopiero się wkręcam, mam 2 pytania

1. Lepszy jest układ xy głowica z stół czy xz głowica y stół? Kiedy stosowac jedno, kiedy drugie? Układ xy wydaje się stabilniejszy, czemu więc większość drukarek używa xz?

2. Zauważyłem, że ekstruder znajduje się albo bezpośrednio nad dyszą albo na obudowie i połączony rurką. Które rozwiązanie jest lepsze? Byłem zdania ze ekstruder na obudowie to plus bo silniki głowicy mają lżej, więc czemu ludzie montują ekstruder bezpośrednio na dyszy?

Pozdrawiam

sol

Postautor: sol » 24 sty 2016, 19:10

cześć, co do układu to Ci nie podpowiem, sam teraz z tym walczę, ale ruchomy Z powoduje, że masz mniej skomplikowany układ kinematyczny osi XY i drukarka jest mniejsza gabarytowo

co do drugiego: podajniki filamentu bezpośrednio nad ekstruderem powodują, że masz lepszą kontrolę nad ilością podawanego filamentu, bo nie masz teflonu, który może powodować latencje w wytłaczaniu/retrakcji

Awatar użytkownika
Chemik72

Postautor: Chemik72 » 24 sty 2016, 19:20

sol pisze:cześć, co do układu to Ci nie podpowiem, sam teraz z tym walczę, ale ruchomy Z powoduje, że masz mniej skomplikowany układ kinematyczny osi XY i drukarka jest mniejsza gabarytowo

co do drugiego: podajniki filamentu bezpośrednio nad ekstruderem powodują, że masz lepszą kontrolę nad ilością podawanego filamentu, bo nie masz teflonu, który może powodować latencje w wytłaczaniu/retrakcji

sory za spam ale z mojej niewiedzy co do słowa "latencje" na wiki jedno z tłumaczeń brzmi "faza latencji – wyciszenie tendencji i potrzeb seksualnych" :? :?:

CAS latency – czas dostępu do kolumny danych pamięci RAM
faza latencji – wyciszenie tendencji i potrzeb seksualnych
latencja wirusów – stadium utajenia wirusa
okres inkubacji – czas między zakażeniem a wystąpieniem objawów choroby
Drukarki:
PRUSA i3 MGN
SAIZEX 3D MINI
Projekty:
SAIZEX 3D 40%
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC 98%

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 25 sie 2016, 21:22

Administracja tego forum widzę ma gdzieś własność intelektualną i cudze posty oznacza jako własne :evil:
Chciałbym zauważyć, że twórcą tego tematu (jak i kilku innych, które 3novatica sobie przywłaszczyła) jestem ja a nie SUPPORT! W dniu gdy posty powstawały firma 3novatica nie istniała! Takie zabiegi to raczej nielegal i nazywa się to "naruszeniem praw autorskich".
Załączniki
5.jpg
3.jpg

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 25 sie 2016, 23:05

Krzysiek ten temat jest jakby spisem treści, a raczej żaden z tematów wymienionych w 1 poście nie zmienił "właściciela". Ta zmiana nastąpiła zaraz po tym jak utworzono konto SUPPORT. Jeśli uważasz, że coś Ci odebrano wiesz kto jest właścicielem forum i to raczej w tamtą stronę kierował bym "uwagi" w tej sprawie.
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 26 sie 2016, 7:11

Niemniej jednak brzydko to wygląda :evil:, i na pewno nie przysporzy potencjalnych klientów, bo z tego co widzę Forum MójRepRap.pl wystawione na sprzedaż
Pozdrawiam, Artur

Wróć do „Pierwsze Kroki / Pytania początkujących”