Miniszlifierka Niteo Tools

Niezbędne narzędzia
Awatar użytkownika
Julian

Re: Miniszlifierka Niteo Tools

Postautor: Julian » 02 paź 2015, 10:02

Ciekawe ile podziałą :D
www.3Drukarki.pl
DIMAFIX -
Filamenty HD PLA Fiberlogy
Zapraszam! Dla członków forum rabaty!

Awatar użytkownika
Hrumque

Postautor: Hrumque » 02 paź 2015, 19:26

To ja się spytam - PO CO TO WAM?
Serio. Da się tym cokolwiek (związanego z wydrukami 3D) obrabiać?

Mam podobny sprzęt (einhell, trochę poprawiony bo zmienione tulejki na łożyska itd), używam do różnych celów (np wiercenie płytek PCB), ale próbowałem tak PLA (kupa totalna) jak i ABS (niewiele lepiej) poprawiać po wydruku. Kamienie szlifierskie oczywiście się na nic nie przydają przy takich tworzywach, najlepiej jeszcze tym papierem ściernym w formie walca - ale zapycha się prawie natychmiast, a tworzywo się topi zamiast skrawać. Cokolwiek idzie na najniższych obrotach, ale mocy wtedy niema już wcale (choć moja ma chyba 120 czy 200W), na wyższych - to jak próba obróbki gumy do żucia szczotką drucianą....

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 02 paź 2015, 19:45

A ktoś pisał, że to do obróbki wydruków? ;) Tutaj każdy ma duszę majsterkowicza, dla którego miniszlifierka może okazać się przydatnym narzędziem. Dyskusyjna jest jedynie kwestia, czy to konkretne urządzenie ma jakąkolwiek wartość praktyczną.

mscichu

Postautor: mscichu » 02 paź 2015, 19:48

Kupiłem zestaw końcówek polerskich i do PLA nadaje się końcówka skórzana. Dla dziewczyny wydrukowałem bransoletkę i testowałem na niej różne końcówki od gum po frezy i kamienie szlifierskie i tylko tamto dało zadowalający efekt. Mam miniszlifierkę za 15zł bez regulacji obrotów. Jeździłem dzisiaj po wszystkich znanych biedrach (6 szt) i nigdzie nie znalazłem :/ W gazetkach też nic nie ma o mini szlifierkach. :cry:

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 02 paź 2015, 23:02

Ja zwiedziłem 10 biedronki i nic. Ale zobaczcie ile jest ich na alledrogo :D

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 02 paź 2015, 23:16

g4ever pisze:Ja zwiedziłem 10 biedronki i nic.

Pewnie pracownicy, ich znajomi/rodziny "przytulili" i handele :bania:

g4ever pisze:Ale zobaczcie ile jest ich na alledrogo :D

Domorośli handlowcy (ci bez VAT-u :mrgreen:) wykupili, i teraz idzie handelek :lol: Ponad 100%, a czasem 200% marży, bez podatku... 8-)
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 03 paź 2015, 9:49

Pytanie: dlaczego na stronie Biedronki nie informacji o tej promocji? Widzę kilka narzędzi sprzedawanych pod tą samą marką, ale miniszlifierki wśród nich nie ma.
Może po prostu w dosłownie kilku Biedronkach zostały niedobitki z poprzedniej promocji na narzędzia i postanowili je puścić za bezcen?

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 03 paź 2015, 10:01

FlameRunner pisze:Pytanie: dlaczego na stronie Biedronki nie informacji o tej promocji?

Bo to nie jest promocja, tylko WYPRZEDAŻ :bania:, a tych w gazetkach nie umieszczają, bo jest to zależne od tego co "się zależało" w magazynach danego sklepu :mrgreen:
Na przykład w biednejdronce w Wągrowcu Wielkopolskim była cała sterta tych szlifierek, jak wynika z relacji naocznego świadka :lol: I dzięki temu, będę ją miał :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
Chrupek
Kontaktowanie:

Postautor: Chrupek » 03 paź 2015, 10:18

Hrumque pisze:To ja się spytam - PO CO TO WAM?
Serio. Da się tym cokolwiek (związanego z wydrukami 3D) obrabiać?

Oczywiscie, ze sie da, kwestia potrzeb. Mnie miniszlifierka jest niezbedna do usuwania delikatnych i trudno dostepnych podpor do figurek. To o czym pisales to zaleta - po prostu przecinam/topie fragment podpory, co nie wybrzusza mi reszty wydruku. Pozniej szczypczykami odrywam reszte i jest super. Samo polerowanie resztek podpor na podstawce tez dziala miodzio, ale ja mam miniszlifierke firmy krzak, ktora dziala od 6k obrotow, wiec moze dlatego lepiej radzi sobie z PLA.

filip_gd

Postautor: filip_gd » 13 paź 2015, 19:48

Kupiłem tą szlifierkę i jestem bardzo zadowolony.
Jedyne co to zestaw oryginalnych tarczek itd. to padaczka bo ścierają się niesamowicie szybko
Z drugiej strony za tą cenę to nie ma się co dziwić.
Samo urządzenie jak najbardziej ok, używam również dremela i powiem szczerze, że do moich celów obie działają tak samo.

Wróć do „Narzędziownia”