Zbiór przydatnych tematów przy budowie drukarki

Proste sprawy niekiedy potrafią być trudne - zajrzyj do tematu Pierwsze Kroki
Awatar użytkownika
macjojo

Re: Pierwsze Kroki

Postautor: macjojo » 04 lut 2013, 9:57

Sam miałem tak, że w trakcie budowy na dwa tygodnie Mendę zostawiłem, bo nie miałem sił i chęci.

...akurat mam taki tydzien.. utknalem troche.. ;)

zarol

Postautor: zarol » 04 lut 2013, 19:00

A może lista programów potrzebnych do uruchomienia elektroniki. Narazie obczaiłem aruino że trzeba ściągnąć sobie sprintera odpalic jedno i wybrać drugie. Poprzeliczać silniki i załadować ale jak mi pójdzie dowiemy sie za dni pare bo narazie na sucho jade :bania: Czeka na przesyłke od u-design. Juz sie zapowiedziałem w pracy że 2 dni urlopu biore :lol: Mam jeszcze proźbe aby ktoś wypisał taka liste programików i potrzebnych wtyczek do wykonania poszczególnych etapów ładowania sowtu. I pytanie do u-desing Co znaczy "W elektronice dostarczonej z zestawem wgrany jest już wstępnie skonfigurowany Marlin"? Ja rozumiem to tak że skręcam rame, extruder itd. podłączam silniki, krańcówki itd. podpinam kompa do elektroniki odpalam. Zaczynam od kalibracji czy jeszcze wcześnij coś mnie czeka ??? I kiedy mój zestaw dotrze :twisted:

picapau

Postautor: picapau » 04 lut 2013, 19:49

Skoro się nudzisz to pooglądaj sobie na uspokojenie i też dla nauki filmiki np z tego kanału http://www.youtube.com/user/RepRapLogPh ... ture=watch , zwłaszcza o kalibracji, instalacji software, konfiguracji spritera.

zarol

Postautor: zarol » 04 lut 2013, 20:48

:oops:

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Postautor: skawikk » 04 lut 2013, 21:41

I optymistycznie, jak obejrzysz te 99 filmików(!);D to mniej więcej będziesz wiedział co i jak.... :lol: :lol: :lol:
Serio.

M.
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

zarol

Postautor: zarol » 05 lut 2013, 20:09

A co mi tam obejrze :bania:

kenross

Re: Zbiór przydatnych tematów przy budowie drukarki

Postautor: kenross » 05 cze 2013, 16:28

Cześć.
jestem właśnie na etapie składanie drukareczki od Krzycha i w sumie już złożona mechanicznie teraz tylko czekam na elektronikę i zabawa w oprogramowanie. Podczas składania napotkałem trochę problemów i parę razy była improwizacja żeby coś złożyć (posiłkowałem się zdjęciami z forum i filmami z yt itp.). Przy okazji składania mojej drukarki robiłem fotki i wpadłem na pomysł że może komuś się przydadzą przy montażu nowego zestawu od u-design.
Ponizej link z kąd mozna pobrać lub sobie przejrzeć pdf-a (do wrzucenia na forum plik za duży)
http://strony.aster.pl/akwarium/stale/R ... enross.pdf
Ewentualnie jak by ktoś zauważył jakiegoś babola z mojej strony (coś źle poskładałem) to też proszę o info :)

vomestein

Postautor: vomestein » 05 cze 2013, 22:55

Dobrze, że dałeś się podpuścić na zrobienie tych fot :piwo: Teraz Level 2 - podłączenie elektroniki, a potem Level X - konfiguracja, kalibracja :D

mały_inżynier

Postautor: mały_inżynier » 05 cze 2013, 23:13

Wydaje mi się że pasek osi Y powinien iść równolegle przez całą długość - spróbuj go przypiąć tymi plastikami "od góry".

kenross

Postautor: kenross » 06 cze 2013, 15:33

mały_inżynier pisze:Wydaje mi się że pasek osi Y powinien iść równolegle przez całą długość - spróbuj go przypiąć tymi plastikami "od góry".

Kolega vomestein też zauważył ten problem podsyłając nawet ten temat :)
viewtopic.php?f=30&t=1850&p=15860#p15860
Dzięki panowie za podpowiedź... zmienię to w najbliższym czasie :)

Wróć do „Pierwsze Kroki / Pytania początkujących”